*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (115)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

WOW Oti! 37 de saptamani deja??? cum se prezinta bebelina? nasti cezariana sau natural?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Iza, la mine nasterea e loterie, cel putin primele doua asa au fost. Eu incerc sa nasc natural, mai ales ca acum am termen de comparatie si stiu cat de bine este. Premisele sunt bune, numai sa nu am vreun ghinion.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 37+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

multumesc pentru cuv frumoase...

Cristina - mami de DAVID - ANDREI si 9+

DAVID, ochiosul mamii
Povestea nasterii

Iubirea inseamna sa nu spui niciodata "imi pare rau" - Love Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Bebecris felicitari pt samburel. Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos

Ocean m-am oripilat cand am citit de dezaxatii aia, asa ca mi-am sters linkul cu pozele mele de la semnatura. Dumnezeule ce jeguri de oameni, bleahhh

Otilia cum te simti acum pe ultima suta de metri, Iulia e tot cu capul in sus?? Mai ai asa de putin. Ce fetisoara dulce am vazut in poza de la eco si ce lucrusoare frumoase. Tin pumnii sa fie usor la nastere. Mai e putin si scoatem majoretele

NglCarmen jos palaria.

Eu a trebuit sa fac o ecografie de urgenta, in conditiile in care aici alta eco dupa 20 - 22 sapt nu se mai face. Am avut niste dureri oribile, cam ca la nastere doar ca nu se intarea burta, ciudat. N-au reusit sa gaseasca nimic. bb e mare iar, avea 1.200 la 27 sapt, am ditamai burtoiul tuguiat, de abia ma aplec. M-am igrasat 7 kg. Bb misca de ma sperie, intr-o dimineata am avut senzatia ca e langa mine si nu in burtica, il simt sub coaste in partea dreapta, cateodata se intinde si-mi baga niste genunchi de-mi taie respiratia, cred ca am numai vanatai pe dinauntru.

Adriana w30+ cu Alexander si mamica de Eduard (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Darling sper sa ai o sarcina mai linistita de acum incolo
Otilia tinem pumnii sa poti naste natural asa cum vrei tu

Fetelor ceva idei cum sa scoti mucii atunci cand sunt mai grosi si mai infundati ?? cu aspiratorul aspiram degeaba nu mai ies decat putini lichizi de la suprafata iar ea haraie incontinuare , parca ii are pe toti in gat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Criss ar merge o baie cu mult abur. Si cand se aspira, musai sa-i pui inainte ser fiziologic, sa-i inmoaie mucozitatile. Ii pui si aspiri in vreo 2 minute. Sanatate multa!
Otilia multa sanatate pe ultima suta! Urmaresc zilnic discutiile sa nu cumva sa pierd momentul...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Amalia multumesc , asa am facut dar tot haraie , ea e zglobie ca de obicei doar sa n-o intoarca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Criss, la fel avea si Sara, un harait de undeva din spate, din spatele nasului spre gat parca, si ea era vioaie, bine-mersi, doar ca pe mine ma dispera deja haraiala. A avut chiar pe-o perioada lunga, nu mai stiam ce sa-i fac/ dau, am ajuns si la orl-ist, care-a zis ca e totul curat si ca e posibil sa fie putin inflamati polipii, si-o sa-si revina, eventual o cura de minim 5 zile la munte. Am dus-o la ai mei, in mai multe `cure`, insa involuntar, n-am facut-o special pt asta, si nu mai stiu cand a disparut haraiala. Incercam si eu cu umezeala, aspirat la nesfarsit si mult si nu iesea nimic... Nu e obligatoriu sa fie si la voi la fel, asta e doar experienta noastra.

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici
..........................................
Si pt mine, si pt tine, si pt el, si pt ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Criss, incearca sa faci mult abur in baie cand o speli seara, apoi ser fiziologic si aspirat.Poate ai mai mult noroc.

Darling, ma bucur ca sunteti bine.Tare dor imi este de voi.Zilele astea a fost si Lavinia pe aici si mi-am amintit de plimbarile de anul trecut.Va pup si sarcina usoara in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui criss703
Fetelor ceva idei cum sa scoti mucii atunci cand sunt mai grosi si mai infundati ?? cu aspiratorul aspiram degeaba nu mai ies decat putini lichizi de la suprafata iar ea haraie incontinuare , parca ii are pe toti in gat



incearca sa scoti cu batista bebelusului din gat. adica bagi batul ala in gurita. sa vezi ce monstri ies de acolo.

Mergi la inceput