Fetele din Germania si prietenii lor (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Am facut o gramada de nu doreste nimeni? Hai, nu ma lasati cu ea pe cap!
Simo, multumim frumos pentru urari!
Am facut si eu comanda la Baldur de bulbi de toate felurile, ghiocei batuti, branduse, narcise, lalele, zambile. Vreau sa le pun pe langa gardul din fata, am in plan sa cumpar de la un magazin cu materiale de constructii, o rola din aceea din lemn cu care sa delimitez zona de plantare. Cred ca va arata frumos, cel putin asa sper! Ce am comandat acum se planteaza lunile astea si infloresc de prin martie... Pentru viitorul ceva mai indepartat planuiesc sa pun, tot pe langa gard ceva tufe frumoase, o hortensie albastra si ceva plante cataratoare (ma gandesc la trandafiri si clematis in combinatie). Eh, planuri ar fi multe dar sa vedem ce reusim sa facem.
Oricum, Simo, cand sunteti acasa pe o perioada mai lunga, treceti si pe la noi, va asteptam cu drag!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

salutare!
alex La multi ani! Mariei de pe acum ca maine iesim din de si n-o sa mai am net mult timp....mergem tocmai la constanta, asa ca inapoi peste vreo luna...
acu e si bine dar sunt si parti naspa ca mergem in ro, dar daca alta marfa n-am gasit...oi vedea cu cat par alb ma intorc
tare as vrea sa vin sa va vad casuta dar cum numai pe fuga am ajuns in zona, acu o las pt. la primavara sa-ti vad florile! am trecut e drept prin trier, doar pe autobanda, spre luxemburg, m-am intalnit cu o colega de fac. care sta de 2 ani acolo...deci abia dupa 2 ani am reusit si atunci cateva ore la o vorba, la o bere...
acum suntem in passau, iesim putin in oras ca ploua si e naspa pt. plimbari mai lungi
va pup



gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Simo, multumim frumos pt urari! Va doresc drum bun in Ro si sa nu te intorci cu niciun fir alb! Si va asteptam pe la noi cand vreti si puteti.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata, e gata!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani, Dennis de Mihaela_Specht, la multi ani, Adina si, cu intarziere, la multi ani Robert de DidiAlex si Matei de Osna!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiul11 spune:

La multi ani, Dennis de Mihaela_Specht!!!
La multi ani, Adina!!!
La multi ani, Maria Cornelia!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Puiul, multumim pt. urari!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Am si eu putin timp liber sa intru, sa vad ce faceti. Nu am mai intrat caci am fost in concediu, ne-am intors si s-a stricat PC-ul dupa a venit fratemiu si azi am gasit o portita si am intrat repede.
Zuzi din pacate, casa nu plateste nimic, doar la copii pana in 18 ani si atunci doar lentilele cele mai ieftine fara nici un fel de schutz pe ele.
Acum inteleg de ce te durea capul, la cate chestii ai in lentile daca ti se greseste ceva, clar ca te ia cu dureri.
Eu mai am o luna jumate si imi expira contractul de 6 luni si dupa caut iara de munca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor, poftiti la . Va doresc o saptamana cat mai buna!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

salutare din constanta
acum am ajuns in port, deja e noapte, sper maine sa putem da jos masina sa plecam la galati cat dureaza descarcarea, lasam alt capitan la bord...
claudia, mersi de info, inca nu am noile lentile, venisera si erau defecte...asa ca acum stau mai mult fara ochelari, cu ei ma doare mai des capul, pana ajung din nou pe acasa mai e...
am cumparat cartela pt. net din ro ca sa avem si aici, ca sunt multe hartii de trimis, of, o gramada de revizii si hartogaraie
alex cum v-ati sarbatorit?
va pup pe toate



gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput