Nascuti in suflet, crescuti in inima - cap.5

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Da , chiar ce coincidenta.

Fetelor ce mai faceti?
Noi maine mergem la scoala cu Razvan sa ne inscriem pentru clasa I-a.Cand era mititel mi se pareau asa de indepartate vremurile astea dar se pare ca nu-s asa indepartate.Am baiat mare.
Maria are acum o perioada foarte buna.A avut un puseu de crestere de nu mai ii sunt buni nici o pereche de pantaloni dar si psihic evolueza fantastic.Pana acum am considerat-o bebelus si explicatiile au fost mai simple dar zilele trecute mi-a dat niste replici care m-au facut sa-mi schimb parerea.A crescut fata mamii!
Sunt minunati si nu contenesc sa-i multumesc lui Dumnezeu ca mi-i ia dat.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:


Asi mi-e asa drag sa te citesc Mi s-a zbarlit pielea cand te-am citit si ai mare dreptate. Mie nu-mi vine sa cred ca se incheie perioada celor 2 ani, ca a trecut asa rpd si nu mai am un bb ci un flacau. Si eu vreau sa incep sa-i caut gradi, cu toate ca il dau abia la anul in toamna

Uitati ce mari ne-am facut si ne-am si tuns
http://picasaweb.google.com/sorilea73/MAmTuns?authkey=Gv1sRgCJrs7sXxu_juxgE#

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmanuia spune:

Fetelor, cam slaba activitatea pe aici. Nu se mai intampla nimic? Noi azi am fost sa inscriem piciul la cresa. Va dati seama ce copil mare avem? Oare cand a trecut timpul?
Va pupam dulce pe toti si toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_99 spune:

la multzi ani fetelor!sa va traiasca sarbatoritzii frumoaselor zile care au trecut....am cam lipsit din decorul asta ca m-am lasat furata de valul Mariei... sintem la vorbit in pinguineza cit incape, rupem din cuvintzele, incepem sa ne alintam k lumea, cintam, dansam...dupa cum shtitzi shi voi, toata lumea e a noastra!!!
k informatzie de ultima ora: pina la sf lunii februarie ( adica pe 18 avem primul termen, speram shi ultimul) speram ca avem definitivata incuviintzarea adoptziei. sintem in al . dupa agitatzia sarbatorilor ( am avut shi noi ion- tati) ne adunam resursele...stringem inca de pe sub brad cadourile...ne facem vint sa stringem bradul...avem treaba k orice domnishoare de 1 an shi ( azi facute) 9 luni! va pup cu drag pe toate , pup minutzele la fetitze shi baietzei! va doresc un an minunat shi va multzumesc din suflet ca atzi fost alaturi de mine incepind din mai 2009 cind am plecat pe drumul implinirii....avetzi un rol important in viatza mea!

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Tot pe fuga si cu stresul maxim(ca doar sunt in sesiune) am intrat sa zic sarbatoritilor lunii ianuarie
La multi ani !!
Sot de crisis81 ;danaionela ; chrisum ; Misha71 ;sot de Mmmaria ; Mmmaria ;maimutzak ;Alexandra (Mmmaria) sa ne traiti ,sa fiti sanatosi ,voiosi si la punga generosi!


La multi ani Alexandra pui scump de Mariaa!



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzak spune:

Multumesc ASI din suflet!
La multi ani pentru :Sot de crisis81 ,danaionela ,chrisum ,Misha71 ,sot de Mmmaria , Mmmaria ,Alexandra (Mmmaria) , imi sunteti dragi si sa stiti ca nu e zi sa nu va citesc , chiar daca nu prea am mai scris! Sunt cu gandul mereu alaturi si de fetele vechi, si de cele noi, in cautare de puiut scump.Ema noastra e o scumpa, vorbeste toate celea la 2 ani si 10 luni, si ne lumineaza viata.
Multumesc inca odata si La multi ani! tuturor sarbatoritilor din ianuarie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

La multi ani pentru toti capricornii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu sunt printre ei si pot declara ca avem o zodie norocoasa ,eu una pot spune cu mana pe inima ca am avut noroc toata viata insa cel mai mare noroc a fost Alexuztu meu care e un Sagetator fermecator inca de pe acum.
Le doresc tuturor fetelor multa sanatate si impliniri insa vreau sa transmit in mod special celor care sunt la inceput drum sa aiba un an norocos si sa creada ca puiul lor e in drum spre ele!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Buna fetelor!
Si din parteaa mea un ,,La multi ani!,, tuturor sarbatoritilor din aceasta luna:
03 - consort de crisis81
04 - danaionela
06 - chrisum
14 - Misha71
14 - consort de Mmmaria
18 - Mmmaria
19 - Alexandra (Mariaa)
19 - maimutzak
20 - Alexandra (Mmmaria)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Multumim frumos de urare si spunem si noi sarbatoritilor lunii LA MULTI ANI!

Ne-am puiuta intai la gradinita iar sambata impreuna cu prieteni si rude, undeva in oras, intr-un loc dragut! Am tinut cu aceasta ocazie si slujba la biserica, slujba pe care am tooot amanat-o anul trecut! A fost tare emonionant iar Ale a fost in centrul atentiei intreaga zi si a savurat fiecare moment la maxim! Iar noi alaturi de ea, evident
Am petrecut pana in zori iar ziua de sambata va ramane in sufletul nostru ca inca o zi speciala alaturi de puiuta noastra!

Multa sanatate si multa putere sa va bucurati de copiii vostri, dragelor!
Iar mamicilor in asteptare - multa rabdare...ce se afla dincolo de aceasta e dincolo de orice va spunem noi aici


- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puffy10 spune:

Buna!
Intru destul de rar in ultima perioada... tot timpul suntem in actiune. Acum pe 20 a implinit si puiutul meu 1 an si jumatate. Suntem foarte fericiti si ne umple casa acest mic ingeras.
Urez si eu tuturor celor ce s-au serbat si celor ce urmeaza pe aproape, un "La multi ani!" si cu multe bucurii.
Am incheiat si noi certificatul ala medical. Urmeaza sa mergem sa il depunem la dosar.
Fetelor am si eu o intrebare: pentru termenul cand vom avea incuviintarea, vom primi citatie acasa? asa cum s-a intamplat la incredintare... sau inainte sa se implineasca 90 zile mergem noi la directie sau la tribunal sa anuntam ca au trecut cele 90 zile?
Am aici o nelamurire... la noi ar fi termenul cam pe 9 martie... si nu stiu cum se procedeaza....
Va pup si multumesc anticipat pentru raspuns.
Bafta in toate!

puffy, mami fericita de Andrei Razvan

Mergi la inceput