Fluturasi de martie-aprilie 2011 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor eu ies la o plimbare.
vorbim mai tarziu.


S-a intamplat minunea mult asteptata8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

'Neata fetele!

Am modificat listuta. daca mai are cineva de adaugat ceva sa-mi spuneti. Totusi eu nu cred ca e ok numerotarea gravidutelor la inceput de linie pt ca vor aparea gravidute ce vor fi insserate printre cele care suntem acum si se va da peste cap.

Merg azi sa-mi mai iau o parte din rezultate de la analize. pe bebe o sa-l mai vad abia pe 16 august.

va doresc o zi frumoasa! Pupici!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si acum 9+

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Pup gravidutele, bun venit noilor burtici in club

Am fost si noi azi la doctor si l-am vazut pe bebe pentru prima data are 10 saptamani si este ok.In sfarsit m-am mai linistit eu ma speriasem ca nu mai am greturi asa de rau ca la prima sarcina.

La capitolul produse pt bb eu am folosit gama Sanosan la Naty si a fost ok.

Miki sa fie totul bine pt voi de aici inainte
koko si tu esti din odiseea de ghiocei2009 asa-i?

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

'Neata fetele!

Am modificat listuta. daca mai are cineva de adaugat ceva sa-mi spuneti. Totusi eu nu cred ca e ok numerotarea gravidutelor la inceput de linie pt ca vor aparea gravidute ce vor fi insserate printre cele care suntem acum si se va da peste cap.

Merg azi sa-mi mai iau o parte din rezultate de la analize. pe bebe o sa-l mai vad abia pe 16 august.

va doresc o zi frumoasa! Pupici!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si acum 9+

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



nici la mine nu apare bebe1= Vlad Ioan (09.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Neatza` fetele

Pentru mine e inca dimineata, desi e trecut de 11 si aici la mine, dar dupa ce a plecat sotu la munca dimineata m-am dus inapoi in pat si am mai dormit un pic, ca doar asa mi-a spus toata lumea, sa ma odihnesc cat pot

Deci detalii ar cam trebui sa dau si eu despre mine, Dorina ma numesc, nascuta pe 11.06.1981 , UM 18.06.2010 , DPN 25.03.2010 si este primul meu bebe mult dorit si asteptat

Am si eu o intrebare pentru mamicile cu unul sau mai multi copii, voua doctorul la sarcinile precedente v-a interzis cafeaua? Eu sunt o mare fana inraita a cafelei si beau in fiecare zi si am baut pana acum , chiar si acum am un espresso langa mine aburind care asteapta sa fie adulmecat ... Dar daca e vreo problema cred ca as putea renunta sau micsora numarul, beau de obicei 2 espresso in fiecare zi cel putin...

Imi termin de baut cafeaua si ies afara in gradina sa imi inspectez floricelele, in fiecare zi fac asta, le salut...le vorbesc..vad care si cum au inflorit , care au bobocei noi... cred ca strumphitza mea o sa fie o mare admiratoare a florilor ca de cand am conceput-o eu am gradinarit intr-o veselie, poate o fac florareasa

Revin mai tarziu....sa va si povestesc cum a reactionat sotu` aseara cand i-am dat vestea cea mare

Happy Mum To Be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:


[/quote]
alina.n multumesc
cristina, ce coincidenta..si eu am fost azi la analize si am uitat sa duc sumar de urina si urocultura..trebuie sa mai fac un drum si partea nasoala ca n-am cu cine sa-l las pe vlad, azi a intarziat mama la servici ca sa pot sa merg.
mi-am facut si dozarea de anticorpi, eu am rh negativ..am emotii, sper sa fie bine toate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Neatza` fetele

Am si eu o intrebare pentru mamicile cu unul sau mai multi copii, voua doctorul la sarcinile precedente v-a interzis cafeaua?
Happy Mum To Be


eu stiu ca o cafea pe zi e permisa..poate poti sa mai reduci din ele.
si eu beau dimineata o cana cu lapte in care pun o lingurita de nes, altfel sunt ametita toata ziua si de la tensiune mica ma doare si capul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

e voie un pic de cafea, dar fara excese. asa, una de dimineata, mai ales daca nu ai tensiunea mare

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

si eu am rh negativ, prima data mergeam la dozare lunar, mi-au facut si vaccinul dupa nastere

acuma parca la 3 luni trebuie sa merg

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ph spune:

si eu stiu ca e permisa o cafea mica pe zi.....


Mamica lui Andrei(23.nov.2008) 7+

Mergi la inceput