Fetele din Germania si prietenii lor (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui ceska777

Dana N,
eu cred ca o poti chema ca au-pair. Mergi si intreaba la primarie, eventual la servciul pentru straini de acolo ce conditii trebuie sa indeplineasca cineva care vine ca au-pair. Eu am facut asta in perioada 1998-1999 venind din ROmania in GErmania si a fost ok. Traieste in familia voastra, va ajuta in casa sau cu copiii, primeste bani de buzunar, traiul i-l asigurati voi (casa+masa). Pe vremea mea trebuia sa i se ofere un curs de limba la VHS.
Pentru mine a fost un an important in viata!

PS Cred ca conteaza varsta ei sa nu fie parca peste 25?!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra


Multumesc ptr raspuns! Fata are 22 de ani...deci se incadreaza.

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)


Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor, poftiti la .
Dana, eu nu stiu ce raspuns sa-ti dau la intrebarea ta, dar iti urez succes sa reusesti ceea ce ti-ai propus.
Simo, pe unde esti?

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

alex
abia ieri seara am intrat in de, acum asteptam la ecluza in straubing, la noapte probabil la regensburg si sper pe duminica sa ajung si eu acasa, mai ales ca o am in vizita pe verisoara mea pe care nu am reusit s-o vad, macar s-o duc la aeroport la plecare
lungi si stresante voiajele astea la unguri
abia astept sa ajung acasa
cu toni nu stiu daca am stat o sapt vacanta asta si luni deja incepe scoala




gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Simo, bine ati revenit! E, intr-adevar, pacat ca nu ai apucat sa stai mai mult cu Toni, dar lasa ca recuperati voi cumva!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata, poftiti la .
Azi e prima zi de gradi dupa vacanta de vara, la noi. Desi aseara m-a zapacit fii-mea de cap ca abia asteapta sa mearga la gradi, azi cand am lasat-o avea lacrimi in ochi. Spre sa se reobisnuiasca repede.
Simo, succes lui Toni in noul an scolar!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor, am aburinda!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Vad ca nu mai da nimeni pe aici, dar eu totusi voi mai da din cand in cand cate o cafea, chiar daca o beau singura.
Asadar, e gata!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

alex , sorry ca te-am lasat singurica, am foat pe acasa si acolo tot gasesc ceva de facut, la vapor stau toata ziua pe net...cat m-or mai tine ochii!
ce ati mai facut la casa, ati pus tel. fix, cum e germana lui cristi, cum se descurca maria la gradi.....
la noi nimic nou, eu tot pe drumuri, duminica vreau sa ajung iara acasa ca am termine pe la doctori, pt. toni sa-i ia masuri pt. aparat dentar, si eu la control la dentist, apoi astept noile lentile pt. ochelari, ma costa o groaza ca-s si sferice si cilindrice si prismatice, numai sa le nimereasca si sa nu ma mai doara capul (sapt. asta deja am avut 2 migrene)
apropo, nu stie nimeni, lentilele nu sunt suportate de asigurari, macar o parte? am uitat sa intreb la optica
toni e cat mine, n-am mai apucat sa pun poze, nici cu noi, nici cu florile mele..., acum se duce la dansuri si gimnastica, sa vedem cat o tine treaba

pup la toate



gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor, poftiti la .
Aici e frig, urat, e ceata si ploua. Deja a venit toamna!
Simo, ma bucur ca ai mai scris. Despre noi ce sa-ti scriu, l-am avut pe scoru-meu la noi si l-a ajutat pe Cristi sa faca gard in fata, la intrare (dar inca nu e gata de tot), au mai facut cate ceva la gardul din spate (dar mai avem muuuult), aparat de telefon inca nu ne-am invrednicit sa luam (deci tot fara fix suntem)... Mariei ii place fff mult la gradi si face progrese si cu germana. Lui Cristi i-am gasit niste cursuri gratuite pt straini si sper sa-l mai ajute. Invata el si singur dar merge fff greu...

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

sunt iarasi o fuga pe acasa...
LA MULTI ANI MARIILOR!
alex, pupa fata!, ma bucur ca ati mai reusit sa mai faceti cate ceva pe la casa, uite ca a trecut vara si tot n-am reusit sa vin sa va vad...parca am sta nu stiu unde!
si la mine merge extraordinar de greu germana, sincer - aveam o parere mai buna despre mine , cu cat citesc mai mult cu atat mai mult le incalcesc si nu retin, of, nu stiu cum oi scoate la capat...
am luat lavanda, vreau s-o pun pe langa gardut, in fata, asta dupa ce scot floarea soarelui care s-au facut uriase, maine vreau sa iau panselute, intra la lidl si cred ca am sa mai cumpar bulbi sa umplu gradinita - planurile pt. viitorul apropiat , ca maine-poimaine o tai iar la vapor
va pup



gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput