La multi ani BRUCE!!! Dovlecei in sarbatoare *181*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Doamnelor, va salut!

Azi e zi de mare, mare sarbatoare pentru forumul nostru!

LA MUTLI ANI SUPERBRUCU! Sa fii sanatos, ca cresti mare, sa te faci om!
La multe lunite si Carinei, lui Carol, Dinutului (Anomis, esti bine, mami?), Ruby (care e pe meleaguri romanesti, din cate imi aduc eu aminte) si tuturos sarbatoritilor zilei!
Sa cresteti mari, puilor!

LA MULTI ANI MIMIKA! Sa fii sanatoasa.

Si azi este si ziua sorei mele, pe care o imbratisez.

Nu v-am zis, zi speciala azi!


Nela si Ana Nazdravana(19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Uka, ma bucur ca s-au rezolvat toate. Orice o fi fost, imi pare tare rau. Sanatosi sa fim, restul le-om duce toate!
E superba Carinuta, tocmai am vazut pozicile!

Iulika, ce emotionant ca ai simtit fluturasul chiar azi, de zi speciala. Doamne, ce frumos ai povestit... Esti o mamica speciala, fericita si implinita! Te imbratisez cu drag si multa distractie maine!
Ahh, si mi-am adus aminte: pai daca vine Tania, te-ai scos, mami!Tineti acasa petrecerea?

Elle, te pup mami! Esti tare draguta, cum te-ai oferit tu sa imi trimiti doctoriile! Multumesc mult de tot. Acum suntem pe ceva tratament mai puternic de la doctoras si sper sa se vada rezulatatele pana dupa weekendul asta. Daca nu, vad dupa aia ce fac.
Multam tare inca o data, esti atat de draguta.
Nu stiu daca ti-am spus, dar Eva este si febletea sotului meu, de pe vremea de cand ne citea si el. E o dulcica.

Cristina, te pup si pe tine! Numai asa, ca mi-esti draga!

Carinablanca, cum mai e Maria, tot cu mucisori?
Mai Luto, parca si Davidelu' avea, mai are sau i-au trecut?

Eu sunt fericta. Azi a mancat Ana pentru prima data mancare gatita. Am fier orezul cu o bucatica de carne de vita, cand a fiert am adaugat si dovlecelul si un pic de vegeta. Am dat prin mixer si a mancat Anuta vreo 3-4 linguri de-ale noastre! Sunt atat de fericita! In primul rand ca le-a mancat ca atare, fara sa le bag in iaurt, si in al doilea rand ca nu a vomitat.
Reteta o am de la Dana (vegeta am pus de la mine citire), care i-a dat Anei pastrav in loc de vita si a rupt castronasul. Dana, te imbratisez, draga mea. Mi-am luat libertatea sa dau reteta pentru ca stiu ca mai sunt pui mofturosi la mancare, poate ajuta.

Si azi, fiind zi de cantar, am vazut ca Ana bate bine inspre 7kilogarme. Sunt atat de fericita! Incepe si puiul meu sa puna carne pe ea. Ii multumesc lui Dumnezeu.


Nela si Ana Nazdravana(19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Bruce, pui frumos si drag...La Multi Ani!!!! sa fii sanatos si sa ai parte de tot ceea ce este mai bun pe lume!

mami, tati, Daniela..va pupam pe toti!!!




mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

ziua buna,
intr-adevar mare zi pentru forumul nostru, sarbatorim doua dintre personajele mele preferate:

LA MULTI ANI, BRUCE!!!
LA MULTI ANI, MIMIKA!!!


Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Nela, te salut mami! stai sa termin cu minunatii sarbatori ti de astazi si vin sa spun o vorba;

Mimika la multi ani fericiti! ce faceti? cum a fost la mare? distractie maxima, asa-i?

Carina (am vazut pozele...mami, ai o fetita superba, stiu sa stii, sa va traiasca!), Carol plimbaretul, Dinu (Anomis ) si Ruby va tzuca Dana crestetul! sa fiti sanatosi!

Daciana am vazut filmuletul cu Darius..ai un baietel tare frumos!

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



MIMIKA

La multi ani cu multa sanatate si bucurii de la mimikosi!!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


buna fetele

nu am mai iesit azi caci se facuse 10.30 cand am terminat cu masa si era deja prea cald afara. diseara dupa 7 cred ca plecam nitel prin parc ..

daci ce super se misca darius .. cred ca i-a batut pe toti dovleceii .. felicitari!

uka super carina cu noua colectie .. ce tragea de gluga de la hanorac, iar palarioara e tare faina!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



nela ce ma bucur ca incepe ana banana sa puna carnita pe ea!!! bine ca i-ai descoperit si un fel de papica care ii place, Doamne ajuta!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

asa...tare ma bucur ca a papat Anusca mancarica gatita! super!

Pastravul a fost un succes maxim la Prichi! adevarul este ca nici nu se compara carnea de pasare (ce-i dadeam eu pana acum si pe care oricat o fierbeam nu mi se parea suficient de moale) cu cea de peste care efectiv se topea in gura...si orezul a fost bine fiert asa incat Ana a mancat tot fara sa mai fie nevoie sa blenduiesc..si de 3 zile traiesc bucuria asta, de ati vedea copilul mancand tot

Nela, nu ti-am spus toata reteta caci aveam de gand sa scriu pe blog..nu a fost cu intentie si nici nu am vrut sa-mi pastrez vreun as in maneca..i-am adaugat un praf de sare din aceea de care a zis Raluk (Sel Rose de l'Himalaya, asa scrie pe cutia mea..o caruta de bani, dar merita! m-am documentat!), cateva frunze tocate marunt de patrunjel la final si un catel mic de usturoi...asta a fost in prima zi; a doua zi nu am mai pus usturoi si a mancat la fel de bine)

Croco, dragii de voi! offf! bine ca ati scapat usor!
o pupam pe Ama care se merge hotarata! Bravo puiule!

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Dana, stai linistita, draga mea! Chestia cu asul din maneca.... sper ca glumesti, da? Hai, mai, vino sa te pup! Si sa postezi reteta pe blog, versiunea mea e asa, o copie nereusita a originalului!
Mai, o sa ma uit si eu de sare din asta pinky pink . Zici ca e documentata chestia? Ia pune si tu un post, ceva linkuri despre sarea asta. Sau a pus Raluka? Eu nu stiu cum de le-am ratat. In fine, dau si eu un google imediat si ma luminez!
Presimt ca intru in fibrilatii in curand, cum faceam si cu cereala cu Q! De fapt la noi faza faina este ca le pasez lui Sorin... il innebunesc de cap, el e genul asa, mai practic. Daca ii zic ca vreau sa luam aia, pe unde mergem Sorin se uita peste tot pana gaseste chestia cu pricina...asa ca m-am scos!

Mai, am vazut si eu puiul Dacianei. Este intr-adevar un plimbaret si un umblaret. Felicitari, Darius, puiule, da, e super avansat puiul! Bravo!

Azi am stat toata ziua in casa, ca o lepra. Am iesit numai la pranz, in rest... n-am facut nimic. Sotiorul este bolnavior si cica il ingrijesc .


Nela si Ana Nazdravana(19.09.09)

Mergi la inceput