Bobocei de sept-oct 2008 (302)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:



Groaznic. Macar de i-ar depista pe nenorociti.

Victoria, mami de Anna Sofia, 23+ cu inimioara

Sofia, 1 an si 8 luni


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

La multi ani Andreea & Cristina!!! Va doresc multa sanatate si numai bucurii


Victoria, mami de Anna Sofia, 23+ cu inimioara

Sofia, 1 an si 8 luni


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:



Andreea_and si Cristineescu [s, o zi frumoasa alaturi de cei dragi si numai bine

Ada cum mai sunteti mamico?

Babytza e mortal soricelul, ce frumos papa si se sterge la gurita

Dya eu pt Crina am Nivea Baby 50+, pentru mine nimic
Sa dea DD sa ii prinda
La Crina a trecut de la sine iritatie de scutec de la spate, am lasat-o si in chilotei plus spalat mai des

Baby_boy felicitari pentru progrese

Matilda cu mai sunt bebeii?

Xor ici multi si o saptamana cat mai lejera

Oana multumim de capitol nou , ce mai faceti voi?

pe Crina o cam incearca raceala, pt moment nu ii curg mucii doar a starnutat cate ceva, mergem pe Cplus.

Am o intrebare: e normal sa ii miroasa gurita? de dimineata ii mirosea




de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Hi hello,
intrucat am fost tarance vreo saptamana si abea ne-am intors, va rugam sa ne scuzati indelungata absenta.

La multi ani cu sanatate pentru ANDREEA si CRISTINA!!!!

dya si Elena a facut o iritatie urata asa cum o descrii tu. Am incercat o gramada de creme, inclusiv baneocin cu antibiotic (vreo 2 zile), sudocrem, albastru de metilen, bepanthene si...... nimic. A functionat in schimb foarte bine Epitelin-ul (tot de la fete auzit).

cat despre crema cu protectie solara nu stiu ce sa te sfatuiesc, ca si eu sunt in cautari.

am si eu doo probleme daca ma puteti ajuta;
Gaza mea are rau de miscare (de masina). stiu ca am citit la voi de nux vomica. imi puteti spune in ce dilutie? si ce altceva imi puteti recomanda.

a doua broblema, muult mai grava; am mucegai in casa si nu stiu cum sa scap de el. hai ca ala de pe pereti l-am dat cu savyo si parca functioneaza. dar ce ma fac cu textilele (hainele din dulap, saltea de pat)? stiti vreun remediu miraculos?

ma duc sa citesc macar un picut din urma



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

sa mai zic si eu de puiul meu: in fiecare seara imi da ursuletul Toto sa il pup de nu stiu cate ori, ii ofera suzeta si il aseaza frumos langa ea; cand "doarme" duce degetelul la gurita si zice "shhh", acum il plimba in carutul pentru papusi, cra cra si gata si cu laudatul ca strica

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iepurila
am si eu doo probleme daca ma puteti ajuta;
Gaza mea are rau de miscare (de masina). stiu ca am citit la voi de nux vomica. imi puteti spune in ce dilutie? si ce altceva imi puteti recomanda.

a doua broblema, muult mai grava; am mucegai in casa si nu stiu cum sa scap de el. hai ca ala de pe pereti l-am dat cu savyo si parca functioneaza. dar ce ma fac cu textilele (hainele din dulap, saltea de pat)? stiti vreun remediu miraculos?

ma duc sa citesc macar un picut din urma



Cea mai fericita mami - ELENA (21 Octombrie 2008)
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.




Bine ati revenit, vrem si poze cu voi

la problema nr 1: fetele ziceau ceva de NUX VOMICA, pentru dilutie mai bine intrebi la farmacie sau un homeopat.

Mucegai: pentru perete am folosit o solutie de la Sano, este sticla neagra si scrie ca este pentru mucegai.
Un maietul de-al Crinei a mucegait pentru ca l-am uitat in masina de spalat, am incercat cu toate solutiile pentru pete insa nu a iesit, mai ramane sa incerc cu (,) clor, poate o iesi, daca nu il arunc

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

La multi ani, Cristina!

La multi ani, Andreea!


Dorelu e bine, deocamdata fara febra. Am fost cu el la urgente, cica nu are nimic (vizibil, adica otita, laringita, amigdalita, ceva pe la plamani...)
O sa facem niste analize (sumar urina, copro, si daca mai face febra asa mare, si sange). Eu sper sa nu mai avem episoade, de azi sunt singura acasa cu amandoi, TL s-a carabanit la Nisa intr-o delegatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelynna82


Bine ati revenit, vrem si poze cu voi

la problema nr 1: fetele ziceau ceva de NUX VOMICA, pentru dilutie mai bine intrebi la farmacie sau un homeopat.

Mucegai: pentru perete am folosit o solutie de la Sano, este sticla neagra si scrie ca este pentru mucegai.
Un maietul de-al Crinei a mucegait pentru ca l-am uitat in masina de spalat, am incercat cu toate solutiile pentru pete insa nu a iesit, mai ramane sa incerc cu (,) clor, poate o iesi, daca nu il arunc

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica
[/quote]

sar'na doamna frumoasa.
promit sa pun si poze de indata ce apuc sa descarc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Claudia da si eu ma gandeam sa vad un medic daca nu ii trece.Voi incerca insa si Epitelin si Pimafucort si apoi voi merge si la dermatolog.
Ada bine ca nu are nimic grav.Multa putere iti doresc si sanatate baietilor.Ce fain de TL e superb la Nisa am fost si eu de vreo 2 ori mi-a placut tare tare de tot.
Iepurilamultumesc pt sfaturi sigur cumpar si Epitelin macar sa am in casa cu alte ocazii.
Pt problemele tale la nr 1 nu prea stiu ce sa iti spun ca nu avem probleme, iar pt nr 2 pe pereti am avut si noi in baie si un colt in dormitor a mers excelent cu solutia aia pt mucegai de la Savo albastru cu rosu sticla cu pulverizator cred ca de aia ziceai si tu.
In haine am patit mai demult la tara si le-am scos destul de greu cu axion de vase lasate la inmuiat si apoi spalate la temp mai mare in masina de spalat.Saltea si alte cele cred ca nu vei mai putea curata poti incerca cu clor direct pe ea sa vezi daca are vreun efect.
Ange ce dulce e Crina cu ursuletul ei.Si Deiu face ceva asemanator cu Winnie a lui cand se culca la pranz dar nu in fiecare zi uneori uita de el deh e barbat si mai uita din indatoriri...Multa sanatate sa luati raceala din pripa.
Nu stiu daca voi patiti asa dar Deiu ma inebuneste de cateva zile vrea numai filmuletul cu Winnie la laptop daca cumva nu i-l pun e nervos si tipaincerc sa il atrag sa se joace si altceva dar nu vrea si pace.A mai avut mai demult o perioada cu BabyEinstein la fel dar i-a trecut sa vedem acum.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Multumesc mult fetelor pentru felicitari Clau, Lumi, Angelynna,

Diana eu si anul trecut si anul asta am folosit pentru Radu crema de protectie de la Nivea + 50 ai am fost foarte multumita de ea. Pentru noi am luat tot Nivea dar cu factor de protectie mai mic , parca 10 si crema dupa expunerea la soare .

Am nevoie de un motiv special sa fiu happy?
Suntem sanatosi..am o minune de copil care ma uimeste in fiecare zi...zic eu ca e mai mult decat suficient


Iepurila bine ati revenit!!

Babytza e baiat mareee soricelul

Mergi la inceput