prietene la bine si la greu - 32

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lili, si fiimea e cam tatzoasa, da nu sunt tari, ea e asa ca e umflatica de fel
Si no, io nu mai sunt de caruta de vro 4 luni, da auzi, sa nu iti para rau, ca nu pierzi nik

RamoXXX, bravo, inteleapta decizie, cu love-u!! Si la detalii picante nu te-ai zgarcit deloc
cred ca ne-ai auzit miaunaturile pe langa usa

Mami.ilinca, am salvat si eu tot ce ai zis de intretinerea dintisorilor, ca sigur uit pe mai tarziu, mai pe la toamna cand o sa fie mai dintzoasa fiimea
Sa ne zici musai ce pasta de dinti ne recomanzi, de preferabil una sa gasim si noi prin tara, mai pe la farmacii..nu vru'n sf

Ramonika, ceva mai zici de voi bre??hai ca ti-ai spalat pacatele cu absenta, de ai zis de calculacios stricat, da acu?

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

mami_ilinca - legat de fluor pe scurt din aduceri aminte - pe afara sunt mega scandaluri pentru ca vor sa puna in apa de baut fluor si s-a demonstrat ca e toxic pentru organism; pe langa asta, "legenda" spune ca aceasta substanta e de fapt un deseu ramas in urma a nu stiu ce operatiuni chimice pe care oamenii s-au gandit sa-l valorifice... s-a observat ca intareste smaltul dintilor si nimic mai mult... l-au bagat peste tot pt colti de revista. dar, cica fluorul e doar o solutie temporara pentru ca smaltul pe moment se intareste, dar apoi devine casant. la triburile din africa, s-a testat spalatul pe dinti cu pasta cu fluor si au facut carii (asta nu inseamna ca o sa renunt la spalatul pe dinti)... cam asta e ce imi aduc aminte pe moment, daca imi mai da creierul vreo scanteie revin.

mamica lui Tudor (04.11.2009)

Tudor in poze
Tudor in filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

No apuc si eu la scris...

2 zile am cam bolit cu ceva enteroviroza, prima seara si noapte a fost cel mai crunt ca nu reuseam sa ma tin pe picioare si iesea din mine pe toate partile (scuzati detaliile...). In consecinta acum sunt subtirica (57,5, mai 2 kg si jumate si sunt zana!).

Alinush, ma bucur ca ai intrat sa ne dai de veste. Multam de aprecieri, dar sa stii ca nu sa incheiat inca votarea Spor la muncile la casa!

Mami_ilinca esti o minune la casa omului! Multumim de sfaturi!

Monis, multam de info cu LLL. Iaurt am folosit Muller, dar nu se da pe spate pitix a mea dupa iaurt.

Dozz, nici mie nu mi-a venit ciclul inca. Sper sa fie ca la Timi cand mi-a venit dupa un an si 9 luni. (am mai spus eu asta...). Teo a avut tzatzucele umflate cand era micuta si acum vreo luna iar le-am vazut umflate, dar au trecut de la sine repede.

RamoXXX, inainte cu tupeu!

Pupam mucosii!

Concursul "I love DC": www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=i love dc&page=2" target="_blank">dr-1 si dr-2



Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)

croitoreasa cea viteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

iaurt bun gasiti si de la Natura, lapte pasteurizat si culturi lactice si Sanlacta mai nou vad ca sunt prezenti cu produse bune

Monis - multumim de pont

eu voi folosi la pui pasta cu fluor, stie careva ce marci ar fi bune pt bebei ?

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

mai, dar cum faceti sa nu inghita pasta de dinti cu fluor la varsta asta?

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13


Mami.ilinca, am salvat si eu tot ce ai zis de intretinerea dintisorilor, ca sigur uit pe mai tarziu, mai pe la toamna cand o sa fie mai dintzoasa fiimea
Sa ne zici musai ce pasta de dinti ne recomanzi, de preferabil una sa gasim si noi prin tara, mai pe la farmacii..nu vru'n sf



Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici


Sincer nu pasta de dinti conteaza (majoritatea celor pt copii au fluor) ci faptul ca-si creeaza un obicei sanatos ,sa se spele corect pe dinti dimineata si seara.
Diana:mami e fotomodel,asa o sa strige bbii tai! asteptam poze. Bravo tie!
Flavours:Sensodyne rosu nu are fluor.


Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

vai, mami.Ilinca ce informatii pretioase ne dai tu legat de dintisori, eu am avut probleme cu dantura toata viata si de aceea as vrea sa o iau din timp cu Sabina sa nu ajunga ca mine .

merci inca odata

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

ps: mai am cateva pozici noi aici

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

mai, dar cum faceti sa nu inghita pasta de dinti cu fluor la varsta asta?

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)


ii pui fff putin si ,da ,tot o sa inghita...dar in timp o sa invete!

Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

No apuc si eu la scris...

2 zile am cam bolit cu ceva enteroviroza, prima seara si noapte a fost cel mai crunt ca nu reuseam sa ma tin pe picioare si iesea din mine pe toate partile (scuzati detaliile...). In consecinta acum sunt subtirica (57,5, mai 2 kg si jumate si sunt zana!).
croitoreasa cea viteaza[/size=1]


tu floare albastra croisoteasa viteaza, sanatate maxima itit doresc viitoare zana

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput