FIV 277

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns indra03 spune:

Viss,ai mare dreptate cand afirmi:''..medicina si organismul uman sunt de cele mai multe ori un mister..''.
Dragele mele, asa cum scriam in urma cu ceva timp, din luna iunie am inceput analize de HEMATOLOGIE.
Am facut: - anticorpii anticardiolipinici IgG,IgM =OK!
- anti beta 2 glycoprotein IgG, IgM, in care am valoare de incertitudine la IgM, rezultatul meu fiind 10.2; incertitudine fiind in interv (10-15);Recomandare de refacere dupa 6 saptamani!
- Lupus anticoagulant, negativ si se exclude astfel anomalia Leiden OK !
- Proteina S OK !
- APCR OK !
SI ASTAZI AM PRIMIT REZULTATUL DE LA SYNEVO GERMANIA PENTRU Gena MTHFR (mutatii C677; A1298C):
- Mutatia A1298C negativ, OK ! ;
- Mutatia C677T= GENOTIP HETEROZIGOT , PROBLEMA
Eram ferm convinsa ca rezultatele o sa fie bune si iata-ma cu o incertitudine la anti beta si un rezultat care prezinta factor de risc pt. avorturi spontane in luna mica de sarcina !!!!
Trebuie sa ajung cumva la dr. Uscatescu pe care nu stiu exact unde o gasesc, la ce telefon se fac programari, este sau nu in concediu, ....
SUNT FOARTE INGRIJORATA PENTRU CA SE COMPLICA ECUATIA EVOLUTIEI MELE SPRE O SARCINA, APAR ALTE SI ALTE PROBLEME DE CARE NU AVEAM CUNOSTINTA !
Va rog sa ma ajutati daca puteti cu informatii legate de cele de mai sus. CA INTOTDEAUNA EU VA DORESC MULTA SANATATE !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Catalina: La multi ani!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

maria - multumesc mult.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Catalina, LA MULTI ANI cu sanatate, bucurie si implinirea tuturor dorintelor!

Indra, ai PM. Telefonul de la Fundeni de la dr. Uscatescu este 021/2750700 si ceri la ea la hematologie. Nu-ti trebuie programere, decat trimitere (eu am avut de la dr. de fam ) si analizele. Sa suni sa vezi dc e acolo, sa nu faci drumul degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Catalina, LA MULTI ANI!
PS Fetelor va rog sa modificati si la mine pe prima pagina, dupa 3 FIV-uri nereusite, graviduta in 7 luni cu baietel, natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

iazmin...felicitario sa te adaugam cu mare drag


Angie+12


"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=angie&year=2011&month=2&day=3&babycount=1"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

oauuuu!!! Iazminn!! Felicitari! Sa ai un baietel sanatos si o nastere usoara si la termen!

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si 14 fix cu &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Iazmin, extraordinar, extraordinar!!! Cine spune ca nu exista MINUNI???????? felicitari din inima, sarcina usoara in continuare si bebelus sanatos!!!!!!!
Domle' chiar se poate, uite dovada vie.
Nu ne dai si noua reteta, poate te punem nasa virtuala pe la vreun copilas de-al nostru. Ai facut ceva in mod special,tratament naturist, detasare, etc.????
Ma bucur f. tare, nici nu-ti imaginezi cat de mult, pt ca si eu am 3 fiv-uri nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

iazminn, broscuta - multumesc frumos.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Nu am facut nimic in mod special. Am fost la Sovata( am luat-o ca pe un concediu), m-am relaxat, am facut 10 zile tratamentul de acolo care pt mine a facut minuni. Culmea ca la noi in cuplu sotul avea probleme mari de tot. Nici un dr nu ne-a dat vreo sansa sa raman natural. Cu chiu cu vai strangeau cativa< gigei> pt FIV cu ICSI. Insa la 6 luni de cand am fost la Sovata m-am trezit ca sunt insarcinata.( ne pregateam pt FIV 4 in Ungaria, deja ii trimisesem e-mail dr K).Asa ca nu va pierdeti speranta ca se poate intampla oricui minuni. Important este sa nu cedam si sa mergem pana la capat pana ne atingem telul.Si eu m-am chinuit 7 ani dar pana la urma D-zeu s-a indurat de mine.

Mergi la inceput