Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa, da probabil ca asa e organismul ei, problema mea e ca nu.mi place cand miroase a acru sau e acid...
picaturile se dau pt colici sau cand nu face caca si are dureri, asa se prescriu aici

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Alina multumim pt capitol sa fie plin de vesti bune si cu iepurasi sanatosi si papaciosi!
Ce scumpa esti, ai enumerat toti sarbatoritii Uite o de la Ilinca pt Ioana, la multi ani, sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa!

Noi mergem la Moeciu, stam de duminica pana joi.

Si eu sunt fan Protectis, de cand l-am descoperit sunt incantata de cum se comporta tranzitul fetei. E bun si pt imunitate din ce am citit pe el.

Azi m-am muls si i-am dat bibe...show Pana la urma am renuntat si am pus-o la san si dupa ce s-a certat cu tzitza ceva vreme a supt nervoasa, ba mai si tragea de mamelon cu gingiile
Mai pe seara incerc cu Nuk ca tot mi le-ati recomandat voi, au tetina ca suzetele. Asta de la Avent e rotunda asa si vad ca n-o iubeste prea mult
Oricum, maine cred ca-i fac baie pe la 6 si s-o hranesc bine inainte, poate avem noroc si o sa se trezeasca cand vin eu, sau macar sa fie intr-atat de adormita incat sa bea din bibe fara comentarii


Mada mami de Ilinca frumoasa
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/Ilinca_aDouaLuna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Roxana -- ce ziceai ca se da pt dureri de durta si cand nu poate sa faca kk? Ca ma chinui cu Jane ca hotii de cai si ea saraca ce se mai chinuie, se screme si in fiecare seara urla mai rau decat cand era nou nascuta si avea colici.

Scuze ca nu scriu altceva, nu ma simt bine, cred ca am mancat ceva ca ieri John a avut diaree toata ziua, azi noapte Coleman a stat la baie juma de noapte, azi dimineata Jodie si acum ma apuca pe mine...

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Oana, deocamdata am pus la congelator cubulete de dovlecel (portii mici, fix cat sa pun la supitele ei sau sa-i prepar piure) si rosii mici(intregi). Mai pun fasole verde, brocoli, conopida… Restul conservelor pe care le-am facut si mai am in plan sunt pentru noi… mami, tati, Luca. Voi mai congela visine, fara samburi, pentru a i le pasa Marei impreuna cu iaurt, atunci cand va veni vremea sa pape si asa ceva. Sunt de la bunicul din gradina si sunt bio.
Vladi mie mi se pare super ok ca Floricel mic si drag sa aiba 6750 g la 4 luni.
Felicitari pentru ca a crescut glicina puiului!
Anca sa aveti o calatorie usoara si zile faine la bunicii tai.
Andra cum mai e Ianisu’ scump? Pupacim la el sa se faca bine!!


Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

freedelia, probiotice , ceva care sa.i regleze flora intestinala
ati mancat toti acelasi lucru? ca daca nu sa nu fie ceva viral, gastroentrita virala ceva...multa sanatate

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

are cineva chestia asta? merita?
http://www.youtube.com/watch?v=kiCLxzzE-vc

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

buna ziua dragi mamici!!

am reusit sa mai intru si eu dupa indelungi incercari

Am fost plecati cateva zile la mangalia la parintii mei si am reusit sa ma relaxez si eu nitel. Am fost chiar si la plaja iar bebe a stat cu mama...pfuuu ce bine a fost!!!!! Seara l-am dus pe faleza in fiecare seara si a dormit bustean.
Din cand in cand mai avem si noi nevoie de cateva ore libere, mie una cel putin mi-au prins tare bine, pt ca aici sunt doar eu cu bebe de dimineata pana seara cand vine tati de la serviciu...soacra vine doar in vizite o data la doua luni ( nu ca i-as simti lipsa in vreun fel )

Astazi am facut si noi in sfarsit vaccinul BCG si culmea iedul meu n-a scos un sunet!!! Mai speriata am fost eu decat el

Ma duc sa citesc putin din urma atat cat oi reusi ca doarme printul. Am de recuperat vreo 3 capitole.
Revin!!

Pupicei la piticei

de Theodor Stefan (05.03.2010)

Poze noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVAMIKA spune:

Mai fetelor am si eu o intrebare: voi cum va adormiti copiii in timpul zilei? La mine adoarme in brate , o mai tin 10 min si apoi o pun in patut,scoica, pat mare...etc.....deci nu adoarme singura la locul faptei...e ok asa sau am rasfatat-o eu?Dc as tine-o in brate ar dormi cel putin 1h, dar mai am si eu treaba asa ca o pun inpatut si doarme 30-45 min.Seara la culcare nu avem probleme adoarme in patul meu dupa ce o alaptez si apoi o pun in patut.Soacra-mea ma tot bate la cap ca am invatat-o in brate....dar ce sa-i fac sa o las sa planga?
Aveti dreptate cu "ciorile" astea care misuna printre noi si ne mai fac de ras si pe afara.
Roxana e super poza cu ivan cand se serveste singur....eu stau si ma intreb cand va fi in stare sa-mi ridice bluza o va face in public? ce ma fac?

EVA IOANA 15 MARTIE2010

http://picasaweb.google.com/CorinaAvrigeanu/EVAIOANA15MARTIE2010#5477530324843280738

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

ROXANA, eu nu am aa ceva si nu stiu pe nimeni sa aiba..deci nu stiu ce sa iti zic

DELIA SA VA FACETI BINE

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

EVAMIKA nici al meu nu adoarme ziua singur, trebuie sa ma pun in pat langa el, iar daca plec se trezeste dupa vreo 10 minute si crede-ma ca nu am incercat sa il adorm asa, dar nicicum nu dormea singur, am incercat cand era mic si era in stare sa stea toata ziua treaz

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput