BV Crispro, Anagia,Carmen,Ela,Victo! Hai BTZ!(164)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mya85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jay

Repet mesajul si aici , n-am vazut ca e capitol nou

Multe FELICITARI ptr Carmen si Letizia cea roz!!!!

Bravo, mami!!!

Scuze fetelorr ca am dat navala in odiseea voastra; mi-e tare draga Carmen si am vrut neaparat sa vad cum s-a descurcat

Am si eu emotii si fluturasi la stomac cand `vad` atmosfera de aici...heheee, ce vremuri..

Daca imi permiteti, v-as face o recomandare ( pe care eu nu stiu daca as fi ascvultat-o la vremea mea): fetele, epidurala asta e minune mare! dar si cu ce dureri de spate ramai!!!! si nu e doar exemplul meu...ci am prietene care au apelat la aceeasi minune si acum ..tragem ponoasele.
Va spun asta ca sa nu cumva sa faceti epidurala doar ptr ca e la moda; daca simtiti ca sunteti in stare sa faceti fata durerilor, atungi go ahead!
Eu chiar si acum, cu durere de spate, nu cred ca as renunta la ea, inca o data.

Va pup pe toate, mamici si burticoase curajoase.


Credendo vides!
Isabella Karina 21.11.2009







Eu nu am mai auzit pe nimeni sa se planga ca a ramas cu dureri de spate dupa epidurala... Nu aceasi anestezie se face si in cazul cezarienei? Si nimeni nu s-a plans de astfel de consecinte. Tu unde ai facut aceasta anestezie? In USA? Ca am vazut ca esti de acolo. Conteaza oricum f mult si anestezistul care face epidurala.

40+ cu

AMR atatea zile cate vrea bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

taram tam tam...anuntam veste mare:

'la 9.15 s-a nascut Eva, are 3 kg si 51 cm, e rozulina in obraji iar mamica inca nu si-a revenit bine din anestezie..pupici la fete, ela...'

FELICITARI AMMI ELA! BUN VENIT EVA PE LUME! SA CRESTI MARE, SANATOASA SI SA AI O VIATA MINUNATA!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...



Felicitari, mami!!Bine ai venit Eva, sa fii sanatoasa, norocoasa si mancacioasa!!Si mai ales necolicoasa!!!]

Laura 38+ cu
AMR 15 zile pana la Marea Intalnire
Mai e putin si o sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Buna ziua delfinariu!

Azi, am implinit o luna si va servin cu o feliuta de tort cu fructe si un pahar de sampanie

Ma bucur sa citesc vesti bune!

Bravo Carmen, Anagia! Refacere rapida si mult laptitc!
Bine ai venit Leti! Sa-ti dea DD mult noroc si sanatate!


hai Ramo!
hai Ela!
hai Ana!
hai Victo!
hai Cristina!

Sa va povestesc cum, ieri, era sa cad pe trecerea de pietoni cu copilul in brate

Am iesit la plimbare singurei si pe jos pana in gradina mare (e cam la 1 km distanta fata de casa)....ne-am plimbat si dupa o ora si 40 min am decis sa plec spre casa...Raducu a inceput sa planga de foame si cald....am vrut sa ma asez undeva sa-i dau papa in drum spre casa, dar toate bancile erau ocupate de pensionari:D. Raducu plangea, tb sa-l iau in brate, deci imi tb 2 maini libere....mi-am sunat sotul sa vina in fata blocului, ca sa-mi puna caruciorul in masina, ca nu mai aveam timp..dupa l-am luat in brate ca poate se mai poteleste, s-a potolit si mi-am continuat drumul...la un moment dat am traversat pe trecere, intr-o mana copilul in alta impigeam carutul si m-am impiedicat de o sina de tramvai desprinsa din carosabil.....nu va spun ce calduri m-au luat si ce julitura am:D...bine ca nu s-a intamplat nimik grav.

Tot ieri a venit si dna dr acasa si l-a cantarit. intr-o sapt a luat 330 g....deci avem 3210g si cica de acum o sa ia mai mult in greutate.

Vroiam sa va mai spun ceva dar am uitat, am emotii, is singurica acasa. Abia astept ora 20.00, ca vine o cumnata la mine sa ma ajute la baita

pupici
Azi sunt singura, de fapt cu Raducu si mi-e cam frica. Sotul este plecat si vine tocmai duminica :(



tina cu
Radu Gabriel 16.06.2010

Doamne ajuta sa ajungem cu bine acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bravo, Ela! Refacere rapida si laptic mult! Bine ai venit, Eva, sa fii sanatoasa si cuminte, si papacioasa!

Cristina 40+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Bravo Carmen! Bravo Ela!
Sa va traiasca printesele sa aiba o viata plina de sanatate, fericie si noroc!

Alina 37+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

of,tina, bine ca nu s-a intamplat nimic te inteleg, ca eu am cazut cand ieseam de la baita, noroc ca era sotul cu copilul in brate

sa nu iti mai fie frica, o sa te descurci cu Raducu pana duminica! doar sa ai grija cand iesiti afara...

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

si felicitari pentru o luna a lui bebe mic la mai multe!! si sa se faca mare mare !

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Bravo Ela, bun venit pe lume micuta Eva.
Tina draga cred ca te-au trecut toate apele, bine ca nu s-a intamplat nimic rau.
Domnule atata tam tam cu Madalina asta, imi pare rau pentru tragedie dar sunt perfect de acord cu Anca(parca)in sensul ca a dat dovada de mult egoism. Nu s-a gandit la ce lasa in urma ei, suflete de parinti rupte si mai ales nu s-a gandit la puiutul ei de numai un anisor.
Mai sunt si doctori pe lumea asta, cred ca putea consulta macar unu.

34 + cu o de
AMR -5 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

of,tina, bine ca nu s-a intamplat nimic te inteleg, ca eu am cazut cand ieseam de la baita, noroc ca era sotul cu copilul in brate

sa nu iti mai fie frica, o sa te descurci cu Raducu pana duminica! doar sa ai grija cand iesiti afara...

mami de brotacel Andrei Ioan


Am citit cand ai scris si tu despre patania cu cazatura ta pe gresie....ai mare grija....in cartea lui dr spock spune ca tb sa ne asiguram ca avem totul la indemana cand incepem baita. Aveti grija de voi si felicitari pt gr acumulate!

Azi chiar am iesit cu el dar cu masina. a fost prima zi cand l-am pus in scoica si am mers cu el tot in gradina mare....singurei! Am avut ceva emotii la volan, mai ales ca era treaz la intoarcere, dar a stat cumintel!

tina cu
Radu Gabriel 16.06.2010

Doamne ajuta sa ajungem cu bine acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

si felicitari pentru o luna a lui bebe mic la mai multe!! si sa se faca mare mare !

mami de brotacel Andrei Ioan


Multmumim! La fel si voua!

tina cu
Radu Gabriel 16.06.2010

Doamne ajuta sa ajungem cu bine acasa!

Mergi la inceput