Albinute & bondari de mar-apr '07 (145)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Eliana, am licitat pe cel vechi de pe picasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am vazut ca a scris cineva ca un produs pe care l-ai licitat s-a mutat pe cel nou:
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=670&n=raiat-baietei-4-6-ani-stare-buna

Sus in coltul din dreapta sus ai "autentifica-te" undeva mai jos in stanga o sa-ti apara "ma loghez ca membru de formum!" apoi cauti produsele dorite... vezi ca in stanga meniu cu produse pe categorii... si cauti ce vrei...
Apoi licitezi... vezi sa fie produse cu inimioara, alea sunt pt. bazar... restul sunt anunturi obisnuite de la mica publicitate... cand dai clik pe produsul care-l vrei, in pagian noua ai jos:
Oferta Actuala: 10.00
Marirea ofertei: 1.50
Oferta dumneavoastra maxima: ...

In casuta scri cat vrei sa dai maxim... de ex. eu am pus la o rochita de 6 lei, 10 lei... Daca liciteaza careva 7 le isa zicem, tot eu am oferta cea mai mare, pt. ca se mareste si la mine tot cu 7 lei si pentru ca am licitat prima, ramane al meu... doar daca liciteaza cineva peste, sa zicem 11 lei, atunci eu il pierd... Dar te anunta pe mail daca cineva a licitat mai mult decat ai pus tu maxim... Daca nu liciteaza nimeni, chiar daca tu ai scris ca oferi maxim 10 lei, produsul il iei la pretul de inceput... 6 lei adica...
Apoi cand se incheie licitatia primesti mesaj (si pe mail) de la cel care il vinde, cu detalii despre plata... poti sa-i scrii PM sa intrebi in ce cont platesti, ce platesti in plus pentru tranfer bancar si plata ramburs etc.
Undeva scrie si timpul ramas pana la incheierea licitatiei...
Am impresia ca atunci cand supra-licitezi creste si timpul pana cand se incheie licitatia... nu stiu cat, cum...

Sper ca te-am lamurit cat de cat...



www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=I Love DC&page=2" target="_blank">I love DC (ely-1.jpg)


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Am mancat alataieri seara pe la 18 o salata cu mult broccoli si ceapa, dar n-ar fi prima oara cand mananc...
Iar dimineata am mancat iaurt cu paine wasa si gem din ala fara zahar.
Cam asta mananc de obicei dimineata de cand ma tin de regim.

Pana la urma am inteles discutand ceva anatomie cu mama ca e colonul, si ala poate da dureri asa sus ca e rasucit pe peste tot.
Daaa, crampe si dureri ca la nastere, ma indoiam pe-acolo....

Se poate cica sa fie si de la remediul homeopat pe care am inceput sa-l iau... naiba stie dar rau mi-a fost!!!


Asa.... si din ciclul PRIMA OARA! azi Dorelu a plecat in prima lui excursie!
Am niste emotii de parca eu as fi plecat prima oara singura undeva...

(nuuu, eu am ramas singura acasa, si poate ma duc la film dupa ce se termina masina de rufe si mai bag una...)

Ioano, au plecat la curtea de arges, cu gradinita. Am vazut si eu pe net ca ploua, i-am dat pelerina... poate se schimba totusi vremea.
Ii duce la un atelier de olarit, apoi la baraj la Vidraru, daca e vremea buna.

Nu gasesti un alimentator de imprumutat cat esti in delegatie? (nu stiu daca gasesti de cumparat, oricum sunt super scumpe...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Daaa, multumesc frumos Eliana. Bine ca mi-ai spus de treaba cu inimioara ca altfel nu-mi dadeam seama ca restul sunt anunturi obisnuite..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Neatza,

eu am debarcat copilul in Oradea la bunici, si m-am intors sa terminam cu casa si ce mai avem de facut (oricum nu aveam drept de concediu medical pana si-ar fi revenit el). A ramas cuminte, a inteles ca asta e si nu prea avem cum sa facem altfel in perioada asta.

Felicitari pentru prima excursie! Alex a avut prima excursie cu gradinita in octombrie anul trecut, au fost la Giurgiu cu vaporul primeam sms la fiecare 2 ore cu unde sunt si ce fac el a venit foarte incantat

gaia, ulcerul n-are treaba cu balonarea, dimpotriva, te strangi covrig; si [glumesc] daca ai putut sta asezata pe scaun clar n-a fost ulcer oricum, sanatate multa si ai grija ce mananci

tzuna, din pacate n-am ajuns pe la big sa vad de cort, acum sunt la serviciu venita direct de la gara (a intarziat trenul o ora si jumatate si n-am mai ajuns si pe-acasa); sper diseara sa nu uit sa arunc o privire cand merg spre casa, in timp ce tarai bagajele parca totusi senzatia mea e ca nu mai exista... mai era unul langa alta piata din Berceni si acela e sigur desfiintat.

In rest... noi vineri semnam antecontractul... si ne apucam de masuratori sa vedem de mobila abia astept

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)
When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever. (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna am si eu o dilema si as avea nevoie de parerile voastre....luna asta august nu prea am cu cine sa il las pe razvi,cu mama nu mai pot,sotu e la munk,tata nu vrea sa stea mai mult de 2-3 ore, iar socrii mei dragi...imi scot fire de par alb in cap si sotul meu cik e satul de comentariile mele la adresa lor, asa ca a gasit el o gradi particulara la care sa il ducem macar pana la ora 13.....problema mea e ca din toamna o sa mearga la o gradi de stat,la program lung,pt ca nu imi permit luna de luna tariful de la particulara, si intrebarea era, nu o sa ii fac mai mult rau?schimbarea apoi de gradi,la o alta educatoare,alti copii,alt program??? nu stiu ce sa fac.....

Va multumesc!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Marta felicitari pt bebelina.

Gaia, mie mi se par dubioase episoadele astea de febra a lu Dorelu'; si nici nu se incurca, face febra mare mai mereu.

Sanatate si tie si lu Dorel astazi zis "calatorel"

Diana, bafta cu actele. stiu ca o sa sune ciudat dar tare ma bucur ca de data asta iese ceva.

Sa-i fie de bine tunsoarea lu Jiji; btw l-am tuns si io pe rares, l-am facut baietel ca transpira tare si des.


noi suntem bine
- cupil mare e la mare unde e tare fericit
- cupil mic manca si doarme, e tare cumintel in continuare.
Creste si e cam bubos pe fata, dar imi aduc aminte ca si rares a fost cam bubos si uite ce frumos ii acu


mama lu' Rares (23.03.2007) & Horia (21.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Acum mai am o problema,intrebare.....mi-a cazut azi din buzunar o moneda de 50 bani si razvi i-a luat si a zis ca sunt ai lui,eu i-am zis sa ii ia sa stranga multi banuti k sa isi recumpere o motocicleta pe care a stricat-o...acum intrebarea mea e in ce conditii sa ii dau banuti?pt ce si cum si cand?
acu vreo 10 zile i-am cumparat o masina dintr-o mare greseala a mea, plangea ca vrea inapoi la piscina si plangea cu atata patos si ma durea capul si eram asa suparata in ziua aia din cauza lu mama inkt i-am promis k ii cumpar o masina numai sa nu mai planga,i-am cumparat si la juma de ora a dat cu ea de pamant si am zis ca cel putin o luna de zile nu ii mai cumpar nici o jucarie......din cauza asta nu vreau sa ii cumpar eu motocicleta!
Astept raspunsuri!

Mama vine acasa azi,avem un diagnostic provizoriu cancer lmfatic Non-Hodkins....asteptam zile astea rezultatul la tomografie si la punctia din maduva spinarii si alta biopsie si apoi o sa inceapa tratamentul aici la braila k avem doc hematolog si oncolog,asa au zis doc de la buc!




Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Madi, la prima dilema nush cum e mai bine pt Razvi sa faci.
daca as fi io in situatia ta nu as vrea sa il duc pe rares o luna la o gradi ca apoi sa il mut la alta gradi peste putina vreme si mai ales ca el nu a mai fost la gradi pana acum (sau a mai fost?!)

dar....conteaza f mult cupilul...daca e f sociabil si nu are pb de integrare nu vad de ce nu l-ai duce.

Daca tu crezi ca pt Razvi nu ar fi mare chestie sa il duci ba colo ba colo, du-l.

La a doua chestiune nu prea am idei ca nu ne-am confruntat. Raresa fost instruit sa aduca banutii toti la mine, de pe vremea cand ma temeam sa nu ii inghita. Acu mi-i aduce constiincios si nici nu pare sa vrea sa ii pastreze. Cred ca nu are notiunea banilor si se pare ca nici nu simte nevoia.



daca va era dor de cupilul 2...

mama lu' Rares (23.03.2007) & Horia (21.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mady nici io nu sti uce sa zic... cum ar fi mai bine...
Poti sa incerci sa vezi cum/daca se acomodeaza... si daca nu si nu, ma gandesc sa nu insisti... Dar daca se acomodeaza repede, ma gandesc ca si dupa ce schimba colegii, educatoarea se va acomoda la fel de usor... Daca n-ai solutii ai putea incerca... si in functie de reactiile lui iei o decizie...

Cu banutii... Elena poate lua modele date ca rest cand merge cu noi la cumparaturi... si cand strange mai multe i le schimbam in hartii... apoi cand are suficienti isi ia o jucarie... De cele mai multe ori trebuie sa pun diferenta Nu m-am gandit cum/cand sa le dau... strange maruntisul si ce mai primeste de pe la unchi / matusi... primiti ca sa-si ia ciocolata... dar se pare ca a bagat la cap ca ce-i mult strica si pastreaza banii pt jucarii, in loc de ciocolati... chiar se minuna cand o prietena ne-a spus cate bomboane a putut sa manance baietelul ei intr-o singura zi... si replica a fost ca ea nu mananca atatea pt ca se cariaza dintii... Deci am cazut deacord intr-o privinta... preferam amandoua varianta cu strans banii de jucarii, in loc de o cioclata...
Iar baietii nu se arata interesati inca de bani... cred ca inca nu au s-au prins la ce sunt buni ... ei sigur si-ar lua cioclati si inghetate

Roxana seamana f. mult cu fratiorul... dar mi se pare mai rotund...



www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=I Love DC&page=2" target="_blank">I love DC (ely-1.jpg)


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput