La multi ani BRUCE!!! Dovlecei in sarbatoare *181*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ralucule www.pronat.ro/magazin/144-sare-himalaya-bio-500-gr.html" target="_blank">asta e sarea de care vorbesti?

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

LA MULTI ANI BRUCULICA!!!!!
Sanatate si tot binele din lume copilule drag, alaturi de parintii tai si de Daniella!!! Iulika, sa-ti traiasca Bruculica si sa te bucuri de el, iar Daniella sa creasca mare acolo in culcus si sa vina pe lume sanatoasa!





---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Ellenuta aceea este sarea! bine,la mine arata altfel, dar banuiesc ca-i aceeasi treaba; cutia arata altfel

mai, sa fie clara treaba! sarea nu-i buna la copii! uite ca nu-mi aduc aminte pana la ce varsta, dar cu siguranta pana la un an nu ar trebui data

daaaar, eu, mama disperata ca nu-mi manca Ana decat fructe si san (in ultimele 2 saptamani), am zis "hai! facem un compromis" si daca tot ii dau ceva ce nu-i f indicat pentru ea,macar sa fie ceva natural

Nela, nu am linkul la indemana, dar scormonesc dupa el si-l postez..eu am citit aseara pe un site, Dr. Mercola ii zice, si daca nu ar fi asa scumputa, am trece si noi pe sarea asta..cu siguranta!

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

La multe lunite inainte CARINA!!!!!!!!! Sa cresti mare, santoasa si desteapta fetita scumpa! Uka, te pup cu drag mami, sa-ti traiasca pisicuta. Si maine e ziua ei .

La multe lunite inainte Carol si Dinu! Sanatate si numai bine dragilor micuti!

La multi ani MIMIKA! Sanatate si tot binele din lume!

---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Ce-mi place ca de azi incep sa curga urarile pe banda rulanta,asa cum au venit si nasterile dovleceilor nostri

La multe lunite dovleceilor sarbatoriti azi!

Iulika,wow ,ce emotionant...primul fal-fal,si chiar acum la ceas de sarbatoare.Va pup si va doresc o zi minunata maine

Elle,Alex,multa sanatate printeselor

Nela,te mami,imi era dor sa te prind live .Doamne ajuta sa manace Ana tot mai bine si sa fie bine si ochisorul .La multi ani si surorii tale

Am terminat cu bucatareala pe azi,imediat tre' sa culc puii si ma bag net & stuff


Aaaa,uitasem sa va zic...ieri am fost la Geoagiu.Ma gandeam ca o sa fie mult mai greu cu 2 copii dar am stat mult in apa cu ei si nici n-am simtit cum a trecut timpul. Pe la 2 am mers la masa apoi am dat o tura de 10 minute cu masina,timp in care au adormit toti 3 puradeii (am fost cu ,cumnata/cumnat/fetita).Am tras la umbra,i-am lasat sa doarma in masina si noi am stat pe iarba la bronzat:D]
Dupa ce s-au trezit erau ca noi asa ca am mai tras 2 ore de balacealaSuuuper fain a fost,o sa mai mergem


Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Un link despre sarea pinky
http://products.mercola.com/himalayan-salt/

primul pe care l-am gasit cand am dat search



mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



am mai gasit si www.csid.ro/dieta/despre-sare-numai-de-bine-4209861/" target="_blank">aici e la borcanel. cred ca se gaseste si pe la supermaket pe la raioanele astea cu produse mai speciale ..

oricum, oare chiar o fi sare de hymalaia ce vand astia pe internet?

eu nu ii pun inca annei sare in mancarica, dar e bine de stiut ptr cand vom incepe. am citit si eu despre aceasta sare si intr-adevar are proprietati super! nu mai reusesc sa dau de postul ralucai de pe blog ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

acum o chestie care ma preocupa tare: ieri Ana a supt in timpul zilei de 2 ori, noaptea s-a trezit de multe ori, dar de fiecare data cand incercam sa o alaptez ea plangea mai tare..ii dadeam suzi, imediat se linistea;

Astazi de dimineata nu a vrut deloc sa suga..isi intorcea caputul si pleca de langa mine..nu stiu ce sa cred! renunta la san? de la ea putere?

o am in minte pe Raluk care spunea ca a renuntat la alaptat la 8 luni..

bine inteles ca sanii imi sunt plini la lapte si curge ca la robinet...ufff!

eu ce-i dau sa manance daca nu vrea san?!!:(

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

nu, Ralu nu a scris pe blog despre sarea asta! pe forum a pus un link, dar cred ca la topicul celalalt

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Melly, te pup, draga mea.
Tii, ce distractie acolo pe voi la bai! Bravo, abia astept sa vad pozicile! Te cred ca a fost super, pe caldurile astea mai ales. O gura de aer racoros!

Ah, mi-am adus aminte: noi se pare ca suntem ultimii dovecuti fara dintisori. Noi si Maia Hepilicai!
Eeeepppiiiii, i love you dear! Ce mai faceti, cum mai sunteti?
Ce mai face Maia ce frumoasa? Auzi, poze nu ne mai trimiti si noua?

Dana, Elle, multam tare de linkuri. Imediat ma bag sa vad despre ce evorba. Intre timp citeam linkurile de pe blogul Ralukai cu alaptarea si alte cele. Si acult Gaga, Alejandro (si ma gabdesc la Carina ).


Nela si Ana Nazdravana(19.09.09)

Mergi la inceput