Albinute & bondari de mar-apr '07 (145)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

DIANA- nu pot sa cred prin ce treceti. De simtit stiu exact ce simti si ce ai simtit atunci in primele clipe. Pana la urma Alex se va reface, tu vei trece si tu peste si cu ajutorul lui Dumnezeu poate nu veti mai avea de-a face cu asa probleme niciodata. Pupici lui Alex si multa sanatate.

MADY- care este numele mic al mamei tale? Am citit prin ce treceti si-mi pare nespus de rau. Va asteapta o perioada foarte dificila dar de multe ori exista solutii si pentru cancer chiar daca e grav. Aveti incredere si rugati-va Domnului. Da-mi un pm cam pe data de 24-25 - sa fiu intoarsa in tara- ca sa-ti trimit lucrarea mea de licenta cu nevoile bolnavilor de cancer si cum le este influentata refacerea de gandurile lor si a celor din jur.

Maria e f bine. Am fost dimineata la piscina acum a mancat si s-a culcat imediat ca sa mergem si dupa-amiaza. E vesela, plina de energie si putin dezamagita ca nu vorbim italiana si nu se poate juca in voie cu copiii de aici. Alte peripetii- a fost intepata de o viespe duminica intr-un parc si acum 2 zile de un paianjen in alt parc. la intepatura de paianjen a facut o reactie adversa f urata si i s-a umflat rau mana dar am fost la farmacie, am primit o crema si apropae nu se mai cunoaste nici piscatura. Aici e f greu sa mergi cu copilul la urgenta. Cei de la farmacie mi-au spus ca avem e asteptat cel putin 3 ore sa fim preluate. Nu prea inteleg de ce dar parea ca stie ce spune si m-am bucurat tare cand am vazut ca-i trece doar cu crema respectiva.

ROXANICI- am vazut cavalerii tai si chiar seamana f bine unul cu celalalt dar Rares a pierdut din start ca poza lui Horia e facuta mai de aproape si clar pare mai grasut. Nu zic ca nu-i asa ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Diana, cat stai cu Alex acasa ca banuiesc ca nu poti statoate cele 3 sapt + inca 3 minim

nush ce sa zic de Madalina Manole, nu pot sa cred ca s-a sinucis....o viata sa iti doresti copil si atatea tratamente pt a-l avea si cand e micut de un anisor sau cat are sa....
DD sa o odihneasca in pace


Horia a scapat de granulomul la buricel e ok acum si-s tare fericita ca am scapat de un stres.

mama lu' Rares (23.03.2007) & Horia (21.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

bravo. Horica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Tzuna, ce crema ti-au dat pentru Maria? Merita stiut si cautat...

Imi pare rau de patanie! cupilu intepat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Roxanici, intr-adevar e mai complicat cu concediul. Conform ultimelor norme, am dreptul la maxim 30 de zile de concediu medical platit in decurs de 12 luni; am deja 14 si mai trebuie sa mai iau 10. Medicul de familie imi poate da maxim 14, pe celelalte trebuie sa le iau de la camera de garda unde o sa ii faca controalele saptamanale; si in ultima saptamana din luna il ducem la bunici, gipsul i se va schimba in Oradea, si pe cand va trebui dat jos il aducem inapoi, sa ii facem kinetoterapia in Bucuresti. Asa sper sa ma incadrez inc ele 10 de zile, la care mai pot adauga niste concediu de odihna...
Teoretic as putea sa stau acasa oricat, iar soferul e obligat sa imi dea banii pe care i-as primi de la serviciu, dar nu ma pot baza pe asta... nici macar nu s-a interesat de starea lui Alex...

Edit: Mady,

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)
When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever. (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Ah, Diana, uitasem de sofer....io as fi de parere sa nu il lasi netaxat.

Rares cand a fost intepat de o albina a primit Elocom - un unguent pt cazul in care s-ar fi umflat sau l-ar fi mancat da drept va spun ca nu am folosit ca nu a fost cazul.


mama lu' Rares (23.03.2007) & Horia (21.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Latest niuz: m-a informat sotul ca a sunat soferul sa intrebe de Alex si daca avem nevoie de ceva...

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)
When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever. (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna...va multumesc mult ink o data ptr toate gandurile bune!!!Noi incercam sa fim tari,optimisti si asteptam sa ajungem la buc sa vedem incotro....

Tzuna iti multumesc as fi interesata sa citesc,o sa iti dau pm....Numele mamei e Silvia!

Razvi e acum la mama pt ca mama m-a rugat mult sa il las sa doarma cu el...il iubeste tare mult,si razvi pe ea...




Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

uf, ce vesti urate...

Diana , refacere pe cat posibil usoara si multa rabdare ii doresc lui Alex , are si tratament medicamentos? ma gandesc aici la ceva pe baza de calciu pentru o sudarea oaselor? zic si eu poate gresesc n-am avut nimic rupt pana acum

Mady, putere multa, gandurile noastre bune sa te ajute, cat de putin....Dumnezeu s-o ajute pe mama ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

neatza....haideti la o calda....


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput