BV Crispro, Anagia,Carmen,Ela,Victo! Hai BTZ!(164)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Racusor, merci de info, o sa vb cu pediatra sa vdm ce zice, poate imi schimba, desi mama zicea ca si ea mi-a dat mie cu glicerina boraxata si ca cica a fost buna, acum ramane de vazut.
ELA, FELICITARI MAMICO!!! SA-TI TRAIASCA BEBELINA, SA TE BUCURI DE EA, SA FIE SANATOASA SI PAPACIOASA
Pupici

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei
http://happyrooms.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

taram tam tam...anuntam veste mare:

'la 9.15 s-a nascut Eva, are 3 kg si 51 cm, e rozulina in obraji iar mamica inca nu si-a revenit bine din anestezie..pupici la fete, ela...'

FELICITARI AMMI ELA! BUN VENIT EVA PE LUME! SA CRESTI MARE, SANATOASA SI SA AI O VIATA MINUNATA!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...



FELICITARI ELA! SA-TI TRAIASCA BEBELINA EVA, SA FIE SANATOASA SI PAPACIOASA SI O CUMINTE! REFACERE RAPIDA!


Cris, Razvanel (23.11.2004) si Rianna 37+
Valeeeeuuu AMR 2+
Doamne ajuta sa stea cumintica in burtica pana la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

felicitari Ela!! refacere rapida!

bine ai venit pe lume Eva! sa cresti mare, sa fii sanatoasa, sa asculti de parinti si sa le aduci multe bucurii!!


mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 86cmm spune:

Citat:
citat din mesajul lui mya85

Citat:
citat din mesajul lui Jay

Repet mesajul si aici , n-am vazut ca e capitol nou

Multe FELICITARI ptr Carmen si Letizia cea roz!!!!

Bravo, mami!!!

Scuze fetelorr ca am dat navala in odiseea voastra; mi-e tare draga Carmen si am vrut neaparat sa vad cum s-a descurcat

Am si eu emotii si fluturasi la stomac cand `vad` atmosfera de aici...heheee, ce vremuri..

Daca imi permiteti, v-as face o recomandare ( pe care eu nu stiu daca as fi ascvultat-o la vremea mea): fetele, epidurala asta e minune mare! dar si cu ce dureri de spate ramai!!!! si nu e doar exemplul meu...ci am prietene care au apelat la aceeasi minune si acum ..tragem ponoasele.
Va spun asta ca sa nu cumva sa faceti epidurala doar ptr ca e la moda; daca simtiti ca sunteti in stare sa faceti fata durerilor, atungi go ahead!
Eu chiar si acum, cu durere de spate, nu cred ca as renunta la ea, inca o data.

Va pup pe toate, mamici si burticoase curajoase.


Credendo vides!
Isabella Karina 21.11.2009







Eu nu am mai auzit pe nimeni sa se planga ca a ramas cu dureri de spate dupa epidurala... Nu aceasi anestezie se face si in cazul cezarienei? Si nimeni nu s-a plans de astfel de consecinte. Tu unde ai facut aceasta anestezie? In USA? Ca am vazut ca esti de acolo. Conteaza oricum f mult si anestezistul care face epidurala.

40+ cu

AMR atatea zile cate vrea bebe


scuze ca intervin asa...apropo de epidurala..cred ca sunt cazuri si cazuri..eu am auzit persoane care au ramas cu dureri dupa epidurale,iar altele n'au avut nimic..deci..iti dau dreptate..probabil depinde sid e anestezist..
si inca ceva,am o prietena in USA care a facut epidurala si mi'a sugerat sa fac si eu..asta inseamna ca pt ea a fost ok...

Cristina 33+ SERAYAH... AMR 7s
I TRUST IN GOD..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Wow ce de delfinasi se vede ca nu am intrat o zi si deja ploua in delfinariu cu mici delfinasi.

Felicitari mamicilor, recuperare rapida, mut laptic, iar bebelasii sa fie sanatosi, papaciosi si necolicosi.

Incerc sa recuperez din urma...

****************************************
Elena, mamica fericita de Yanis Stefan(08.07.2010)
si de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

felicitari Ela!! refacere rapida!

bine ai venit pe lume Eva! sa cresti mare, sa fii sanatoasa, sa asculti de parinti si sa le aduci multe bucurii!!


mami de brotacel Andrei Ioan


tina cu
Radu Gabriel 16.06.2010

Doamne ajuta sa ajungem cu bine acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

pe mine ma doare spatele in partea de sus...coloana...dar nu mereu..sincera sa fiu nu stiu daca de la aerul conditionat, ca tot adorm fara tricou pe mine dupa ce ii dau sa pape lui Andrei, daca de la pernele de sub cap cand stau cu andrei pe burtica, ca altfel nu ii place, ca e cu caputul in jos, fie de la pozitia de la alaptat...sau de la anestezia de la cezariana

de la ceva ma doare si ma doare rau mai ales cand sunt obosita ca acum simt si mai tare...dar cum copilul meu e lenes si papa 10 minute, doarme jumate de ora si tot asa, nu apuc sa ma odihnesc decat la somnicul lui cel lung..

si cand suntem ca acum sunt si prea obosita sa ma duc sa mai fac ceva, nici nu apuc sa ma culc...si de acuma tot asa o tinem pana la 8, apoi plimbare pe afara, baita, alaptat...pe la 12 sper sa adorm..pana la 3

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Felicitari Tina, pentru o lunita. La cat mai multe!!! Sa-ti creasca mare si sanatos Raducu!!

OFFF, prin ce emotii ai trecut. Mare atentie cand esti cu bebe in brate, sa nu mai ai parte de emotii de genul asta...

Cris, Razvanel (23.11.2004) si Rianna 37+
Valeeeeuuu AMR 2+
Doamne ajuta sa stea cumintica in burtica pana la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui coteasca

Racusor, merci de info, o sa vb cu pediatra sa vdm ce zice, poate imi schimba, desi mama zicea ca si ea mi-a dat mie cu glicerina boraxata si ca cica a fost buna, acum ramane de vazut.
ELA, FELICITARI MAMICO!!! SA-TI TRAIASCA BEBELINA, SA TE BUCURI DE EA, SA FIE SANATOASA SI PAPACIOASA
Pupici

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei
http://happyrooms.blogspot.com/


Si eu tot cu glicerina cu stamicina il dau o data la 2 zile, preventiv. Cu o fasa sterila, o pun pe un dejet (o infasor), inmoi in glicerina cu stamicina si il sterg in gurita (limbutza, cerul gurii, falcute)...si ii cam place ca dupa molfaie...am gustat si eu si e dulce:d

tina cu
Radu Gabriel 16.06.2010

Doamne ajuta sa ajungem cu bine acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Tina, sa-ti traiasca feciorasul! Ai tras o spaima de toata frumusetea... eu am o prietena care a cazut cu scoica (in care era evident si bb), dar s-a lasat in genunchi si cumva pe spate ca strumful ei nici macar nu s-a trezit.

Despre epidurala, eu stiam ca e mai blanda ca rahia, de la aia stiu ca se ramane mai des cu dureri, dar principiul e tot pe-acolo, fiind vorba totusi despre o anestezie locala. Urmarile depind de organism, ca in cazul oricarei administrari de medicamente, unii au toate efectele adverse posibile, altii nu intamplina probleme deloc...

Anca, varicele tau vulvar s-a mai retras de la tratament? Ca la mine deja e cat pumnul si am schimbat detralexul, dar tot nicio imbunatatire, ba parca-i mai rau

Alina 37+ cu
gargarita

Mergi la inceput