Ghiocei de martie-aprilie ***238***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Am uitat sa zic: Dodo-pui
mami de Novus

si,ca sa fie tacamul complet, azi e si ziua mamei mele

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ha, ghiciti ce mi-a iesit din cuptor de curand? Muffiiiiinshi Multumesc pe aceasta cale celei care a fost responsabila de partea materiala, Novus (mishto tava, sa-ti iei si tu:))) si celei cu partea "intelectuala"- Inapreda (am facut cu faina integrala, fructoza si afine; habar n-am avut cata fructoza sa pun si am pus cam putina, nu-s prea dulci dar oricum am primit nuai laude). Si am facut si niste minunate chiftelutze de dovlecel si feta, reteta luta tot de pe forum.
Acum e clar ca pentru gospodine ca Mihaela de exemplu, care face mereu ciorbe, sarmale, prajituri, cozonaci etc etc e ridicol cum ma ridic eu singura-n slavi, dar pentru mie chiar e o realizare:))))
Si la Sophiphi i-au placut muffins-urile mele inaprediene! (sa v-o parasc ca azi n-a dormit de loc si chicoteste iar singura-n patutz, habar n-am ce pune la cale?...)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

mami de Monnvas

Fug afara si apoi la mama ca acum i-a venit prima transa de musafiri cu care sarbatoreste acasa, noi iesim cu ea duminica la restaurant pe terasa ca sa alerge verisoarele in voie !

Cami, venim la Felix peste 2 saptamani, aducem si niste oaspeti surpriza !! Abia astept sa va cunoastem !




Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinca, ghici ce fac si eu diseara, muffins ca mi-ai facut !!vreau si reteta voastra

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Iaca si retzeta preluata de la INAPREDA:

Intr-un vas pui la gramada"
-150 gr faina integrala, amestecata cu tarite (mai multe tarite! )
-1 praf de copt
-4 oua
-4 linguri smintina
-4 linguri de ulei
-pui fructoza dupa gust
-adaugi caise uscate (date prin blender) sau afine sau zmeura sau ce-ti place

Eu nu am pus taratze, in rest am respectat. N-am stiut cat sa las la cuptor si am lasat "ochiometric", cam 20-25 de minute la 180 de grade (pe cutia de fructoza scria ca produsele cu fructoza se tin la cuptor la temperatura mai joasa decat cele cu zahar dar timp mai indelungat)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Uali,multumesc, am sa-ti trimit un Pm, vreau sa-l vada...nu stiu cu ce putem trata dintele...oricum Victor nu are voie sa inghitanimic din cauza intestinului (nu am voie pasta de dinti pt bebe, decat il sterg cu tifon si apa - si urlaaa,se zbate, de numai sters nu o fi ala; nu tolereaza nici paracetamol, ....daca raceste sau altceva - perfuzie, cateva pic algocalmin si polivitalul care a tolerat).
Calciu din lapte, nu are cum..ca de la 5 luni nu a mai tolerat nici laptele meu,nici de soia. Si cum are sindrom postenteritic, reflux,intoleranta la dizaharide, lactoza, proteina de lapte, rahitism si anemie carentiala..deci Humana SL, va fi singurul care nu contine zahar, lapte, proteina de lapte; dar are uleiuri vegetale- sa vedem vrea sa le digere.
Oricum iti trimit PM...imi pare rau pt. problemele cu mama, te inteleg este foarte greu cu situatii din astea in familie .
Monvas, cred ca are dreptate doar cu o anestezie cumva...
Vedem ca si la putzi trebuie sa facem ceva...dar cred ca la 2 ani, nu a vrut decalotata...fimoza totala.

Legat de peripetiile din parc, sunt inebunitamai ales ca "Victoras ochisori de ingeras", nu ma asculta deloc..trage fetele de par si le da cu palma in cap ...asa mai bland, apoi se uita la mine si imi zice"tita"- fetita, la baieti: ii impinge, paruiala, si tipa la ei "maaa, baa" - parca suntem pe maidan.
De ce zic, fi cuminte nu da...face mai rau..nu am incercat varinta "da in baietel" poate nu mai da?!, ma scoate din pepeni, din orice.
Adevarul este ca lui ii place sa se joace singur sau numai cu anumiti copii, dac vine cineva nepoftit, incepe circul..i-am dat la pampers, asa zgomotos...se intorce, tipa la mine...si apoi ii bate pe copii drept razbunare.
Si mamicile:"de ce dai dragutule in baietel?", nu-i frumos, un baietel asa mic, frumos si rautacios!!"...cum sa-i explic ca draga doamna al meu nu-ti suporta copilul!!, pleaca deaici"...prefer sa ne mutam...cum ne linistim..apare el unul care iar il calca pe nervi.
Asa ca "fat frumos cu parul de aur si caruia i se oglindeste marea in ochi"...e cam nervos...vorba Ilincai, daca mama e nervoasa si stresata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Florinela, multa sanatate si putere sa scapati o data de tot chinul asta.

Dodo LA MULTI ANI

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Pana nu se termina ziua vreau sa-i urez si eu:




LA MULTI ANI ! DODO
sa fi sanatoasa si copii sa-ti aduca numai bucurii


]

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus
INTALNEALA NORDICA din centru
care va avea loc in 1-3 OCT

- hotel Edelweiss Sovata - http://www.hoteledelweiss.ro/index.php?lang=ro - 105 ron/cam
- pensiunea Denisa Lunca Bradului - http://www.pensiunea-denisa.ro/index.php - 125 ron/cam


Noi venim oricum.

Ba venim si la Iris daca ne luati. Tre sa avansez linkurile si motanului, dar sigur o sa vrea ca a fost incantat de cand a auzit de companie si zona.

Si sa nu las sa treaca ziua:
La multi ani, mama de Novus!
La multi ani, mama de Monnvas!
La multi ani, Dodo!

Un gand bun pt bunicii de ghiocei care se lupta cu boala....

Si multa putere Florinelei. Platinatu'


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

La multi ani mama de Monnvas!

Novus, va asteptam cu drag

Anaan, multa sanatate puiutului

Ayla, bine ati revenit din concediu. Super aparatoarea, iar Luana e o scumpa, da margelele unde sunt?

Mergi la inceput