Mamici prin fiv(14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Salutare dragi mamici,
Va mai aduceti aminte de noi?
Ei bine, inainte de toate vreau sa scot agitatele ptr. Aniast72 , maine este o zi mare ptr. tine si familia ta asa ca:
, asteptam vesti bune.
Despre noi ce sa va zic, mai toata vara am umblat creanga , in iunie am fost la soacra la Oradea, unde mergeam in Felix cu piciulica, a fost super, iar apoi ne-am refugiat la parintii mei, unde nu prea am simtit canicula iar Vlad a fost un rasfatat, acum de o sapt. ne-am intors din vacanta din Antalya. A fost foarte frumos, locatia deosebita, la serv. ar mai fi cateceva de spus. In primele 2 zile Vlad a fost de o maraiala de nu mai stiam ce sa facem, pana a spart dintele nr.3.(ii spunem otomanul), apoi aprope ca nu am stiut ca avem bebe, a facut fata cu brio la programul nostru.
Acum acasa incercam reacomodarea.
Va lasam cateva poze, daca aveti chef si rabdare sa ne vedeti


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

amzulica - ma ajuta mama mea, de cand i-am nascut pe gemeni, ea s-a pensionat la cerere. Cand ea trebuie sa mearga uneva o chem pe soacra mea. Acum cand incepem gradi o sa fie ceva mai liniste cateva ore, merge si Rares la gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Aniast -

iti tinem pumnii si asteptam sa ne dai vesti prin Madalina. Zilele trecute citind mesajul Madalinei mi-o imaginam pe Aniast uitandu-se la ceas " hmmm, azi n-am timp sa nasc, maine am cate ceva de facut, poimaine este ziua lui Vladi, incerc sa-mi fac timp pe luni ". Madalina dar Aniast a trecut de cele 40 de sapt. sa inteleg?

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Aniast,nastere usoara mami
Am intrat si eu fulger,la fel am avut si noi o vara tare agitata,acum pregatesc bagajele pentru Manchester.Nu am avut timp sa ma uit la pozici acum dar sigur o sa am destul timp acolo,o sa fiu singura cuc.
Va pup cu drag.

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Sunt fetita mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Azi la 12.50 s-a nascu bb 2 de Aniast, la 40 de sapt in cap,apgar 10, 3560g, 51cm, seamana cu Vladi si cu tati, a si papat tzitzi de la mami a facut cunostinta si cu fratele mai mare!Numele nu-l stiu inca cred ca nici ea!Mai multe amanunte cred ca va va da ea in curand!

Andreea si aici va urez sa va traiasca sa fiti sanatosi toti4, mult laptic,recuparare rapida si sa fiec cel putin la fel de cuminte ca Vladi!

Cris promit sa te sun pana pleci mereu uit, daca mai ai intrebari suna-ma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Andreea felicitari draga mami,recuperare rapida si sa va bucurati de pui vostri dragi.

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Sunt fetita mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Aniast - felicitari, sa fie sanatos, cuminte sa va aduca numai bucurii. Dar ce copiii mari face Aniast, 4 kg Vladi , bb 2 3,5 kg, ce-a mancat mamica asta? Ieri am gandeam ca s-a razgandit si o fi plecat prin Herastrau si n-o fi avut chef sa nasca.
Fetelor ma gandeam ca Aniast are copilasii "gemeni" - aceeasi productie cu embrioni pusi la diferenta de 3 ani. Mai stie cineva un caz asemanator? Incredibil ...

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

ANIAST, felicitari, mamico! Sa fie sanatos, papacios si sa aduca numai bucurie!

AMZU, good point, ce chestie! O sa fie cu atat mai legati fratiorii intre ei!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

ANAIST, recuperare rapida si bebe papacios si sanatos. Sa fiti fericiti pana la adanci batraneti alaturi de puii vostri


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:



Anaist, felicitari! Sa va traiasca puiul si sa va bucure toata viata!

Refacere rapida mamico si mult laptic!

Un mare la toate mamicile mele speciale.

Cati, am sunat dimineata la Giulesti, am vorbit cu Ana si din pacate nu stiu nici ei cand vor reincepe activitatea. Nimic din ce au congelat nu a avut de suferit. Sun dupa 15 sept sa vedem ce vesti au. Si eu mai am la "rece" 3 puiuti pe care vreau sa-i aduc acasa.

Mergi la inceput