Fluturasi de martie-aprilie 2011 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

eu la nastere am dat 3kg jos!si Maria a avut 3400
eu ma dau pe mine exemplu pt ca mie mi-a fost foarte greu sa scap de kg si mai bine nu le ai decat sa stai 9luni cu gandul "lasa ca dau jos dupa nashtere"

am fost sa-mi iau mancare,au inceput sa ma supere mirosurile,mai ca vomam cand luam mancare,am luat ciorba de cartofi si pilaf cu castravetzi muratzi,dc nu vomit azi e mare minune



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 7+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

nu e vorba sa rabzi de foame sau sa tii diete

doar sa nu mananci dulciuri, patiserii, prajituri, grasimi rele, fainoase rele. si sa mananci exact cat iti e foame, nu indopat pana simti ca pocnesti

7 +


stiu ca asta e teoria si asa ar fi corect, insa la mine n-ar tine..adica daca am pofta de patiserii, ceea ce sunt mare fan, n-as putea sa ma abtin, as manca..pana imi trece pofta..mai ales ca stiu ca poftele mi le pot satisface asa la liber si fara mustrari de constiinta doar in sarcina

glumesc, fiecare caz e particular..fiecare din noi stie cat de greu sau usor da kg jos..si asta conteaza f mult. normal ca sunt subiectiva si daca n-am simtit cand le-am dat jos prima oara, acum nu-mi fac griji... dar alta ar fi fost situatia acum daca n-as fi reusit sa le mai dau sau m-as fi chinuit teribil cu regimuri si sport mai ales ca nu sunt genul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

voi faceti gimnastica de gravide? ca eu imi tot propun sa ma apuc

7 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

am terminat ciorba si vad ca ador castravetzii muratzi!

eu am sa ma duc la sala cum am fost si pana acum dar ma limitez la exercitiile care le pot executa



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 7+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy astept zilele astea permisul. am condus putin sa ma obisnuiesc cu masina noastra dar e asa diferita..........

eu am renuntat la aerobic , era prea hard. si vreau sa incep din sept, dupa ce incepe iasmi gradi gimnastica in apa pt gravi.

simo, 1,69 am si eu. dar...nu mi se pare deloc putin pt o femeie


mamica fericita de 2+ si 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua gravidutelor!!!

Am stat ceva timp sa citesc tot ce ati scris voi de ieri si pana acum ....apropoooo MULTUMIM mult pt capitol nou.

Eu aveam 50 kg inainte de a ramane gravi si acum nu stiu exact cate am dar, aflu marti cand mergem pt prima oara la medic...Oare ne face eco la aproape 7 sapt???
Cu gimnastica ma ocup singurica in casa...ca dee am facut o viata sport si acum, cand imi este mai bine fac repede incalzirea apoi incep cu obiectivele pe care vreau sa le ating( popou, coapse si altele).

Va gravidutelor si va doresc o zi fara greturi ca astea mi se par cele mai insuportabile.

Ally , 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally si ce inaltime ai?


mamica fericita de 2+ si 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Am 1,61 inaltime...cam putin

Ally , 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally pai e super ok 50 kg si 1.61 m. daca imi spuneai ca ai 1,70 de ex muream aici de invidie.....


mamica fericita de 2+ si 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor eu nu fac gimnastica ca nu pot cu starile astea pe care le am.
acum am observat o usoara scurgere cremulie, voi ati mai avut asa ceva?
iau utrogestan in contiunuare si la eco o sa-i zic doctorului sa vedem ce zice. mie nu mi-a zis nimic de vreun hematom ceva....asa ca nu stiu de la ce-o fi.

S-a intamplat minunea mult asteptata10+

Mergi la inceput