prietene la bine si la greu - 32

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

si de talii picante pentru matzele alea curioase, repede inainte sa adorm si sa ma razgandesc: la 4 cand ne-am pus in pat, soricelul era deja foit tare..dein 3 in 3 min se foia. Am observat ca patul nosttru scartaie (amandoi ne-am cam umflat) oricat de finuti eram. De cate ori eram pe punctul sa....soricelul se ridica in fund si se uita la noi. Deschidea ochisorii, dar era inca adormit. Imediat se punea la loc in pat, apoi iara in fund....offff nu cred ca o sa mai reusim sa facem ceva in patul nostru, in vana am incercat sa ne balacim amandoi si nu mai incapem, in picioare nu..ca el e prea inalt (nu ca is eu prea scunda )... asa ca urmeaza sa decoperim locuri noi de aprins artificii.


Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinus25

Ielou

Intru sa zic si eu 2 vorbe, saptamana asta cred ca facem pauza cu munca...asa ca profit sa mai stau de vorba putin cu voi...

Dozz imi pare rau pentru voi. Intr-adevar 10 ore de somn e f putin la acesta varsta, ar trebui cam 14-16 ore din cate stiu eu. Seara la ce ora se culca?


Alina de Dragos-Andrei 07.11.2009 si Riana-Antonia 25.01.2007


de regula somn e cam asa: 21.30 (max 22) pana la 6 (max 6.30), apoi inca 2-3 reprize de max 30 min in timpul zilei. Noaptea se scoala pt papa, dar suge in somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

Neataaaa!
pt toata lumea, ca ma simt generoasa azi
Dozz of, imi pare tare rau de ce chin trageti cu hamul ala. Vorbim cind te intorci in Buc sa vedem cum facem cu cartea, sau daca vrei ti-o pun la posta sa vina unde esti acum
A 2-a intrebare intrebatoare pt mamicile de fetite: fi-mea are sinisorii umflati, si sub sfirc se simte tare, asa ca la femei. Doctorul mi-a zis mai demult ca sint hormonii mei transmisi in timpul sarcinii, dar vad ca nu mai trec. Mai are cineva asa?
A 3- a intrebare: mai sinteti bre vreuna careia nu i-a venit ciclul sau am ramas io ultima de caruta?
Trimit acum, sper sa mai apuc sa intru mai tirziu ca am niscai povesti horror sa va zic



Lili, multumesc mult. Deocamdata incerc sa rezist fara carte, mi-am facut un AMR si eu

La intrebarea 2: eu nu am observat la fetita ca ar fi sanii mai umflati, dar ea e umflatica cu totul, e destul de indesata.

La intrebarea 3: si eu sunt de caruta si cred ca mai sunt si alte fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

tot "necitita" sunt dar cat ling si eu o ciorba (abia la ora asta ) zic 2 vorbe: nu stiu daca am mai scris, dar am descoperit produsele de la Bio Sevis si am luat iaurt 4.1% grasime care contine: lapte de vaca pasteurizat si culturi lactice (si atat!) si e absolut genial la gust . Am luat si unt de masa grasime 80% si ala contine la fel si au si lapte dulce pasteurizat si gras si degresat (si smantana etc dar nu am studiat / gustat inca toate produsele lor...). A mancat ieri pitix un iaurt de 175 gr intreg (eu pana acum i-am dat doar 2 lingurite de vreo 3 ori...) cu mare pofta. A, un iaurt de 175 gr costa 1.34 lei de unde il iau eu (P-ta 1 Mai).
pt cei interesati

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Multumesc tuturor pt raspunsuri, incurajari si ganduri bune. La asta cu infectia urinara nu ma gandisem, asa ca o sa revin la schimbatul pampers-ului in mod normal. Puneam crema mai multa, sa evit vreun eritem, dar uite ca nu mi-a trecut prin cap ca pot aparea infectii.

La birou revin la 1 nov, ceea ce mie mi se pare extrem de curand . Dar de ce?

Azi sunt mai bine, un pic mai pozitiva, ieri eram down rau de tot...

RamoC, ma bucur ca o iei cu binisorul, cred ca e cel mai bine asa. Va tin pumnii cand vine vremea discutiei spinoase.

Mami.ilinca, cand vei incepe cu pasta de dinti, ne zici si noua ce produs vei folosi? Multumim.

Monica, la multe lunite printesei, sa creasca mare si sa fie sanatoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

mami_ilinca, am 3 intrebari:
1)sigilarea despre care vorbiti nu face ca in timp de la masticatie, chestia aplicata acolo sa se sparga si odata cu ea si smaltul?
2) offtopic eu am 2 dinti fff sensibilosi la rece, la aer si la picant. solutia data de doftor a fost tot o fluorizare locala, doar ca eu sunt ultramegaparanoica in legatura cu fluorul; urmatoarea chestie a zis ca vor fi fatete ceramice daca nu scade durerea cu fluorizarea... in afara de fluor nu mai exista solutii? un amic dentist zicea de o alta treaba dar nu am inteles nici de aia cat de toxica ar fi... si uite asa o sa renunt eu la mancarea indiana si o sa am eu grija vara asta de silueta - fara inghetata din pricina de dureri :)
3) fatetele ceramice am vazut ca-s f la moda pe la americani si iti fac un zambet sa tot ranjesti! daaar, din moment ce iti pileste din smalt si apoi lipeste chestia peste, in timp nu intra carcalaci intre cele 2 stricand bunatate de dinte natural? mie imi suna ca unghiile false treaba cu fatetele...



mamica lui Tudor (04.11.2009)

Tudor in poze
Tudor in filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Am intrat pe fuga, pana ajunge sotul acasa cu mancarea, ca eu n-am apucat sa fac azi si asa ceva.

Lili, la intrebarea 2: Timi a avut sanii tari in prima sau a doua luna, nu mai retin exact. Stiu ca ii tot pipaia dr. neonatolog, si ne tot spunea sa continuam cu aceeasi chestie: puneam doua tampoane mici de vata cu rivanol pe sfarcuri, si apoi legam cu o fasa de pansament de jur imprejurul corpului, ca sa tina tampoanele. Schimbam tampoanele de doua ori pe zi. Nu ii puneam chiar in fiecare zi, dar se vedeau efecte vizibile. In vreo 2-3 saptamani parca i-au disparut complet, iar acum este normal, moale la pipait.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

si ceva funny primit pe mail... ia uitati cum traduce goagalul:
http://translate.google.com/#auto|en|florin%20salam

mamica lui Tudor (04.11.2009)

Tudor in poze
Tudor in filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flavours

mami_ilinca, am 3 intrebari:
1)sigilarea despre care vorbiti nu face ca in timp de la masticatie, chestia aplicata acolo sa se sparga si odata cu ea si smaltul?
2) offtopic eu am 2 dinti fff sensibilosi la rece, la aer si la picant. solutia data de doftor a fost tot o fluorizare locala, doar ca eu sunt ultramegaparanoica in legatura cu fluorul; urmatoarea chestie a zis ca vor fi fatete ceramice daca nu scade durerea cu fluorizarea... in afara de fluor nu mai exista solutii? un amic dentist zicea de o alta treaba dar nu am inteles nici de aia cat de toxica ar fi... si uite asa o sa renunt eu la mancarea indiana si o sa am eu grija vara asta de silueta - fara inghetata din pricina de dureri :)
3) fatetele ceramice am vazut ca-s f la moda pe la americani si iti fac un zambet sa tot ranjesti! daaar, din moment ce iti pileste din smalt si apoi lipeste chestia peste, in timp nu intra carcalaci intre cele 2 stricand bunatate de dinte natural? mie imi suna ca unghiile false treaba cu fatetele...



mamica lui Tudor (04.11.2009)

Tudor in poze
Tudor in filmulete


1)materialul e fluid si patrunde doar in santuri si fosete,le astupa practic,nu va acoperi toata suprafata maselutei si nu trebuie sa deranjeze la masticatie.
2)pasta de dinti sensodyne ai incercat?Mai exista o solutie care se aplica in cabinet ,dar eu zic ca pooti incerca fluorizarea locala fara probleme,...tu ce stii legat de fluor ?
3)fatetele facute cum trebuie arata super fain,intre fateta si dinte se pune un material de lipit,un compozit,nu intra nimic intre cele 2. Parerea mea e ca tot mai bine e cu ce a lasat Dumnezeu,e mai sanatos



Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Dozz:o pasta cu fluor o sa folosesc,nu m-am hotarat inca dar va zic.Eu retinusem ca ai zis ca incepi serviciu mai repede ,de asta am intrebat...si eu ma gandesc cu groaza ca la 1 septembrie adio cic.


Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput