SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! Pui de Randunici (435)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

fetelor, m-a sunat simo acum, ne roaga sa cautam orice informatie daca se fac in Romania teste de compatibilitate pt transplant. Va rog mult, sa cautam impreuna informatiile, ca mai multi ochi sunt mai buni decat ai mei acum

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

clinica Fundeni de catre domnul Irinel Popescu.
edit: sper sa fie bine..off..mai caut si eu si ajut cu orice informatie..revin...
RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

RAMONEL, LA MULTI ANI!!!!!! de la noi. Sa ai sanatate iti doresc, si multe bucurii alaturi de ingerasul tau blond si scump si de familia ta.

ps. mi-o venit ieri o idee geniala...daca tot te plicti....de ce nu mai faci un copil? Trece criza...si is mari amandoi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Of, bietii de ei!
Speram totusi sa nu fie asta.
Dumnezeu sa-i ajute si noi sa-i sprijinim cu tot ce putem.
Ariel, asa stiu si eu ca la fundeni fac, cum a zis Ramo. Poate cineva care are un contact acolo poate alfa exact ce si cum pt ca tb informatii exacte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Am citit de Simo si de diagnosticul pus de doctori... imi pare foarte rau si cred ca e distrusa saracuta. Dar sa nu disperam ca nu ajuta la nimic, sa nu uitam ca transplantul de ficat a fost printre primele facute si ca azi e considerat ca fiind cu cele mai multe reusite. Nu stiu cum sau care e procedura...normal acum trebuie gasit un donator si in primul rand banuiesc ca se testeaza familia...sa asteptam sa vedem. Poate chiar o sa fie nevoie si atunci toate o putem ajuta...cine stie.

Simo daca vreodata citesti... nu uita ca Dumnezeu te iubeste..niciodata sa nu uiti asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

la fundeni sun si eu acum....mi-au dat 100 de numere si nu raspund la ultimul. puteti suna si voi la 021/3113671 int 123? poate asa reusim sa prindem...deci trebuie intrebat daca fac teste de compatibilitate transplant hepatic parinti-bebelus, ciroza data de cmv

am editat: m-au pasat la alt numar...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

SHIT! "acum nu poate da nimeni info...sunati maine dimineata la secretariat..." ....acelasi numar, interior 160

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

groaznica veste...

am vorbit cu prietena mea nefroloaga care a lucrat ani buni in Fundeni, sperand sa obtin ceva informatii.
Din ce stie ea la transplantul hepatic nu se fac teste de compatibilitate ca la cel de alte organe. Importante sunt investigatiile imagisticeprin care se masoara volumul ficatului donatorului, ca sa se apreieze daca e suficient ca sa poata dona o portiune necesara pentru primitor si sa ramana cu destul ficat personal..

Ariel, nu cred ca astfel de informatii se pot obtine la vreun telefon..nu stii cine iti raspunde, daca informatiile sunt corecte...si , in general, nu e call center.
Teoretic poti sa dai de unul doi medici de garda, care ori nu vor avea imp, ori nu vor sti ori nu vor considera obligatia lor sa furnizeze asemenea informatii prin telefon.

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Ariel de-asta spuneam sa cautam pe cineva din interior, ca altfel te paseaza de colo-colo, poate nici nu cunosc toti astfel de informatii.
Eu incerc sa aflu cate ceva dupa ce ajung acasa, ca mai are al meu relatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

nu stiu pe nimeni la fundeni. singurul pe care il cunosteam (bujor)e plecat in franta si nu are numarul alocat, ca l-am sunat acum ...poate nici nu mai are numarul ala, ca eu il am de acum 6 ani, de cand a avut frate-miu interventia...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput