Bobocei de sept-oct 2008 (303)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

lumi imi pare rau, deci eu nu pot sa cred cum vin toate la voi ......chiar asa nu mai ave-ti si voi de gand sa terminati cu prostiile astea ...glumesc si eu asa ca sa nemai destindem...sanatate muuuulta

baby-boy da-on-colo de cafea ca oricum nu face bine....cu toate ca studiile facute de cercetatori a demonstrat contrariul...in anumite cazuri

Mai, luaram noi bicicleta, dar problema mea grava acum, este, ca nu gasesc casca, genunchiere, cotiere pe masura ei.....ooooffff domne cate probleme avem ....nush unde sa caut

Am si eu o intrebare la voi ce inaltime au copilutzii vostri??? mie mi se pare ca suntem cam inalte ptr. varsta noastra, sau cel putin asa ne spune toata lumea, noi avem aproape 90 de cm.

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Lumi multa sanatate si sa scapati usor si de asta. (Si uite asa mi-am mai trecut eu un medicament pe lista de cumparaturi pentru trusa de prim ajutor- concediu. ca daca cumva, doamne fereste face mandra mea vreo conjunctivita prin tari straine?). Apropos de lista ce recomandati pentru curatare rani - rivanol sau apa oxigenata?

Lala, ingrozitor. n-am cuvinte. ma strange in spate. sanatate multa micutei.

Niko , cat de bine te inteleg....si cat de putin mai am si eu pana la asta... Mai ales ca, mai nou, elena mea respinge toti copii. Nu Maya acasa Ena. Nu Uci (Luci) cal. Nu Beta (Roberta) mitzina (masina),....etc. Nu vrea sa dea nimic, nimanui. Nu vrea sa imparta calul balansoar de doo persoane cu nimeni. In caz contrar criza e maxima. Sper sa fie o faza. Daca aveti sfaturi de gestionare...
Mai nou incerc sa o ignor, sa ma fac ca nu o aud ca eplicatiile vad ca nu functioneaza.

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Multumesc pentru urarile de sanatate! Asa sa fie!

Lumi, dc le pui unguent pe ochii inchisi ajunge si unde trebuie, Sofiei i-a trecut

Sanatate!

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Ada, ca de obicei . nu te dezminti.

kllemi, nu stiu cati cm are Elena mai nou. Ca nu am mai masurat-o de taaare mult. Si nici cantarit-o. Dar ieri intr-o librarie, vanzatoarea imi tot recomanda diverse si la un moment dat i-am zis ca e prea mica pentru acele jocuri, ca nu are nici 2 ani. la care ea: aaa am crezut ca are vreo 4. daaaa, sigur nu avea copii acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui kllemi
Am si eu o intrebare la voi ce inaltime au copilutzii vostri??? mie mi se pare ca suntem cam inalte ptr. varsta noastra, sau cel putin asa ne spune toata lumea, noi avem aproape 90 de cm.

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)



Izabella are chiar 90 cm..deci un pic mai mult decit Amalia!

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mimihoo

Lumi, eu ii puneam picaturi desi avea ochii inchisi ... stransi, de fapt. Le puneam in coltul interior al ochiului ca oricum cand ii deschide intra solutia unde trebuie. Dar tot kanamicina e salvatoare. Nu cred sa stea vreun copil la pus picaturi in ochi a doua oara, prima data nu stiu ce li intampla si stau. Da, ceai de musetel pas! Fiolele de apa Optiserum Gilbert sun bune, nitel cam scumpe. Tot de la o mamica de aici stiu.

In alta ordine de idei, dar nu parasesc incitanta de boli ... m-a chemat la gradinita ca sofia are febra 38.5. Am sunat bunul doctor si am fost amandoi la gradinita, el sa-si ia fiica, si m-a ads acasa de-a consultat-o. Rosu in gat, fara puroi. I-au dat la gradinita Nurofen si acasa deja era pe trecute. Daca face febra si diseara, o bag pe augmentin 3 zile ca e clar ca e supra-infectie. A facut saptamana trecuta, si-a revenit si acum din nou ... nu-i a buna. Mi-e frica deotita ca de nu stiu ce, asa ca augmentin diseara sau maine.

Va pup! Sanatate!

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei




Sanatate multa Sofiei!

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Salutare si de la noi!!
Am avut o noapte tare agitata, cauza necunoscuta poate maseluta aia de ne chinuie de 3 luni sa sparga intr-un final.Sunt chiauna de somn...

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR



Uff uff greu cu maselutele astea.

Izabella cred ca a fost destul de precoce cu maselutele...ca au trecut luni bune de cind am scapat de noptile agitate!

sa sparga maseluta cit mai repede!

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Nicole iarta-ma, dar daca vorbesti de acele cold and caugh pe care le-ai dat Karinei cand ai vorbit noi, in preajma vacantei in Elvetia, nu cred ca are rost sa generalizezi efectul medicamentelor homeopate. Oricum se dau diiferit in functie de individ, pana si dilutiile recomandate unuia pot sa nu mearga la un altul, iar tu ai incercat cu un medicament contra stranutrurilor sa lupti cu simptome de raceala pe principiul ca poate merge si ca oricum altceva nu aveai (in situatia ta faceam exact la fel). Nu poti sti totusi daca ai dat medicamentul potrivit si de la icenput, avand in vedere ca boala Karinei avea deja un oarecare istoric cand ai inceput administrarea, parca asa retinusem.

Chiar daca i-ai fi dat antibiotic din prima, nu ai garantia ca peste cateva zile n-ar fi racit din nou pe fondul imunitatii deprimate si tot ar fi ajuns la suferinta asta,asa cum s-a intamplat cu mai multi copii tratati alopat - chiar ai unora dintre noi. A fost o situatie nefericita, eu una imi doresc din tot sufletul ca fetita ta sa nu mai aiba nevoie de vreun tratament, idiferent de care-ar fi el. Nu exista miracole insa nici intr-un caz nici intr-altul.

Sunt in urma cu cititul si daca s-a mai disecat mult aceasta tema imi cer scuze .

In alta oridine de idei ieri au trimis pachetul spre romania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Mimihoo sanatate multa Sofiei.Cu otita te inteleg asa bine si eu am ramas cu o teama mare...
Kllemi Deiu e si mai inaltut are vreo 93-94 cm.La noi toata lumea jura ca nu stiu eu cand s-a nascut ca sigur are vreo 3 ani si am uitat eu.
Lumi la noi ar merge mai rapid picaturile in sensul ca il tii cateva secunde arunci picatura si gata pe cand cu unguentul trebuie tinut mai mult ca pana o intinzi pe acolo

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidestefan

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Salutare si de la noi!!
Am avut o noapte tare agitata, cauza necunoscuta poate maseluta aia de ne chinuie de 3 luni sa sparga intr-un final.Sunt chiauna de somn...

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR



Uff uff greu cu maselutele astea.

Izabella cred ca a fost destul de precoce cu maselutele...ca au trecut luni bune de cind am scapat de noptile agitate!

sa sparga maseluta cit mai repede!

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)




Aveti deja toate 8 maselutele???


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput