Nasterea la Medlife (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Ana, si eu imi doresc foarte mult sa il am pe bebe cu mine din prima zi.. de-asta am ajuns sa imi doresc f f mult sa pot naste natural. Dar nu e de ajuns sa imi doresc din pacate.

Si eu vreau sa fac tot ce pot pentru a fi cu ea mai devreme indiferent de modalitate dar tare mi-e teama ca nu o sa fie posibil. De adus copilul la TI nu il vor aduce in veci pentru ca poate fi expus la bacterii etc. Deci tot ce vad eu ca solutie este sa iesim noi mai repede de la TI (daca ne tine )si nu stiu daca ni se va permite (daca fug ce credeti ca imi fac? ).

Oricum, daca intrebi la ei te rog mult sa pui si aici ce raspuns ti se da. Eu abea pe 21 mai merg acolo...

De euroclinic ma tot gandeam si eu dar nu stiu, parca nu ma pot duce sa nasc la ei fara sa cunosc doctorul, fara recomandare etc. Eu sunt mai planificata asa si trebuie sa ma simt mereu stapana pe situatie altfel

Cori 34+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

cori eu pot sa inteleg niste reguli cand sunt peste tot la fel, dar cand la Euroclinic te duce direct in salon (fara TI) ma gandesc ca si Medlife ar putea face asta
Posibil ca singurul lor motiv sa fie de camere disponibile, adica ei cu TI castiga o zi in care le tin pe toate la un loc, cand rezerva ta o ai de fapt doar 2 zile.

Si pe bune ca ma duc sa intreb daca nu pot plati ca sa intru direct in rezerva de la inceput !
Abia astept sa ajung la eco sa vad daca a mai crescut printesa mea !

Eu sunt fix opusul tau: sunt impulsiva si iau deseori decizii ...spontane.
Ideea e ca ani la rand am fost convinsa ca voi naste la Euroclinic, am 3 medici la care as putea sa merg (nu ca ma cunosc ei, dar stiu eu despre ei)

Sotul meu a ramas paf cand i-am spus aseara la ce ma gandesc ... dar oricat eram de setata pe Medlife (rezerva frumoasa, abonament acolo, etc) deja imaginea prietenei mele care la cateva ore de la operatie era cu copilul in brate in salon ma obsedeaza

Stie cineva la cat naste alina ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Fetelor a nascut cami la 5.05 dimineata, bebe are 2900 gr , 50 cm, apgar 10. Amandoi sunt bine.
Bebe Octavian Ion bine ai venit.
Cami, felicitari


Iertati mesajul concis dar nu imi merge netul si am trimis de pe mobil.

Cori 34+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

Citat:
citat din mesajul lui cori_mic

Fetelor a nascut cami la 5.05 dimineata, bebe are 2900 gr , 50 cm, apgar 10. Amandoi sunt bine.
Bebe Octavian Ion bine ai venit.
Cami, felicitari


Iertati mesajul concis dar nu imi merge netul si am trimis de pe mobil.

Cori 34+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.


Felicitari Cami!!!! Octavian Ion sa creasca mare, frumos si sanatos!

Cami a nascut natural, nu?



-------------------------------------------------
din ce in ce mai fericita si mai gravida in 34 saptamani cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

Si m-a luat si frica acum...adica la control era colul inchis, nu tu o contractie, nimic...si apoi a doua zi dimineata a nascut?

Eu am colul scurt deja, dr meu, Predoi, pleaca in concediu la inceputul lui spetembrie, deci eu musai terbuei sa ma fortez sa stau pana la 38 saptamani!!! Ma gandeam si eu ca sa stim din timp adca nastem sau nu :))



-------------------------------------------------
din ce in ce mai fericita si mai gravida in 34 saptamani cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noyo5879 spune:

Bun venit pe lume micutului ingeras!
Ana, si pe fetita mea o cheama tot Ana Sophie. Ce coincidenta draguta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:



Felicitari Cami! Sa va traiasca bebe Octvian, sa creasca frumos si sanatos!

La 2 i s-a rupt apa, a nascut cu Parfene si dr. de garda. Cred ca cezariana....daca aflu va spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Gata, imi merge si mie netul .

Deci, sa scoatem artilerira grea:



BRAVO CAMI!!!!! BRAVO BEBE OCTAVIAN !!!!

Cori 34+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Fetelor, si mie mi-a fost foarte greu sa accept ideea ca nu voi fi cu bebe din ziua aia, dar m-am resemnat. In ziua respectiva m-am simtit foarte rau si nici nu am realizat cand a trecut timpul si am fost cu bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Si motatele pentru alina:

HAI ALINA !!!!

Cori 34+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput