fetelor ajutorrrrr.... cred ca intru in travaliu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Cum e? Ai fost?

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns envy_me spune:

acum m-am intors acasa..... am dat peste un medic de garda mai nebun ca medicul meu :)).... sunt dilatata 3 cm.... dar nu sunt in travaliu.,... data nasterii ... DUPA 23 AUGUST :|||||||||| .... deci.... asta e culmea.... ma trimis acasa , sa stau linistita si sa vin la un control saptamana viitoare....

sunt intr-o mai mare dilema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

august?

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Cum sa fii dilatata 3 cm si sa nasti abia in august?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns envy_me spune:

da, asta mi-a zis.... ca nu este dilatatie mare... si ca bebe are numai 2 kg 300 , ei zic ca e fff putin.... si ca nu am intrat in travaliu.... ca voi intra in a 2-a parte a lunii august... ca dilatatia asta fara travaliu nu inseamna nimic.... exact asta mi s-a zis :|

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Da, eu am stat cu dilatatie 3, vreo 3 sapt, daca nu mai mult..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Da, e posibil. Pai atunci, mami, nu misca in front. In locul tau mai mult decat cativa pasi pe zi prin parc nu m-as solicita. In primul mesaj am crezut ca ai gresit de emotie, dar mai ai o luna, ai mare grija de tine!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui envy_me

da, asta mi-a zis.... ca nu este dilatatie mare... si ca bebe are numai 2 kg 300 , ei zic ca e fff putin.... si ca nu am intrat in travaliu.... ca voi intra in a 2-a parte a lunii august... ca dilatatia asta fara travaliu nu inseamna nimic.... exact asta mi s-a zis :|

Off, Envy, nu vreau sa te sperii, dar in cate sapt de sarcina esti? Nu ai ajuns la 37 de saptamani, ar trebui sa iti fi dat ceva, ori acasa ori in spital, sa impiedice nasterea acum, pt ca nasti prematur. Bebe are greutate buna, in caz de nastere prematura, dar cu cat sta mai mult la mami in burtica este mai bine pt el. Cel mai bine ar fi sa iei legatura cu dr care ti-a monitorizat sarcina, sa vezi ce spune, nu sa te iei numai dupa nebunul de garda din spital. Si sta cat mai mult cumintica.

_
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns envy_me spune:

dragele mele... doctora mea se intoarce miercuri ... este in concediu plecata...am facut pe 18 , 36 de saptamani (dupa calculelele medicilor, care se iau dupa greutate etc)... dupa ultimul meu ciclu si calculul calculatorului ar trebui sa nasc intre 25-27 IULIE.....
am ajuns sa fiu din ce in ce mai disperata.... am contractii fff dureroase... care o contractie ma tine cam 45 sec-1 min .... dpa care ma calmez putin si in 15-20 de min.... mai am una tot asa.... dupa care stau linistita cam 1-2 ore iar contractii cum am scris mai sus.... e posibil sa am si 3 una dupa alta dar depinde....
am impresia dupa ce fac pipi.... ca sta sa cada ceva din mine..... (e senzatia ca de la un cheag de sange din timpul menstruatiei).... nu curge nimic.... sau nu vad eu,...

Androix... nici pasi nu mai pot face :))) mai mult de din dormitor in bucatarie si prin casa nu fac.... nu mai pot urca si cobora 2 etaje.... si in plus de asta ieri cand am venit de la doctor simteam ca voi cadea pe strada.... noaptea ies cam 15 min.... fac o tura de bloc.... dupa 10-11 sa fie racoare....

Ayla a vrut medicul care era de garda sa imi faca o injectie.... daca ma exprixm bine... din ce mi-a zis asistenta.... pt oprirea posibilului travaliu... ca inca nu e timpul.... dar nu am vrut ca mi se pare absurd sa-mi opresc travaliu.... cand e sa fie momentul atunci e.... nu il opresc sau il grabesc eu....

va pup

ma apuc sa dau cu aspirtatorul :)) pt ca sta tot in pozitie pelviana si mi-au zis asistentele ca sa incerc sa stau in 4 labe... sa-l mut.... :)) (DACA REUSESC SA DAU)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Parerea mea este sa stai linistita,nu mai face baie in cada,doar dus,cand ai contractiile astea false,poti sa iei no-spa ( eu asa luam,dar doar chiar atunci cand chiar ma durea tare,nu la prima durere,chiar daca asa mi-a recomandat ), nu te mai stresa atat,mai ai un pic pana nasti si trebuie sa fii linistita si odihnita.Cand vor incepe contractiile adevarate ,cand ai intrat in travaliu, crede-ma , ca atunci nu ai cum sa nu-ti dai seama...ai sa vezi .Ai incredere in medicul tau,caci totusi el vede ceva acolo la ecograf, si daca nasterea ar fi aproape s-ar vedea, numai ca el daca te vede asa impancientata ar trebui sa te linisteasca,sa-ti arate,sa-ti explice...ma rog. Nu e bine sa stai asa in tensiune,linistestete, nu te mai gandi la asta( de fapt stiu ca nu se prea poate , dar...)cauta-ti ceva cu care sa-ti ocupi timpul,cava care te relaxeaza...
Mai este un pic pana ce il vei tine pe bebe in brate,deci trebuie sa fii calma si odihnita. Te pup,numai bine

Si lasa datul cu aspiratorul,sotul ce are de facut !!!Protejeaza-te,stai linistitaaaa !!!
http://community.webshots.com/user/allexa06

allexa,mami de baietei Razvan Ioan si Stefan Teodor.

Mergi la inceput