PRIETENE FARA TITLU (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
LA MULTI ANI Tudor! Sa te bucuri cat mai multa vreme de familia ta minunata! Felicitari pentru deplasarea singurel.
Moni, am tot vrut sa te intreb, ce anume plateati la hotel pe langa cazare? Piscina, sezlonguri, animatia copiilor, teatru, balet, chestii din astea? Ca nu de alta, dar am ramas cu asa o dorinta sa ma distrez si eu ca voi la anul. Desi, cand am vazut cum v-ati rasfatat, cred ca noi nu. Noi am cheltuit 900 Ron cazarea si inca vreo 800 mancarea si distractia. 9 zile/8 nopti. Dar recunosc ca a fost strans bugetul si spartana vacanta. La noi a fost super locatia si plaja.
Noi foarte aglomerati, eu cu diverse griji azi: cainii. Am 2 catele care au fatat. maidaneza are 3 pui, iar goldenul meu are 9 supravietuitori (au murit 2). Si-s turbata ca-i cald si cateaua mea nu rezista si tot cauta sa se racoreasca! I-am schimbat locul de 2 ori, numai belele, ca e soare, e ingrozitor de cald. Nici nu pot sa povestesc. Toata ziua dau mancare si apa la caini. Apoi curat ca maine avem musafiri. Pe Tavi il lasasem cu Ana cat umblam dupa caini. SI saraca fata il distra cum putea. Numai sa nu urle! Cand sunt numai eu cu el acasa, e jale si durere. Umbla peste tot dupa mine (se tine de mobile sau ce mai prinde), se jeleste, se agata de mine si vrea in brate! Numai in brate e linistit pt mai multa vreme. Orice fac musai si el in brate. Noroc ca am exercitiu. De greu, e greu. Are 10,5 kg. Laptele de vaca de la tara (jumi-juma cu apa si tot e super hranitor vad) e de vina. Plus ca v-am mai zis eu, e un pofticios de n-am mai vazut! Orice ar manca, comestibil sa fie si sa nu fie de bebelushi!
De ceilalti, ash tot vorbi eu, uit perlele si-mi pare rau!
si noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BRANDUSA multumesc.Nici tu nu dormi la ora asta? Io am venit sa sting PC si am mai bagat un ochi de control .
Ma intrebai de costuri.Nu plateam nimic suplimentar.In costul cazarii (1380 lei camera dubla pentru 10 nopti asta platit in ianuarie,ca acum ar fi costat 1900 lei) intrau si intrarea la piscina plus 2 sezlonguri si umbrela (doar ca trebuia mers dimineata pe la 8 sa ocupi loc),la fel gratis erau jacuzzi,sauna si absolut toate distratiile copiilor.La sosire primeau o bratara pe mana ,bratara cu care intrau gratis la toate activitatile.Dar noi i-am strecurat gratis la gonflabile ,teatru si balet si pe Daria,Ioana si Rares Adica doar la balet am intrebat de Daria daca o primeste si a primit-o profesoara cea draguta fara nicio problema.
Pe mancare noi nu prea cred ca am cheltuit mai mult de 1000 de lei (dar noi nu mancam mult cantitativ),in schimb s-au mai dus vreo 1500 lei pe haine,jucarii,cadouri,transport,distractii,ca cel putin noi am bagat si o seara in parcul de distractii din Saturn si o zi intreaga in Constanta-Mamaia.Numai intrarea la delfinariu era 35 de lei ,dar am intrat doar eu cu Diana (pt copii nu se plateste).Si tinea doar 20 de minute.Pe urma telegondola, sezlonguri+umbrela la Mamaia, carusele,plimbare cu caleasca,ponei,tractoras,cafele,bere,fresh-uri s-au dus banii tai-tai.Si de mai erau s-ar mai fi dus,ca aveam pe ce la o adica ... nu trebuia sa ne fortam prea tare.Doar 3 minute la un biet carusel era 5 lei biletul! Deci din punctul de vedere al distractiei pentru copii io zic ca merita cu varf si indesat hotelul asta.Nu mai spun ca e si pe malul marii si cu piscina! Pentru mine e locul ideal.Si comparativ cu Mamaia la aceleasi conditii,zic ca am iesit la juma' de pret.In plus mi-a ajuns o zi de Mamaia ... daca ma crezi in jurul nostru erau predominant colorati burtosi cu lanturi groase de aur la gat si pipitze cu tzatzele pe-afara (am stat - desi nu imi place decat in nordul Mamaiei - in zona Cazino numai pentru ca era chiar langa urcarea in telegondola ). Sorry dar in Cap Aurora n-am vazut picior de asa specie! In schimb copii erau cu duiumul,ba chiar o multime de carucioare cu bebei de varsta lui Tudor.Doar ca aia stateau cumintei foc in carucioare ...

Felicitari pentru kilele lui Tavi,e tareee deja 10,5 kg? Wow! Poze cand ne pui??? Nici macar de la mare???

Am plecat la nani,noapte buna!

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Tudor! Sa cresti mare si sanatos si cu un dram de noroc, ca frumos esti! felicitari pt. primii pasi singurel!
MONI sa va traiasca baiatul si numai bucurii sa va aduca, alaturi de Diana!
Super pozele de la mare! se vede ca v-ati distrat si simtit bine!
Insanatosire grabnica DIANEI!



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GIO mersi de urari! Tu n-ai pus inca nicio poza vad.Am tot butonat,dar se vede ca te destrabalezi pe la pisicina aia faina si n-ai avut timp de poze . Diana e ok,insa acum a inceput Tudor: azi noapte a facut si el febra deja.Deocamdata i-am dat doar nurofen.Acum rade in hohote cu sora-sa
Legat de mare da,chiar a fost super.Am vazut ca voi ati cam dat-o in bara cu Eforie .Pai in Eforie nu-i prea de mers cu copii mici ca e departe plaja si e de urcat/coborat,nu mai zic ca nu e prea curatenie si amenajat in zona,deci degeaba mergi la hotel/pensiune faina daca nu e statiunea chiar ok. Haideti la anul cu noi ca n-o sa va para rau Mai ales copiilor distractia le e garantata acolo! Eu dupa cum e litoralul la ora asta in afara de Cap Aurora si nordul Mamaiei as mai alege doar Saturn,sau Jupiter si neaparat hotel cu piscina si aflat pe plaja.Cand eram doar noi doi era altceva,faceam kilometraj la greu si nu ne era musai cine stie ce confort,mai stateam si pe la gazde,dar cu copii mici e altceva.
Fug ca-s abonata cu mami cu tot, la manevrat pe la salate si ornamentat tortul

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

LA MULTI ANI, TUDOR!! SA CRESTI MARE, SANATOS SI SA AI PARTE DE TOT CE-TI DORESTI, PUIULE!

Moni, sa petreceti fain! Imi pare rau ca si Tudor a luat boala, sa speram ca va trece usor!
Noi pe acasa, caldura mare monser, Diana se joaca, eu numar orele pana apare prietena cu familionul din dotare.
V-am pupat fetele si revin cand apuc.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

LA MULTI ANI, TUDOR!!!!SANATATE MAXIMA, BUCURII ZILNICE SI NOROC!!!

am inteles ca ti-ai dat drumul si mergi singurel...bravo!!!! acum incep explorarile adevarate!!!are mami baiat mare!!! mami, sanatate multa si tie si va distrati frumos azi!!!

Diana, sa-ti traiasca fratiorul si sa ai grija de el!!

pupicei!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BUMBITA mersi de urari.Si distractie placuta in vacanta!
INGRID mersi si distractie si voua cu musafirii !
Toata lumea cu musafiri vad!
Iar Cristina cred ca topaie la ora asta impreuna cu Razvan

Na a trecut si ziua lui Tudor.Nasa a sosit cum a promis cu un "papa-mobil" de tricicleta ca abia l-a bagat in lift ... dar macar e cu roti tzapene si se transforma ulterior in tricicleta simpla.
I-am pregatit si lui Tudor chestia cu tava si a ales cheile de la masina,telefonul mobil si ... surubelnita.Na oi avea si-un mecanic in familie? N-ar strica Diana a ales foarfeca,oglinda si pixul si uite ca deocamdata asta ii cam si place: sa (se) coafeze,impopotoneze si sa scrie (deseneze).
Maine inca nu stim ce facem,sau la unchiu-meu la tara (au venit acasa si ambele verisoare cea din Italia si cea din Germania) sau daca nu vor ai mei,poate tragem numai noi o iesire pe strand.Sa vedem cum o fi si Tudor cu febra.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

La multi ani!! Petru
La multi ani!!! Tudor
Moni si Bee sa va trasica baietii sa fie sanatosi sa creasca mari si cuminti.
.......Mesaj inceput pe la 1 acu am reusit sa ma asez pentru o scurta pauza la computer pana adoarme trupa ca sa pot sa incep apoi sa strang.
De maine o luam din loc. am terminat cu toate preumblarile, vacantele soarele si caldura. din pacate a plouat azi si a fost repativ rece asa ca mai de nevoie ne-am aniversat in casa. Dar tinand cont ca au fost doar 3 baieti si o fetita a fost bine.

va doresc o saptamana minunata si mai racoroasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LA MULTI ANI DAVID!
SI LA MULTI ANI MARIILOR !
MIRA mersi.Deci gata vacanta la voi.Mai un pic si vine si toamna ...

Noi am petrecut super fain azi,la tara la unchiu-meu.Iarba verde ,stat la umbra sub nuc,balaceala in piscina,gratare ... a batut si vantul destul de tare,dar un vant d-ala fierbinte! Am promis ca revenim si joi de dimineata.E ziua matusa-mii , asa ca mami o va ajuta la gatit,iar eu cu copiii p-acolo.Dar am ajutoare de nadejde,cele doua verisoare, nepoata si nepotul.




MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
La Multi Ani Mariilor! Sa fiti sanatoase.
Incercam sa punem poze facute sambata de o prietena mai harnica la descarcat decat mine.
POZE
Pozele de la mare sunt in laptopul barbatului, deci rarisim pun mana pe ele.Pacat, sunt faine.

Mergi la inceput