Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (169)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Cleo am incercat cu suc de portocale, si n-a mai baut apoi suc de portocale o bucata, care era singura chestie pe baza de fructe pe care o ingurgita si el. Asa ca am zis ca n-o sa-i mai punem. Ca alta fructa nu mananca. Cu limonada n-am incercat, sa vedem. Ca ii place lamaia, o mai linge asa, goala cate jumate de ora.

Nu v-am zis cea mai tare veste! Al meu sot lucreaza de zi de ieri!
Am intrat si noi in normal. Inca e ametit de cap, dar isi revine el.

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -12+
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Salutare!

MsBB si Alysh, vacante placute! Sa va intoarceti relaate si bronzate!

Adriana, sa a fie de bine concediul!

Dani si Laura, ce frumos povestiti de printesele voastre mici!!!m-ati induiosat. le dulce...si pe fratiorii lor...

Lorich si Doloress, curaj! luati exemplu de la Laura, Dani si celelalte fete cu doi copilasi, o sa va descurcati, sunt sigura...

Doloress, sanatate lui Patrick, sa-i treaca repede tusea!

Ylari, biata de tine! e groaznica durerea de masele

Cris e "fana" siropuri n-are nici o problema sa le ingurgiteze, oricat ar fi de dulci, dimpotriva plange sa-i mai dau...si s-i le administreaza singura...ii dau seringa, se pune pe perna si-si impinge sigura in gurita...e haioasa tare!

Am super vesti: a scapat de E.coli, n-are giardia, nu mai tuseste, doar ochisorul drept e un pic rosu si iritat

si aseara am observat ca ma mosteneste: are un defect la o coasta pe partea dreapta, e mai tesita decat cea din stanga, la fel a mine...

Merg sa-i fac baie...

Seara buna!

Lumi, mami de zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Lumi, saru'mana pentru cuvintele frumoase. Ma bucur ca ati scapat de probleme, saptamana asta fac si eu din nou analiza Andrei, sa dea Dumnezeu sa fi scapat si ea mititica de e-coli, am emotii.

Doloress, felicitari pentru reusita sotului. Mai bine ca esti relaxata, stai linistita ca va fi totul perfect, iar Patrick o sa se adapteze la noua formula, chiar o sa-i placa mai mult.

MsBB, habar nu am unde pleci insa iti doresc concediu placut, sa revii relaxata si la fel de tonica. Te imbratisez cu mult drag, imi va fi dor de tine.

Noapte buna tuturor.








Dani, mami de

Rasfatzel Vlad Andrei 23.06.2008 si
Rasfatzica Andra Elena 31.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Seara buna scumpelor!
Lumi, ce vesti grozave, pupam carliontzata mica! Vai ce coincidenta, Eva are un "defect" la coasta cea mai de jos din stanga, e iesita un pic inafara, idem ca la taica-su!
Doloress, ma bucur ca esti ok, abia astept sa ne povestesti ce si cum de la eco! Si nici Patrick nu scapa nepupat!
Of eu sunt tare obosita, acum am terminat cu treaba, eu nu mai fac fata, curatenie in fiecare zi, ca e o debandada totala, azi am fost si la cumparaturi, am facut si o tarta cu caise (a iesit grozava) la servici e ditamai balamucul cu o gramada de raportari, le urasc....
Gabitza, foarte tare cu asigurarile ptr copii, am vb azi cu o colega, ea le plateste baietilor ei de vreo 2 ani, e super, ma bate gandul sa incercam si noi ptr fetitza noastra draga.
Laurita imi pare rau de chinuiala cu caratul in brate a lui Mircea de la gradi pana acasa. Of... Lasa ca se face el mare!
Tare rau imi pare ca nu ma pot intalni si eu cu voi in Morarilor... of...
Eu ma gandeam ca ptr imunitate ii voi da tot Oscilo cred, anul trecut i-a mers destul de bine cu el, cred ca doar mucishori a facut o data sau de doua ori... sau am uitat eu ?
MsBB, vacanta placuta scumpa noastra!
Ce sa va mai spun, azi sunt mai bine cu maseaua dar m-am vaicarit toata ziua. Nu m-au aratat si la stiri? Mda, astept cu nerabdare sa se vindece sa bag implant (cam inutil caci jos imi lipsesc vreo 3 deci... trebuie si acolo sa implantez ceva, doar daca nu inventeaza astia ceva sa iti creasca dintzii iar..). Mda, sunt praf cu dintii... Doar jos sunt cat de cat ok dintzocii mei, in rest, sa traiasca portelanul!
Azi cica a fost cam maraita Eva la gradi (e prima oara cand imi spun asa ceva) in sensul ca facea numai ce vroia ea, mai mult, se maraia daca nu vroia un anume copil sa se joace cu ea Dupa ce s-a trezit cica nici n-a vrut sa pape nimic (asta nu-i bai ca ii dau eu oricum acasa) dar am observat-o si eu cam nervoasa (poate si ptr ca eu suferinda fiind nu m-am prea putut juca cu ea... o fi acumulat suparare? habar n-am sper sa isi revina. Plus caldura asta e criminala...........
Adriana sa va fie de bine calatoria! Of ce povestesti tu acolo de piscine ca eu muream in secunda doi sa o vad asa plonjand in ea.....
Ah Eva nu suporta insectele, s-a speriat duminica de numa-numa din cauza unei mushte a fugit glontz la Iuby in brate. Apoi mai vine uneori cu o musculitza mica intre degete urland si tzipand de zici ca e cel putin un crocodil , ha ha ha.......
Va pup, fug in pat ca nu mai pot de somn!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata

Luminelsi de la tine nu? (exemplu zic). Ma bucur ca sunteti bine, sanatosi!
Ylari of, cat tragi tu cu maselutele astea... si Eva mica si maraita. O fi iritata si ea de la caldura.
Vreau sa zic ca Robert a plans azi noapte infiorator, colici reloaded, fetelor! Nu stiam ce sa-i facem, ceva parca il durea, zicea "gataaa" si lovea cu picioarele, il plimba ta-su, nimic, in final se calma catarat pe mine, pe burta mea. Numai ca burta mea nu prea mai accepta ...
A fost amuzant, ca la una dintre treziri, l-am lasta sa stea asa catarat pe burta, greutatea lui venea pe sold, deci era ok... si dupa cateva secunde zice "casu jos" - adica capul jos pe pat, unde doarme el, si a plecat acolo si-a adormit.

mai ce-o di cu Aelita nici nu mai stiu daca ar fi fost vremea de nascut, ultima data era in 30 sapt.

sau... simonixu si Robertixu' de ce nu mai scrie??????

Doloress felicitari pt sotul normal..la program normal!!!

dani tinem pumnii sa iasa bine analiza!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

ylari,io cancel-ez curatenia. Jale am permanent in casa, fie ca fac, fie ca nu fac.


O stire faina: http://www.bbc.co.uk/news/health-10851615
Io sunt pentru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

Neata dragele noastre,

Dau si eu o cu sau fara cofeina!

Ne-am intors si noi de la munte, de la mama, unde a fost tare bine si racoare. Ilinca a fost in al noualea cer...statea afara de la 9-10 dimineata pana seara, desculta in iarba, in ploaie cu capul gol, la zmeura, la visine, la furnici, cu pisica cea rea...ce mai a fost super. Si pentru prima data vad si eu ce inseamna sa te ajute cineva cu copilul...Am pasat-o mamei mele si ziua si noaptea si m-am relaxat bine de tot

Am fost si cu bb2 la dr si cica si-a revenit colul meu, nu mai e asa pericol de nastere...asa ca m-a programat la cezariana pe 30 august. Ma gandeam ca nasc mai repede sa scap de caldurile astea dar din pacate dr mea pleaca in concediu si a zis ca cel mai bine e sa fiu cuminte si sa astept sfarsitul lunii (voi fi in sapt 39 si ceva). Asta e!

Am citit si eu putin din urma si m-am bucurat mult de vestile bune despre printesa noastra Victoria. Sanatate multa!

Sanatate si puilor bolnaviori de Doloress, MsBB!

Sper din tot sufletul sa se racoreasca vremea asta dar au zis la stiri ca si sambata tot 35 de grade sunt

Si eu ma gandeam la Aelita! Stiou ca era sarcina cu vreo sapt mai mare ca a mea si eu sunt in 36...

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008), 34+ si florareasa www.myflowerbox.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Piggy bine ai revenit! Ce ma bcuur ca a fost asa de fain!!! Bravo! Ma bucur si ca domnul tau col si-a revenit. Numai vesti bune!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Salutare fetele

Am vazut ca ati intrebat de mine, io am cam lipsit la apel, ba de lene, ba de treaba, ba am stat serile cu socrii sau am iesit ... Dar de citit v-am tot citit si v-am tot comentat si ^povestit cu mine insami mai ales noaptea cand nu aveam somn Da, mi se intampla si mie, cu socrii acasa m-am relaxat total si iaca nu mai sunt obosita varza ==> nu mai adorm butuc

In primul rand m-au bucurat tare mult vestile despre Victoria si faceam si eu ca Cleo: REMISIEE REMISIEEE - ce cuvant fain Asa sa tot fie

In schimb povestea lui Siluan de la randunici m-a dat peste cap groaznic, ce pot spune, sper din toata inima sa ajungem sa citim si despre el vesti bune. Fetele de acolo sunt superbe si o sa iau legatura cu ele cred, una din clinicile unde se face transplant in Belgia este fix vis-a-vis de blocul meu. Daca ajung pe aici o sa le stau la dispozitie. Of ...

Si in rest am mai citit, am vazut poze frumoase de botez de Andra de Dani Ti-am mai zis ca este superba ??? Hehe. Iar de Vladuc ce sa mai zic, de el sunt amorezata mai de multicel a propos de bicle fara pedale, sunt geniale, mi se par mie, ii invata echilibrul de mici, sunt obligati sa munceasca, sa dea din picioare, sa isi regleze viteza, sa negocieze curbele, sa franeze can e cazul. Vad ca si voua v-au placut - a noastra s-a rupt (ma rog, era de plastic iar Robert face deja niste figuri pe ea de ma mir ca a rezistat atat ) Acum vreau sa ii iau una mai de soi, pentru ca el a si crescut si in curand alea standard de plastic nu or sa ii mai fie bune. In weekend ma duc la Decathlon si vad ce si cum. As putea sa ii iau una de lemn, dar din ce am vazut sunt detul de scumputze.

Laurita - frumos ai vorbit de Ilinca, ma bucur ca este bine si ca evolueaza asa ca in carti

Dolores - sanatate la Patrick. Nu e de mirare ca raceste si vara, iese in colectivitate... deci ... Al meu nu a mai facut nimic, doar o zi de febra, dar a stat acasa, ma rog, in parc Cum o sa il duc din nou la cresa, sunt convinsa ca reincep episoadele cu raceli etc. E normal. Cu imunitatea, nu stiu ce sa zic, si eu sunt copil crescut cu pumnul de antibiotice si sunt destul de rezistenta acum, chiar nu am avut probleme de sanatate majore. Acum iau rar antibiotic, de cand s-a imunizat Robert (si eu o data cu el ) am luat antibiotic doar o data. Eu pe Robert cam il las sa faca de toate, nu ii dau nimic pt rezistenta, nu cred in siropele de nici un fel. Oricum, se poate si fara ele, dupa cum se vede.

MsBB - mai ce ma distrezi tu cu mesajele tale zau hihi Esti super tare, cum se zice :) Abia astept sa te recitesc cand vii din concediu.

Noi ne-am mai plimbarit oleaca, am fost la Luxembourg, m-a impresionat tarishoara aia Am fost iar pe "coclauri", am vizitat castele, ne-am catzarat pe diverse, am respirat aer de munte, curat ... J'adore Poze am pus o tona, credeati ca scapati? Sunt aciulea, http://picasaweb.google.com/poze.robert cine doreste sa le vaza, doar ca sunt muuulte...

Azi am inima cam grea, pleaca bunicii si e jale Pe de o parte e tristetea lor, a lui Robert, a noastra... pe de alta este faptul ca pentru 3 zile trebuie sa il duc pe pitic la Naima si asta mic nu vrea Plange deja cu suspine cand ii spun ca o sa mearga acolo, ca mamaia pleaca la Mangalia si mami la serviciu si el la Naima, sa se joace cu copiii - el: "Nu Naima, Obet acasa!" Am inceput sa il pregatesc cu o saptamana in urma, dar nu prea a mers. Aseara i-am facut gentutza cu lacrimile in gat, i-am facut si un sac mare cu jucarii de acasa, sa le aiba acolo... Uf. Acum intelege tot ce ii zic, dar tot greu este. Am si vorbit cu tanti si m-a sfatuit sa il dau deja la scoala, ca Robert e precoc la fazele cu socializarea si motivul pentru care nu ii mai place la ea este sigur faptul ca nu sunt multi pitici acolo, nu au activitati, jucarii sunt mai degraba de bebi, el este cel mai mare si nu are ce sa faca cu bebelushi de 10 luni. Asa ca desi trebuia sa inceapa in noiembrie o sa vorbesc cu scoala poate il accepta din septembrie... Tanti imi zicea ca cresele astea familiale sunt ideale pentru bebici, pana in maaaxim 2 ani, dupa aia ea a avut probleme cu toti copiii mai mari, care se plictiseau la ea si devenau agitati si smiorcaiti. Robert e fix in faza aia.

In rest eu sunt tot idragostita de pitic, asa de tare ne amuza acum, scoate perle non stop hih De exemplu a vazut-o pe mamaie in sutien si i-a zis ca are "buzunare pentru tzitzi" Sau ne numara pe toti in lift si face: Mama 1, Obet 2, Mamaie 3, bagaje 4" Sau il tineu de maini Bogdan si Soacra mea pe Robert si el ridica picioarele si facea "Obet Baloooon" Ne uimeste cu inventivitatea lui, nu e in stare sa se joace cu o jucarie in modul ala standard, el trebuie sa isi imagineze situatii etc De exemplu i-am luat o masina careia i se deschid usile - le-a deschis si a zis: "Masina aripi, masina avion, zboara". De atunci aia e masina avion si nu face decat sa zboare. Are un porc din ala care se baga pe mana si ala e prietenul lui cu care vorbeste tot timpul, ii arata jucariile, ii arata casa etc - e incredibil cata pasiune pune cand vorbeste cu porcul, apoi il mangaie, are grija de el... Sunt curioasa mai incolo cum o sa fie In parc avem deja un grup de prieteni, niste romani mici si niste turculetzi haiosi - se joaca superb impreuna, isi aduc toti masinute si carti, puzzle-uri, bicicletele fara pedale si incing o joaca moaama moaama. Deja cand plecam de acasa ne umplem buzunarele de masini "pentru prieteni". Intreaba de ei si seara, mai ales de fetitze Ii place de o Iuliana de 6 anishori, o pupa, fetitza are grija de el, ii aduce jucarele, ce sa mai, amor mare

Al meu e cumintel, nu face crize. Nu ca nu ar fi in stare hehe dar eu le evit la maxim si negociez la greu cu el, cedez de multe ori pentru ca nu consider ca sunt cazuri grave - chiar nu ma deranjeaza sa faca firimituri, sa manance pe canapea daca are chef, sa faca dezordine, sa bata, sa zgomoteasca, nu ma deranjeaza sa ma cheme sa ne jucam etc. Eu sunt de netrecut la fazele ce tin de siguranta lui si cam atat. In trecut tin minte ca ma incaptaznam sa ii arat cine e seful grrr adica mi se punea pata ca el trebuie sa faca cum vreau eu - si nu iesea bine - pana cand m-am intrebat: dar de ce ?? ce rost are sa vreau asta ? ce castig - niente! Asa ca e mai bine acum si chiar cooperam, mamaie a ramas placut impresionata de ce frumos creste si cum se poarta, sa zic asa, cum face singurel o gramada de chestii, fara sa stau cu gura pe el, cum se descalta singur, cand intra in casa, cum se spala pe maini, cum mananca singur, cum merge pe strada si se opreste inainte de trecerea de pietoni, merge cu bicicleta si prinde viteza dar mereu se opreste fix inainte de strada, asteapta masinile sa treaca si apoi trece si el. Acum, e si el capos, nu zic nu, dar vad ca e mai cooperant ca alti copii de prin parc.

Cam asta cu vacantza ... Mai avem o luna, de vineri seara vine si mama si o sa stea cu el, iar din toamna poate reusesc sa il bag la scoala. Uf ca mari au mai crescut ...

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Simonix uelcom back Pozele nu merje la mine :)

Ce frumos povestesti, esti o mamica minunata! Si eu tot asta incerc sa fac, sa-l las absolut liber pana la safety...in rest mizerie, dezordine...cui ii pasa? Vb Cleo-ei oricum s eface la loc, covorul si tot oricum se spala..so... Eu, adica eu si tati mai avem un pitic, sa nu fie violent cu alti copii, nici macar de drag. Eu ma bucur ca nici socrela nu-i de aia ca re nu-l lase sa bage mainile in nisip, ca-i murdar, e destul de liber si cu ea, (ca ma asteptam sa fie cum zicea Esme cu Lorelai si bunica ei), doar ca ea e cam disperata cu safety-ul. Bine i-a si facut Robert faze multe... gen alergat in mare viteza pe o panta ca sa se arunce in lac, azi cica s-a bagat fix intre leagane, in care erau copii ce l-ar fi putut lovi... sunt multe.

Ma bcuur ca Robertelul evolueaza sa frumos, sunt socata sa aud cuvantul "scoala" in context cu Robert, dar asta e, s-a facut amre, oricum e alt concept, nu e ce stim noi, clasaI aia de bobocei.

Pup maxim.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si 16+

Mergi la inceput