Mamici prin fiv(14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Cati eu zic sa-ti suni medicul cu care faci ET si sa-l intrebi care e situatia embrionilor pentru ca in septembrie cu siguranta nu va functiona nimic la Giulesti. Eu nu mai am numerele embriologilor ca te-as fi ajutat cu un nr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Cati iti trimit eu nr. de mobil al d-nei embriolog Dascalescu pe PM.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Moni, trebuie sa mai retii o schimbare de nume Merci ca te-ai gandit la mine , noi suntem bine, baietii mei sunt foarte activi si se schimba foarte rapid, practic nu-mi dau seama cand trece timpul asa repede. Am mai scris la gemenasi, dar cred ca nu m-ai recunoscut
Am intentionat si eu sa vin la ultima intalnire cu fetele, Andrada , dar in ziua respectiva am facut o indigestie urata tare si nu am mai fost in stare de nimic, am zacut cateva zile dupa aia... Dar data viitoare nu mai ratez!
Sa scoatem majoretele pentru Aniast NASTERE USOARA draga mea! Ce coincidenta ar fi ca si mezinul sa se nasca pe 3 septembrie! Sa-ti traiasca amandoi baietii si sa fiti sanatosi si fericiti toata viata!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Hello si de la noi !

Raportam ca azi ne-am inscris la gradi, sper sa facem fata cu brio. Am gasit o cresa privata draguta in zona noastra si incepem de la 15 septembrie. Azi am fost in vizita si cu Ilinca si cum a vazut copii si jucarii a zbughit-o din mana mea, nici nu s-a mai uitat in spate. Iar cand a trebuit sa plecam, scandal...voia sa ramana acolo. Acuma sper doar sa nu ia chiar toate bolile din lume...
M-am sfatuit cu pediatra sa-i fac Varilrix-ul daca intra in colectivitate, pentru cel de Hepatita A asteptam totusi pana dupa 2 ani. Am initiat si capitolul olita, dar mai avem inca de lucru. Pe dinti insa ne spalam cu mare succes.

In alta ordine de idei am fost la mare, Ilinca s-a simtit excelent si chiar i-a priit, noua insa nu ne-a placut DELOC, am zis ca nu mai calcam in veci pe litoralul romanesc ! Mizerie, aglomeratie, caldura, apa murdara...intr-un cuvant ORIBIL. Si noi chipurile am fost intr-un loc mai civilizat...
Daca vreti sa vedeti mica innotatoare, am pus poze.

Pupici tuturor !

PS : Hei, Ariadna, lume noua, ma bucur mult sa te mai vad ! Vrem pozici cu piticii nazdravani.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Aniast - daca nasti flacaul tot pe 3 septembrie ca pe Vladi - tre sa faceti subiect nou tu si cu Iana_mari "Mamici de copii nascuti in aceeasi zi" - la Iana toti 3 copiii sunt nascuti pe 12 ianuarie, faceti economie la aniversari. Te pup si nastere usoara iti doresc.

Ramyyy - m-ai omorat cu costumul de baie al Ilincutei - very sexy. Luca voia sa vada si el cevaa dar l-ai dezamagit - il lasi sa viseze? El a facut parte din categoria "you can leave your hat on" anul asta la mare. In schimb a inceput sa se uite pungash la mine cand fac baie ... si io care credeam ca pana la 3 ani nu-mi fac probleme.
Noi cu spalatul pe dinti mai asteptam ca abia ne-a dat si noua primul canin, cu tot cu temp. ... kk and so on ... pana acum n-am avut probleme la nici un dinte/masea. Cu gradinita ... mi-e frica sa ma gandesc, mi-e o fricaaa de moor.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

ariadna33, amzulica, acum v-am vazut cu majoretele....Va rog eu frumos, bagati-le inapoi de unde le-ati scos ca eu pana pe 6 septembrie n-am voie sa nasc....intre 2 si 5 mi-e doctorul plecat din tara si nu vreau sa nasc cu altcineva....
Pupici maximi si va tin la curent....da' pana pe 6 sept nu discutam de nastere, ne-am inteles?

Andreea, cu (AMR 8 zile) si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

Salutareeeeeeeeeeeeee!
Am mai aparut si noi!!! Am venit din vacanta, am fost la tara si la Baile Fellix. Acum ne pregatim de gradi. Rares o sa inceapa si el gradinita. Avem ceva noi si cu cel mai recent membru al familiei catelul Beethoven, pe care il avem de la minunata Crisis81 si careia ii multumim multttttttttttttttttttttttttttt de tot.


pentru toti picii si mamicile lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Adaca - tu ai pe cineva carete ajuta cu copiii? Ca de nu io abia fac fata cu un flacau, nu-mi imaginez cum poate fi cu 3. Imi scot palaria in fata ta.

Azi e ziua lui Vladi de Aniast. La multi ani flacau, sa fii sanatos si sa cresti frumos si cuminte. Aniast ce faci? Mi te imaginez cu o mana tinandu-te de nas si cu cealalta in sus. Sau ai nascut? Da-ne vesti sa scoatem majoretele.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Va dau eu mai multe amanunte!
Cum Andreea e foarte incapatanata si face doar ceea ce vrea, va naste luni asa cum si-a propus!Ieri a avut treaba multa doar a trebuit sa-si sarbatoareasca puiul cel mare!petrecerea a fost super poate o sa va pun cateva pozici mai pe seara, trb sa le descarc mai intai!

Pupam toate mamicile si puiutii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

amzulica, multumim frumos de urari! de unde imaginatia asta a ta despre mine...cu mana la nas si cu cealalata-n sus? De 3 septembrie am scapat, asadar nu deschid capitol nou cu mamici de bebelusi nascuti in aceeasi zi...poate la al treilea. Dupa cum a povestit si Madalina, ma ambitionez sa nu nasc pana luni, am treaba in fiecare zi: Ieri am petrecut cu Vladi alaturi de iubita lui, Sofia mamica ei care m-a facut putin sa bocesc...stie ea de ce si alti opt copilasi si parintii lor. Nu imi pot da cu parerea dar din ce au spus invitatii a fost o petrecere reusita motiv pentru care ma bucur foarte tare. Fotografii de la petrecere nu mai apuc sa pun dar o rog pe Madalina sa puna ea si promit ca nu cenzurez nimic.

Asadar, pentru luni dimineata astept cu mare drag majorete.

Andreea, cu (AMR 2 zile) si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput