Bv Michele,Maurice!Hai bubster,Baby78 iul-aug(176)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deveghe spune:

Luna, nu stiu cum ai stabilit impreuna cu dr. Pechi ca va fi nasterea, insa cred ca Dima va va respecta decizia. Acum doi ani, la Polizu, nu a trebuit sa aduc eu epidurala, da' deh! e criza! In fine...
Eu am sa stau intr-o rezerva privata de care am fost foarte multumita acum doi ani. Iar serviciile si ajutorul infirmierelor si ale asistentelor au fost impecabile, indiferent daca le-am dat sau nu bani.
Daca mai ai intrebari, te rog, nu ezita.

Ilinca (17.03.2001) & Petru (24.11.2008) & 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Crispro...[pup] mercic, dar in poze ascund burtica si cele 7 kile in plus (am reusit sa mai scap de unu ) ...cand am fost la control taximetristul m-a intrebat daca sunt insarcinata

ca si tine, port hainutele de gravi, ca nu ma incape nimic si cand am fost sa imi iau tricouri nu am gasit nimic sa ascunda burta

peste 2 saptamani avem botezul si imi e groaza ca nu stiu cu ce sa ma imbrac

mami de brotacel Andrei Ioan

09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deveghe spune:

Apropo de tampoane cu vata si eu cred ca e o solutie inconfortabila si ineficienta. N-am avut asa ceva decat imediat dupa ce am nascut, pentru ca mi-au pus infirmierele si n-am avut ce face. Eu am folosit tampoane SenyLady vreo 5 ziel dupa care am trecut pe tampoane obisnuite.

Ilinca (17.03.2001) & Petru (24.11.2008) & 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Michellel Stefania felicitari!! Recuperare rapida! Sa aveti mult laptic pentru comorile voastre si sa va bucurati de fiecare clipa petrecuta impreuna!!

Maurice ce faci iubita? sa intri sa ne dai vesti!!

Stefania_97LA MULTI ANI!! MULTA FERICIRE, SANATATE, SA AI PARTE DE O FAMILIE MINUNATA SI DE O VIATA PLINA DE IUBIRE!!

ma duc sa ma uit si eu la poze sa o vad pe Belu

mami de brotacel Andrei Ioan

09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Bine v-am regasit la capitol nou!
I-am dat Aidei sa pape si acum se tot screme in somn, a facut si kk. Vad ca voi va plangeti de constipatie, noi facem kk dupa fiecare masa, o fi normal sau nu?

Andreea, zici ca si Sanosan e buna? O sa o incerc si pe asta, pana ii dau in cap iritatiei.




Alina, mamica de Aida Alexandra (30.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Hmm vorbiti de Polizu...eu acolo am nascut si sunt foarte foarte multumita! Am avut rezerva cu 2 paturi, conditii mai ceva ca la hotel, iar asistentele si infirmierele nu acceptau sa le dai bani, cu cateva exceptii, iar daca nu le dadeai astora, nu era nicio problema.
Eu am avut cezariana si am purtat tampoane Always de noapte cu exceptia primei zile. Si nimeni n-a zis nimic.
Personalul e super, spitalul foarte dotat, merita toti banutii pentru rezerva privata!

Anca, bine ati venit acasica? Abia astept sa ne povestesti, cred ca e interesant dupa cum zici tu. Sa fiti sanatoase si sa va faceti mari!



Alina, mamica de Aida Alexandra (30.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Buna tuturor mamicilor, bebeilor si viitoarelor mamici...
Nu am mai intrat de un car de timp si imi pare tare rau ca am pierdut atatea capitole cu discutii cu voi... Doar ce am terminat serviciul Am fost prinsa cu munca, dar acum sunt aici cu voi, prezenta la apel.
Felicitari tuturor proaspetelor mamici: felicitari Michelle si Anca Vlad (pe care o astept cu un PM cand are timp cu impresii despre Municipal )....
Despre noi: suntem bine, ieri am fost la eco si monitorizare. Suntem cu o zi mai mici fta de DPN dupa UM, dar doctorul a zis ca e ok. AM mai crescut, avem acum - la aproape 37 sapt pe care le implinim maine - 2750 g. Vroiam sa va intreb si pe voi daca e ok greutatea asta la ~37 sapt, asta ca sa stau linistita ca compensam ziua un minus pe care o vedea ecogradul...
Inca o data felicitari proapetelor mamici si tin pumnii stansi pt viitoarele nasteri.
Va cu drag pe toate....Florentina

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 36+ cu Florentin Andrei. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
AMR 3+ si vine minunea de bebe

***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

deveghe, ti-am trimis PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Florentina_C
avem acum - la aproape 37 sapt pe care le implinim maine - 2750 g. Vroiam sa va intreb si pe voi daca e ok greutatea asta la ~37 sapt, asta ca sa stau linistita ca compensam ziua un minus pe care o vedea ecograful...


eu am nascut-o pe Isabela exact la varsta care o are acum sarcina ta, a avut 2,700 kg si dr a spus ca e nesperat de bine. doar ca, din experienta mamicilor care au nascut deja, ecograful nu s-a prea potrivit cu realitatea.

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui Florentina_C
avem acum - la aproape 37 sapt pe care le implinim maine - 2750 g. Vroiam sa va intreb si pe voi daca e ok greutatea asta la ~37 sapt, asta ca sa stau linistita ca compensam ziua un minus pe care o vedea ecograful...


eu am nascut-o pe Isabela exact la varsta care o are acum sarcina ta, a avut 2,700 kg si dr a spus ca e nesperat de bine. doar ca, din experienta mamicilor care au nascut deja, ecograful nu s-a prea potrivit cu realitatea.

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)



Multumesc, Rodika... Stiu ca pot exista diferente intre eco si realitate, oricum eu sper ca nu fff mari in cazul meu...
O sa vedem, mult nu mai e. Si deja am niste emotiiiiiii....
Oricum tot ce imi doresc e sa fie sanatos si apoi vedem cum stam si cu greutatea...
Merci inca o data. [Pup]

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 36+ cu Florentin Andrei. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
AMR 3+ si vine minunea de bebe

***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput