Bobocei de sept-oct, la soare (300)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Apropo de relatia copil/tata: Crina se intelege foarte bine cu TC, mai toata ziua cand nu e acasa il striga tati, cand sunt amandoi dorm impreuna, merg in parc, se joaca. O singura data a fost mai violent cu ea: a luat Crina cu japca o jucarie din mana unui copilas de cateva ori,d e fiecare data ii era explicat ca nu e bine si ca trebuie sa ceara, pur si simplu ultima oara ia tras peste mana, lucru cu care nu sunt de acord deloc si atunci i-am zis sa nu mai dea in ea si sa ii explice de cate ori este necesar.

Oana chiar imi este dor sa ne vedem, poate reusim saptaman asta ceva

Nerantula nu sunt cea in masura sa imi dau parerea referitor la G/TG, dar nu sunt de acord nici cu violenta afisata fata de copil. si sper sa se rezolve. Cat despre alaptat in tandem, este un act de curaj ceea ce vrei sa faci, sper sa si mearga.

Andy_g am

INtrebare: le dati boboceilor inghetata? am cumarat mai devreme si a mancat si Crina, cei drept i-am dat ceea ce era mai mult spuma insa vreau sa stiu si parerea voastra
Abia astept sa creasca si sa ii fac eu in casa

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ange, pai da un semn cand sunteti prin zona.Dupa 5-6 suntem disponibili in fiecare zi.
Eu inghetata fac in casa si de aia ii dau.I-am dat si cumparata dar prefer si pentru mine si pentru noi sa o fac eu.Desi nu e asa de cremoasa, dar e dulce, racoroasa si comestibila.Cica sunt gospodina


Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Ange, pai da un semn cand sunteti prin zona.Dupa 5-6 suntem disponibili in fiecare zi.
Eu inghetata fac in casa si de aia ii dau.I-am dat si cumparata dar prefer si pentru mine si pentru noi sa o fac eu.Desi nu e asa de cremoasa, dar e dulce, racoroasa si comestibila.Cica sunt gospodina


Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso


deci nu trebuie sa imi fac probleme de constiinta , maine sunt in zona la soacra mai ales ca trebuie sa ajung la banca si sa inchie anumite socoteli cu ei, asa ca mai mult ca sigur ne vedem

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

stai ca mai vroiam sa stiu inca ceva, cumfaci inghetata? cu masina speciala sau mixer/robot

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

relatia copil(copii)/tata este pentru mine un subiect f delicat. ori sunt eu cu capul, ori ceva nu se leaga, cert e ca nici acum nu sunt convinsa ca intre TH si huni e ceea ce trebuie. asta in conditiile in care acum lucrurile sunt muuuuult, muuult mai bune decat la inceput. adica TH se implica mult mai mult in tot ceea ce inseamna chores (baie, masat si imbracat dupa, pregatit biberoane, dat sa pape, scos afara - insa pe de alta parte nu ii schimba nicicum de pampers, mai ales daca au facut kk, daca eu sunt acasa, si nici nu-i imbraca vreodata, cel mult un tricou, ca e mai usor).
insa desi toate astea ma ajuta si le apreciez (mai ales faptul ca noaptea e super prezent, nici n-ar avea cum altfel), pentru mine conteaza partea cealalta: jocul. eu ador pur si simplu sa ma joc cu ei, oricand, oricum, oriunde, oricat de mult! parca suntem 3 copii care sar pe calcaie prin casa, nu doi, bietii vecini! cel mai tare m-a durut, psihic, cand am zacut la pat zilele trecute, ca nu puteam sa ma joc cu ei, sa-i dragalesc, sa-i pupacesc, sa ma copilaresc si eu cu ei.
ei bine TH nu se joaca cu ei decat f putin. nu stiu de ce, nu pricep cum, mai ales acum ca hunii sunt destul de cooperanti si le place compania lui, nu fug de el, din contra, fug dupa el de fiecare data cand ajunge acasa... cu toate astea, alea 3-4 ore de cand vine acasa, nu stiu daca se joaca 10 minute cu ei. le da seara sa pape, ma ajuta la baita etc etc, dar pentru huni asta nu conteaza prea mult... copilul nu intelege acum importanta efoturilor financiare si fizice (uite cat munceste tata sa aduca bani in casa ptr noi si uite ce obosit e, ca azi noapte n-a dormit ca sa ma ajute pe mine sa depasesc criza de masele). copilul apreciaza jocul, mangaierea, apropierea fizica si psihica si asta pare ca lipseste... (si) cu asta ma lupt acum... plus ca nu pricep nici in ruptul capului cum sa stai ziua intreaga departe de copii, si apoi cand vii, sa nu te napustesti asupra lor mai tot timpul pana adorm! adica sa te uiti si la TV si mai stiu eu ce, cand oricum nu mai ai mult timp la dispozitie de stat cu copilul...

ange, merci de urari!
hunii au gustat inghetata. cred ca de 2 ori, le-am dat mai mult de curiozitate, si a lor si a mea. tot asa, topita f bine, cateva varfuri de lingurita. lor le-a placut, eu m-am speriat de rosu in gat si gata, nu le-am mai dat. ce-i drept, nici eu nu prea mananc, asa ca n-au la cine sa pofteasca.

xor, andy_g

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

La multi ani Khristin !!!! sa fii fericita alturi de familia ta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abe spune:

La multi ani Kristin!

Lumi bravo hunisorilor!! si pt adaptarea la gradi si pt noaptea buna!!

ada capul sus, esti o mama extraoridinara, eu de multe ori zic (cand pe forum, cand in gand) jos palaria in fata ta, si pe deasupra ai si un simt al umorului teribil care cu siguranta iti da si o atitudine pozitiva!

ange eu i-am dat inghetata, cate putin de fiecare data, cred ca maxim doua lingurite la fiecare tura, pt ca manca ea singura si lua doar foarte putin si asa se adunau cam doua lingurite.

referitor la relatii...TM si M au o relatie foarte buna, se joaca impreuna (de regula fotbal ), se pupa, se uita la desene sau ii cauta Tm muzica pe youtube, Tm ii face baie. dar nu ii da sa manance, nu o schimba, nu o imbraca, poate nu are intotdeauna reactiile pe care mi le-as dori eu, dar in mare sunt foarte multumita de relatia asta...
sa nu uitam totusi ca noi avem probabil un instinc innascut pe care ei nu il au.
oricum, relatiile cu siguranta vor evolua se vor transforma pe masura ce copii cresc si o implicare mai limitata acum poate sa se transforme oricand intr-o relatie extraordinara!

mami de Maria si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Si noi ne jucam fotbal, ii place tare mult ca striga gollll, iar la tv cand vede vreun meci spune golll

fug ca se balaceste si tipa dupa mine

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda33 spune:

bine v-am regasit pe un nou capitol (multumim Lumi)!!!!
eu deja i-am pus in pat pe amandoi, sper sa si adoarma in vreo jum de ora, daca nu - ma duc langa ei, n-am incotro.
Ma bucur mult ca ai putut si tu sa te odihnesti pentru cateva ore, sa ne vezi si pe noi cand ... are unul cate ceva, e de groaza (se trezescte plangand, il iau din pat, il alint, il pun langa mine, daca e de la dintisori, aplicam gel, si el/ea plange incontinuare ... se trezeste si celalalt, vede ca fratele/sora e in pat/brate vrea si ea/el ... nu-i pot tine pe amandoi, sunt mai gelosi cand ai mofturici ... ohoho - imi pot imagina usor si prin ce trece Lumi

si ai mei au papat inghetata, ptr ca eu o prefer foarte, si m-as bucura sa se depuna pe undeva, nu pot sa mananc pe ascuns, i-am scapat o singura data cu un pic de rosu in gat dar la noi a trecut cu "lapte uf (caldut) si miere"

despre relatia cu TL, hmmmmmmmmm primele 2 luni a fost non-stop langa ei (dar atunci doar era cazul de un scutec schimbat sau un aruncat, sau bb imbracati), dupa inceputul asta frumos si-a schimbat si jobul si ... atitudinea.
daca m-as chinui as putea intelege motivele, dar nu le-as accepta fiind puerile; la noi e un gen de gelozie, vazand ca nu mai e pionul principal, ca prea mult le suflu in coarne, ca pe vremea lui ...., ca de asta sunt inceti, daca racesc/imbolnavesc/crize de dintisori, sau alte mofturi neintelese si in acelasi timp sunt in tel cu el - sigur ma loveste cu o replica "eu ti-am spus, e numai vina ta, lasa-i sa planga, da-le 2 la fund, ... etc.
De altfel la cadouri se uita dupa cele mai scumpe (ok 1-2 ori/an), haine la fel si .. cam atat.
cred ca e devreme sa-mi fac mii de ganduri referitoare la viitor, si m-as supara degeaba, sper ca lipsa lui sa nu aiba repercursiuni f mari asupra lor, stiu ca e inevitabil, dar poate vom avea puterea sa le depasim ....

pozne:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda33 spune:

Lumi, LA MULTI MULTI ANI FERICITI!!!

pozne:D

Mergi la inceput