Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***234***

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

Anca ce surpriza sa te citesc. Adevarat roman Din tot ce am citit am inteles ca ar fi o portita mica mica deschisa, iar la un moment dat Daddy va dori sa-l cunoasca pe bebe3. Si asta iti si doresti de fapt, nu?

Eu sunt atat de obosita, cum demult n-am fost. Am dormit toti 3 in nopatea asta, iar David nu stiu ce a avut, dar se foia intr-una Nu plangea, doar se foia si ne tragea pe rand picioare in cap, burta etc. Ma gandesc ca poate de la caldura...

Asa ca va rog, cine este responsabil cu cafeluta sa arunce si la mine una

O zi frumoasa la toata lumea.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:


daca scap si de caldurile astea... pai atunci nu mai mor prea curand; duduie aerele conditionate in toata casa si degeaba, daca le opresc 2 minute e jale; mutzu s-a sculat la 7 si am zis sa fac o incercare sa-l scot pe la 8 afara; ce sa-l tin nene, cand a dat de caldura s-a agatat de mine si s-a pus pe marait, a refuzat complet sa faca vreun pas pe jos; daca-l puneam in picioruse se incolacea de picioarele mele si daca nu-l luam in brate se punea in fundulet si cu caputul pe asfalt si plangea; dar nu crize de nervi, nuuuuu, plangea asa incet si trist de parca-l pedepseam rau de tot; asa ca am dat o tura de cartier in brate si l-am adus acasa si l-am culcat; oricum 7 nu era ora lui de trezire, deci clar ii trebuia somnicul de frumusete la aer rece; acuma e lesinat, doarme rupt, pot sa-i fac orice ca nu se trezeste;
aseara l-am culcat cu celebrul "gata"; si de data asta zis in soapta; ii zic de cateva ori "gata" la ureche si se potoleste, se incolaceste pe mine si adoarme; a adevarat ca a durat cam 40 de minute sa-l culc, dar tot e bine ca nu s-a mai lasat cu urlete deloc; imi da impresia ca-i este frica cumva sa se culce... doar ca nici cu mine nu vrea neaparat sa stea; asa ca suntem la faza in care-l adorm eu si-l transfer la el in patut; se mai trezeste, il mai iau iar pe canapea cu mine... pana adoarme bine de tot ; l-am culcat doar in pemparas si tot a transpirat in ultimul hal si e spuzit horror pe umeri si gat ; ii tot dau cu apa termala, ii place de nu mai poate, probabil ca e si senzatia de racorire; in rest ziua sta in chilotei, macar sa nu-l mai incinga pemparasul

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

si ca sa fie totul complet trebuie sa fac mancare ca nu mai am pentru mutzu si el oricum decat le infrunteste pe toate; asa ca am carnita la cuptor si o sa arunc si niste legume cand e gata, si trebuie sa pun si ciorbita la foc; ma ia cu lesin cand intru in bucatarie; voi ce mai gatiti sa se faca repede???? ca eu ma tampesc cu aragaz plus cuptor in acelasi timp;

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Dyana, incearca cand e caldura sa mancati in oras sau la socrii (ca parca erau aproape, nu?!).

Desi nu cred ca vreuna din variante iti convine...

Nu ma pricep sa te-ajut cu adevarat ca la noi si cand e canicula, nu e asa canicula ca la voi.

Las` ca trece! Dusuri multe lui Mutzu si stati in casa!



Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Si noi am urcat sus caci nu se mai poate sta in curte. Am dat drumul la aerul conditionat desi nu prea sunt impacata cu el, dar altfel lesini de caldura.

Nici eu nu stiu ce sa mai gatesc la pranz. Mi-e groaza sa ma apropii de aragaz

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata tufete

Imi pare bine sa o revad pe frumusetea de la rasarit, credeam ca s-a ratacit printre vacante :) Bine te-ntorsesi, Olguta.

Anca, ma dadusi gata cu povestile tale! Sint mindra de tine, ce email ai scris (ultimul), ai punctat foarte bine totul si l-ai facut sa inteleaga multe lucruri pe Daddy. Nu stiu daca vei avea din nou o apropiere cu el (de durata), dar sentimentul meu e ca se va apropia de kinder si se poate sa il si recunoasca (ceea ce sper io). Bafta multa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Dyana, incearca cand e caldura sa mancati in oras sau la socrii (ca parca erau aproape, nu?!).
Desi nu cred ca vreuna din variante iti convine...

pai nu merge nici una din variante; prima nu merge din motive clare de bani, daca altadata mancam macar o data pe saptamana in oras.... acum s-au dus vremurile alea
iar a doua, cu mancat la socrii... nici gand vreodata de asa ceva; in primul rand ca soacra'mea nu prea gateste, decat fooooarte rar, si mancarurile lor sunt super acre, sarace in legume.... atoase.... fara gust.... sa mai continui??????? si oricum au un anumit stil de a pastra carnea cruda la frigider cu saptamana... si sa considere ca mai e buna dupa 6 zile; si nu o data mi-a adus mancarea care la ei se stricase, uneori si dupa o saptamana de cand a facut-o; la un moment dat a fost si jenant ca s-a prins socra'miu ca-mi adusese ciorba facuta de o saptamana si pe care nu o mancasera ca nu le-a placut si a facut tambalau mare; oricum asta se intampla o data la 2 luni (sa aduca ceva mancare) dar si atunci cristi mai intai ma cheama sa vad ce a adus si daca e in stare "comestibila" sau face deja bulbuci; deci mutzu nu o sa manace de la ei prea curand; uite de exemplu a vazut ca a facut mami meu ardei umpluti de vita si a papat mutzu de a rupt; si a cumparat carne proaspata luni sa ne faca si ea.... si i-a facut abia vineri, timp in care carnea aia tocata a zacut prin frigider.... sincer, tu i-ai mai da copilului sa guste???????

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multumesc de primire Chato Si eu v-am dus dorul Cum iti mai este piciorul? Te-ai recuperat?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Pentru ca tocmai s-a intors vero de la observator unde a vazut-o pe "venus", hai sa va zic, "pe scurt", fazele venusiene de care ma intrebati .

1. Tinerelul

cat am fost la bulgari am schimbat vreo 3 smsuri, de genul: am terminat sesiunea si practica de la sectia omoruri [v-am zis ca e student la drept :)))] sau e ok apa la mare, vb cand ne intoarcem. Apoi m-am intors si intr-o zi i-am scris ca "m-am intors". Nu a raspuns instant la sms [cum evident aveam pretentia] dar m-a sunat mai pe seara de pe tel lui tat-su. Mi-a zis ca e la Campina [dyana, poate te facem detectiv :)))] si lucreaza cu tata la o casa, adica cum zice el "face betoane" [v-am zis ca asta era unul din cateva lucruri care mi-au placut la el, le are si cu cartea, si cu munca de jos]. Si mi-a zis ca daca vreau sa fug la munte, spre valea prahovei, sa-l sun sa ma opresc pe la el. Eu i-am zis ca vezi ca vin cu toti aia 3 copii "de care am grija" :))), si el a zis ca e ok, imi si iamginam ce-o zice tat-su cand l-p vedea pe el de 23 de ani cautat de una de 39+ cu 3 copii legati de fusta :))). Inca nu m-am gandit la munte, ca v-am zis ca am fost ocupata cu operatia lui bebitz, dar acum, ca ieri i-a scos sonda, cine stie, caldura mare, monser, cum scria cineva, nu?



Anca, neaparat sa-ti faci drum la munte, nu scapa ocazia. Si nu-ti face tu probleme cu ce va zice taica-su, lasa-l pe el sa isi faca (sau nu).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Holario! Io-s multumita ca azi e o zi umeda/racoroasa la noi...sper sa nu tina mult, ca totusi eu prefer soarele
Dyana, zici ca e rau de caldura mutzu? Pe mine ma enerveaza ca pe la 5-6 noi mergem intr-un parculetz unde e si umbra buna si soare puternic si Sophiphi numa prin soare umbla. Si bine-nteles ca nu suporta palariutze pe cap...Asa ca eu zac la umbra si din cand in cand fug la ea sa o pipai pe cap, dar degeaba, cand o trag mai la umbra face ce face si iar merge-n soare si n-are nicio treaba. E "shoparla", ca maica-mea!
Olishka, si Sophiphi se foieste de numa, de-n 3 nopti husbandul s-a carat pe o canapea; iti dai seama daca el, care doarme adanc ca...(nu stiu ce animal doarme foarte adanc!!) a simtit-o...problema e ca de pe la 2 noaptea Sophiphi incepe sa ma si suga si suge, frateeee...Dimineatza a supt de pe la 6 la 7, ea nici ca bebe nu facea asa ceva, deja ma enerva, ma uitam stramb la ea, dar vezi sa nu se "sesizeze":)))
Anca Nicolae, palpitante de tot povestile tale! Intr-un fel mi-e si mila de daddy, si-a gasit "nanasha"

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput