Licurici de ianuarie-februarie 2009 (116)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

La Multi Ani Mariilor si Marinilor care isi serbeaza onomastica astazi! Sa traiti cu numele si sa fiti sanatosi si voiosi!

Cristi, sper sa fie bine!

Naty, nu cred sa ai surprize cata vreme iei pastile.

Ledi, ne gandim la voi! Sa fiti sanatosi si sa gasiti cea mai buna solutie.

Noi mai stam cateva zile la parinti si apoi venim la Bucuresti. Nu am mai ajuns la mare cu Alexia din cauza caniculei. Insa am vizitat niste locuri speciale in Delta si am fost si la Gura Portitei unde a fost suuperb.

Gata, ma duc sa pregatesc printesa pt ca vin bunicii sa o sarbatorim pe Marioara noastra. Apoi poate ajungem si la artificii pe faleza.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Mai fetelor dar Sf Maria de azi nu e cea a mortilor??????????????
eu asa stiam....... si ca aia din septembrie se sarbatoreste.............
Cine ma lamureste si pe mine ca am soacra Maria si nu stiu ce sa fac.

Mii de scuze pe off topic

" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi
http://lb2f.lilypie.com/NYCKp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Veronica asta e Sf Maria mare si asta se sarbatoreste.
Bee, La multi ani |Alexiutei, te rog sa ma ierti ca nu am fost pe fata si mi-am uitat nora, dar am scuza mica, sunt gravida....

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 16 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

naty ce faci? ai vesti bune?

bebe pot sa te sun pe fix? esti prin zona si nu deranjez? cand pot da un buzz pe mess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

LA MULTI, MULTI ANI, ANDRA!
Scuze de intarziere, am fost plecata ...

carmen multumesc de aprecieri.

cristi offf, imi pare tare rau.

ledi intr-adevar sistemul nostru sanitar este mizerabil. Va doresc sa reusiti sa plecati din tara.

ira sanatate Elizei!

Vesti bune de la mine, mi-a venit CM. Multumesc tuturor pentru sfaturi si ganduri.

Am fost la Targu Jiu unde am lasat-o pe Nadia si mi-e incredibil de dor de ea. Nu-mi vine sa cred ca nu e prin casa.
Ea insa e tare fericita, are curte mare, legane, nisip, piscina, pisoi ...

anuc la mine nu se pune problema de dorit bebe 3. Cand am nascut-o pe Nadia am avut complicatii mari, ruptura uterina, ce mai daca nu ma opera atunci puteam muri amandoua. O noua sarcina ar fi foarte, foarte riscanta. Nu sunt dispusa nicicum sa-mi asum acest risc.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

tuturor care si-au serbat ziua numelui ieri

Cristi sper sa auzim numai de bine ...am tras cu ochiul la odisee si sper ca analizele sa iasa OK.

Ira sanatate multa Elizei...sper ca azi sunteti mai bine

Irina bine ai revenit de la mare...la munte cand plecati?

Naty ma bucur sa aud ca au venit "comunistii". Distractie placuta in croaziera - cand plecati?

Oau Selene, ce de cuvinte stie Daria....felicitari . Sper ca tratamentul sa dea roade si sa incepeti sa mancati.

Micola te asteptam mai des pe la noi...sanatate multa Alexutzului, sper sa rezolvati problemutza cu testicolul ...

Sa stii ca nici noi nu cunoastem olita, desi i-am cumparat-o de ceva luni bune, mami a pus-o pe sifonier si acolo a ramas...in week-end am incercat sa-l pun pe Razvi pe ea...de unde...baiatul meu o foloseste pe post de palarie .

Am patit o faza haioasa tare: l-am vazut ca vrea sa faca kaka si ce zic: hai sa pun copilul pe olita, poate il scapa acolo. Pai Razvi al meu avea alte planuri, asa ca a luat-o la sanatoasa prin casa in fundul gol ...abia am reusit sa-l prind si hop kk pica pe covor...am ras toti 3 de patanie, Razvi cel mai tare...i-am spus mamei sa-l aseze in fiecare dimineata cate un pic, poate-poate se prinde si de noi .

De Miere mai stie cineva ceva? Cum o fi fost controlul lui Aidan?

O zi usoara la toata lumea si multi


Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

mei eu am intrat scurt sa va salut (abia la sf saptamanii revenim din concediu);

sper ca toti licuricii (si mamicile din dotare) sunt sanatosi;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

asa

rezultatul complet de sambata

beta hcg 49607

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

pai si e de bine? ca nu ma pricep ...



Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

in principiu e bine ca e mare

acuma asta ce l-am facut astazi ar trebui sa fie dublu

Mergi la inceput