Bobocei de sept-oct, la soare (300)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

nerantula
o sa alaptezi in tandem pana la urma, nu? mi se pare un act de mare curaj, iti doresc succes!



Multumesc din suflet! Da, voi alapta un tandem, tre sa ma apuc de cautat poze cu pozitii , ca sigur Gruia nu va sta pe tusa in timp ce va fi Cezara la sanul meu

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si Cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Buna dimineata, dupa o noapte dormita snur
Lumi - aniversare placuta si numai bine va doresc, sa fiti sanatosi si fericiti impreuna!!
Ada - cate zile de gradi adunati si luna asta? Sanatate multa va doresc!
Babytza - se apropie plecrea cu pasi repezi si vad ca pe zi ce trece ai mai putin optimism (nu in legatura cu plecarea, ci asa in general...).vreau din nou sa citesc posturile alea colorate si pline de veselie ale tale....totul va fi bine
Claudinna - si eu il las sa exploreze, il las sa-si faca moftul si sa deschida frigiderului, il ridic chiar in brate si isi ia ce ii trebuie de acolo.....dar...cand deschide usa la frigider si o izbeste repetat de calorifer fara sa vrea altceva chiar imi e mai greu sa accept. Sper sa ii treaca...
Cu vorbitul nu stam prea roz....spune silabe si doar atunci cand are nevoie de cava...in rest, vb o multime pe limba lui....
revin...sunt la munci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Lumi multumimd e capitol nou si aniversare placuta, multi ani fericit impreuna si nopti lejere

Xor ma bucur de noaptea avuta

noi cu vorbitul stam bine, numai ca este fff incapatanata, zilele tyrecute a zis corect si clar "sticla" deci poate dar nu vrea. Gaina e naina, cutu - cucu, mana - mana si tot asa mai departe.

Cu "crizele" am mai rezolvat-o, daca incepe sa planga o iau deoparte si ii explic sau o pun sa imi arate ce vrea si functioneaza.

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Neata,

Ange, in nici un caz nu m-am gandit nici eu ca iti e bine asa.Uneori punem in balanta avantajele si dezavantajele unei relatii (chiar daca cu proprii parinti) si vedem cu ce ramanem...adica ce 'ne da'.Si eu am avut perioade in care nu vorbeam cu mama cu zilele.Eram amandoua foarte ambitioase si nu cedam nici una.Dar relatiile se reluau de unde le lasasem pentru ca ne respectam si ne iubeam.
Nu zic ca trebuie sa faci concesii si sa te umilesti.Daca nu se mai poate si nu se mai poate asta e....

Acum o sa fac o mica paranteza apropo de relatiile care 'trebuie' sau 'nu trebuie' sa fie.Mama a suferit foarte mult pentru faptul ca eu cu fratele meu nu ne intelegeam.Adica mereu ne certam si nu vorbeam intre noi.Si a fost la un psiholog caruia i-a descris exact problema noastra.Si psihologul i-a zis:si de ce considerati ca ar trebui sa se inteleaga?Mama:pai sunt frati, se au unul pe altul, trebuie sa stie ca se pot baza unul pe altul...La care i s-a raspuns ca 'simpla' legatura de sange nu garanteaza compatibilitatea intre oameni.Ca suntem diferiti, ca avem fiecare principiile si modul nostru de gandire si ca daca suntem frati/parinti nu inseamna ca TREBUIE sa ne intelegem.Ar fi bine, ar fi frumos, ar fi poate firesc dar nu trebuie sa se intample...

Asa ca fruntea sus si va asteptam la gradi in spatele blocului soacrei

Lumi, pai sa ne mai zici pe forum ca vad ca se rezolva problemele!Poate tine si la alte mamici

Apropo de tati si de reactii...m-am suparat tare pe TD care avea pretentia de la David ca dupa ce ca a suportat cu stoicism cele 4 zile de mers in masina cu cate 5-6 ore pe zi, sa se comporte exemplar si in concediu.M-a scos din sarite!El, care de obicei isi intelege odrasla.
Asa ca de atunci l-am bagat la 'intensiv' psihologie bebeluseasca si il cert eu pe el de fiecare data cand are pretentii aiurea.E drept ca nici mie nu imi place cand mai are si David cate o criza de ex cand nu vroia in scaunul de masina, dar nu as avea pretentia de la un copil care deja statuse in ultimele zile 20 de ore in scaunul de masina sa aiba vreo dorinta de a mai sta inca 2!


Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Oana te cu mare drag. Sa stii ca la mine si sor'mea se vede clar diferenta de 18ani, adica ea e plina de energie si vrea sa faca nspe chestii, eu plina de probleme sau satula sau pur si simplu vreau sa stau si sa savurez momente doar cu Crina, atunci nu ma mai inteleg cu ea.
Daca ii dau un sfat sau ii spun cum sa faca uneori se uita urat la mine alteori zice da dar nu face...



de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

apropo de gradi si de ce am luat decizia de a o da acolo...la noi sunt multe gradi particulare insa fff scumpe cel putinpt mine, una singura e aici la scoala si e part time (apartine de primaria voluntari) si inca una in VOluntari=acolo deja nu am cum sa ajung decat facand km pe jos...ceea ce avident nu imi convine mai ales iarna...am fost acolo (la prima) si am vorbit cu o educatoare...apai copilul meu ar trebui sa se duca singura la toaleta ( nu au olite), trebuie sa aibe mai mult de 3ani si tot asa niste cerinte aiurea dupa mine.

In schimb in partea cealalta au bucataria lor, dorm la pranz si au program educational si un avantaj mare...e in blocul lui soacra mea, deci daca nu po ajunge la timp are cine sa o ia.

abia din primava ma voi duce sa o inscriu, pana atunci ai stam impreuna si savuram momentele frumoase.

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Cred ca unii dintre sotii nostri, nu zic toti sunt facuti din acelasi aluat de pandispan.
Pai ce credeti ca eu scap???Gen ia uite toti copiii stau linistiti numai a noastra fata face in fel si chip.Ca tu ca o alinti si ca-i faci toate poftele...etc.
Nerantula ac. pb am avut-o si eu la mare, mers la toaleta impreuna, la masa era horror, intai sterpeleam ce puteam repede de la bufet ce puteam sa-i dau ei sa pape, asta nu inseamna ca si papa, dar o alimentam pe ea prima si pe urma cand vroiam si eu sa-mi iau era teatru, se dadea jos si dupa mine printre oamenii la masa mai baga si o fuga asa de control, eram un fel de Tom si Jerry.
Chiar am avut o discutie cu TK la mare, ca vezi doamne e cam alintatura si cam trebuie pusa putin la colt, cu alte cuvinte sa-i mai tragem una doua ca poate s-o linisti.Ma rog am avut o discutie foarte aprinsa pe tema asta, am ajuns sa-mi fac si bagajele sa plec acasa, ca de sfaturi sunt satula, eu as vrea nitzel ACTION din partea lui ca parinte, ca doar avem responsabilitati amandoi.Dar pt. ca nici el nu se implica foarte mult, nici K nu trage la el.Eu am fost si sunt calul de bataie, nu ma supara asta cat ma supara ca nu se apropie de el sau el de ea mai mult.Ma rog...poate se vor schimba lucrurile intre timp.Speranta moare ultima!
Nerantula v-am vazut pozele, ce frumos e Gruia.Unde ati stat la Nisipuri?


in 24s cu si mamica dewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ange, pai io ce zic?Ca va asteptam.Poate asa ne si vedem la fata


Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Ah, Niko, cu bagajele tocmai mi-am amintit o faza de la masa, in primele zile, cand s-a gandit TG sa-i arate cine e seful si l-a tras putin de ureche , bineinteles G a facut o criza instant, pe mine m-a busit plansul instantaneu, l-am luat in brate si am fugit, efectiv, cu el din restaurant ... imi venea sa-l ucid pe loc pe TG! El pretinde ca asta nu a fost violenta!

Am stat la Club Bolero

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si Cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neata!

claudinna multa sanatate lui Razvanel si distractie placuta la mare
lumi ma bucur ca te-ai odihnit si tu un pic
ange cu putina rabdare cred ca timpul le va rezolva pe toate
nerantula ce frumos e Gruia

Mergi la inceput