Iepurasi dragalasi de Mar-Apr 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Eu cred ca prima insarcinata o sa ramana cineva la care nu ne asteptam

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

DENISA...ai sa ne spui ceva? bb2, ceva?

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Hehehe nu, nu la mine ma refeream

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

castelana condoleantele mele! Imi pare tare rau...
Stii, eu cred ca mama ta s-a dus impacata, ca a apucat sa te vada fericita, maritata cu barbatul vietii tale, cu conditii bune de viata, si mai ales cu copil frumos si sanatos, indelung asteptat! Cred ca ai facut-o fericita, Castelana draga!

Honeybaby multumesc mult ca te-ai ocupat de lucrusoarele alea sa devina utile cuiva! Sincer, nu am avut vreme sa ma uit dupa ele sa vad cite s-au vindut si la ce pret, dar banuiesc ca nu s-au strins prea multi banuti... din pacate e asa descurajant sa te gindesti ca stringi cite 10 lei, 10 lei etc pt o suma necesara care de fapt e f mare, nu are legatura cu ce putem noi stringe... Of, prima data cind o sa ajung la o banca o sa trimit ceva in cont pt Siluan - si ma rog pt toti copilasii in nevoie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Si Floricica e mai nervos si agitat ca alte dati, se scoala noaptea tipind etc... O fi de la dinti, nu stiu... De cind cu Vladimir care de la 5 luni tot dadea semne ca i-ar creste dintii si, de fapt, primul dinte a iesit dupa 1 an, nu mai red nimic pina nu vad :))
De altfel, sper sa nu iasa prea repede nici un dinte, ca nu stiu ce ma fac cu alaptatul, eu nici acum nu alaptez relaxata, am mameloanele iritate si dureroase (nu tare, dar in nici un caz nu sint confortabila :))

Asa ca, Oanka, nu te grabi cu dintii, ca ies ei oricum, nici nu te astepti cind... vorba doctoritei mele cind o tot bateam la cap ca la noi de ce nu mai ies dintii (cu Vladimir): "copii fara dinti n-am vazut, dar mame nebune, da!" Plus ca, daca ies mai tirziu, nu mai ai asa tipete - Vladimir a scos dintii in perfecta liniste, fara plinsete, nimic - dar cred ca pe la 1 an si 2 luni abia :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

OANKA, am uitat sa-ti zic... nu stiu daca stii, dar medicii recomanda conceperea copiilor la minim 2 ani diferenta de virsta intre ei, preferabil 3 ani... ca 1-2 ani uterul sa se odihneasca, sa-si revina, organismul tau la fel, sa-si refaca depozitele d efier, calciu si tot ce i-ai dat bobocului de floare :)
Asa ca poate mai ai un pic de rabdare? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

Briza eu am problema asta de vreo 4 zile de mi-e si groaza sa doarma. se trezeste urland in somn, nu il pot face sa deschida ochii si nu stiu ce are...dintii nu se vad, la colici nu urla asa de rau...am luat prafuri de dintisori dar dc nu se vede nimic nu stiu daca sa i le dau sau nu...chiar vroiam sa deschid subiect pe forum sa vad ce pareri primesc.


IRINA gand la gand si eu vroiam sa deschid subiectul despre plans in somn.
De cateva seri plange la vreo ora, doua dupa ce adoarme.
Eu cred ca il doare ceva, poate gingiile, acum i-am pregatit chamomilla in putina apa, daca se trezeste plangand ii dau.
Si aseara i-am pregatit dupa 2 reprize de plansete, dar nu i-am mai dat ca adormise pana s-au topit granulele.

Am revenit, ca tot scriam despre trezit, s-a trezit Albert plangand si i-am dat granulele. Sa vedem efectul!

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Fetelor, oare ce or avea iepurasii nostri? Ca, si Irina s-a trezit aseara pe la 12 plangand tare.. a baut doua gurite de ceai si s-a culcat inapoi pana la 5! Desi, de obicei se mai trezea pe la 3 pt o masa..

Rebiana voi ce mai faceti?

Noapte buna dragi mamici!



Irina Paula (8 martie 2010)


"Nimic nu-i mai scump pe pamānt,
Ca chipul mamei cel bland,
Nimic nu-i mai frumos,
Ca ochii mamei duiosi.
Si glasul ei fermecator,
Ca un cantec in zbor,
O raza de soare, o stea,
Asa-i scumpa mama mea!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

ma insciu in club!
De ieri m-a terminat Riccardo! azi ma simt asa de obosita si ametita exact ca acum 3 luni jumate'

E agitat, cand ii dau sa manance nu vrea, cand il pun sa doarma vrea sa manance...si tot asa...Azi a dormit o ora in total!

O fi de la caldura...trebuie sa ii apara vreun dinte...nu mai stiu. cat a fost sotul acasa (12 zile) s-a comportat decent, s-a trezit o data pe noapte...Acum de cand sunt singura de 2 zile, s-a trezit de 2 ori noaptea si a plans cat in ultima luna la un loc!

E posibil sa-i fie dor de tasu'???
Ma duc sa-l hranesc si ma rog sa reusesc sa-l adorm, ca de nu..ramane orfan de mama curand in ritmul asta!

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629

Mami de veveritz (19.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna, fetele!

Sunt franta de oboseala. Azi am tocat legume pt zarzavat..m greu' a fost la ardei si morcovi (de anul asta pun si morcovi) ca imi place sa fie tocat marunt marunt , si-am stat in picioare (de pe scaun nu mi-e indemana), am calcat, facut mancare (pe caldura asta, imi curgea transpiratia pe mine..dar tb, apoi am facut un dus), apoi am iesit afara cu fetele. Si uite asa a trecut ziua.

Denisa imi pare rau ca nu m veniti la mare.
Unde meregti la munte?
Andra_s bine ai revenit din concediu! Frumoase poze!
freedelia stiu! Dar, asa nervoasa e ca nu pot sa ma abtin.
Bumbitza Felicitari pt !
Si cu ocazia asta si celorlati iepurasi (Geo, Asteropi..si celor care i-au m iesit) le zic felicitari!

Justina e binisor , a varsat un pic dimineata.
A baut 320 ml de LP in rest i-am dat ceai de menta (uitasem sa va zic ca ne-a prescris dr si hidrasec, pe care i-l pun in ceaiul de menta 2/zi)..apropo cate zile sa-i dau?
I-am dat si mucilagiul de orez, strecurat, ca sa-l poata bea din biberon 100 ml (in 2 reprize), si-atat.
A fost m bine si in sensul ca nu se m strangea, impingea cu picioarele (de durere) cand ii dadeam biberonul cu lapte, cu apa/ceai nu facea asa.
Probabil laptele ii face rau, de aia mi-a si zis 2 zile fara LP, dar nu pot sa nu-i dau deloc.

Trimit mesajul si m citesc pana nu adorm.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput