sa ne numaram binecuvantarile (cap.6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Vin si eeeeuuu!!! Haide, ne intilnim duminica?... O sa fie vreme frumoasa si oricum nu am ce face acasa de una singura. Multumesc ca mi-ai spus si mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

e in Waterloo, vii?
te iau de la Greyhound, mergem la festival, daca avem timp si pe la noi, si apoi te pun la greyhound
25 de bucsi parca dus intors
ia sa te sun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Am vazut ca este la Waterloo, o sa merg cu masina ce sa ma mai trambalez cu autocarul. Pun muzica la maximum, las geamurile jos si pletele in vint... "Life is a highway"

Nu ma suna la munca pentru ca mi-am luat liber astazi, sa pling in voie. :)) Suna-ma la cel, sau da-mi PM cu numarul tau de celuar ca sa ne gasim miine acolo. Ce fain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Oaau, se simte briza de vacanta pe aici, supeer.. Adina, suntem foarte bine, multumesc de intrebare.. Nu extraordinar, dar bine , adica vreau sa zic, se poate si mai bine. E incredibila vremea asta, eram pe picior de plecare spre mare, cu o prietena de-a mea din copilarie cu copiii, cu purcel si cu catel (cam cacofonie...) si uite ca nu e de plecat..

Vai Happy ce-as vrea sa te cunosc si eu. Poate la mine acasa, Adina

Va pup pe toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Martie, si aici e o vreme ciudata rau. Alaltaseara am luat fetele si alti doi copii de prin vecini si am fost la lac. A fost o umezeala si o caldura teribila si am zis ca vor innota.
La naiba, cu toate ca au fost calduri insuportabile de mult timp, apa ara rece gheata, nici picioarele nu le puteai tine in apa... Dar s-au jucat in nisip, au intrat un pic cu picioarele si s-au racorit. Azi a plouat mai toata ziua. Dar se zice ca de weekend o sa fie ok.

Vreau si eu la Mamaia. Ascultam Radio-Vacanta toata vara ... "Aici Radio Vacanta... Ici Radio-Vacances..." mi-e dor de apa sarata si de valuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Ma bucur pentru voi ca simtiti miros de vacanta!

Eu sunt din ce in ce mai bine. Intre timp am mai aflat si alte lucruri si am inceput sa constientizez si altele si pot spune ca ma bucur ca am scapat acum de un om cu care nu (mai) aveam prea multe in comun. Am crezut ca oamenii se schimba; se pare ca o fac dar nu fundamental.

In rest ma pregatesc pentru luarea motului lui T si imi fac in fiecare zi mici bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Martie, si aici e o vreme ciudata rau. Alaltaseara am luat fetele si alti doi copii de prin vecini si am fost la lac. A fost o umezeala si o caldura teribila si am zis ca vor innota.
La naiba, cu toate ca au fost calduri insuportabile de mult timp, apa ara rece gheata, nici picioarele nu le puteai tine in apa... Dar s-au jucat in nisip, au intrat un pic cu picioarele si s-au racorit. Azi a plouat mai toata ziua. Dar se zice ca de weekend o sa fie ok.

Vreau si eu la Mamaia. Ascultam Radio-Vacanta toata vara ... "Aici Radio Vacanta... Ici Radio-Vacances..." mi-e dor de apa sarata si de valuri.

live and let live



week-end placut si senin!

Gabriela
18+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Multumesc, Gabriela, si tu sa ai un weekend minunat. Ce ma bucur pentru tine ca deja ai ajuns in saptamina 18! Sa ai o sarcina usoara in continuare.

Aseara am avut o propunere de relatie, asa in fata, din prima. I-am spus ca ma flateaza propunerea si atentia, dar ca il refuz pentru ca nu este ceea ce imi doresc. Tipul este interesant intr-un fel excentric, inteligent si foarte talentat. Este pictor. Picteaza in ceardacul lui citeodata si asa ne-am intilnit. Treceam cu masina si am oprit sa ii spun ca imi place pictura la care lucra. Sarah era cu mine, era deja vreo 10 jumate seara si el lucra la felinar. I-a pus niste intrebari interesante si el a fost impresionat. Toata intimplarea a fost neasteptata si un pic ireala. Era morocanos in seara aia si un pic plictisit.
Am stat de vorba de mai multe ori. Ieri seara m-a intrebat daca vreau sa mergem la film. Am fost si am vazut un film impreuna, apoi am luat cite o cafea si am fost la malul lacului. S-a uitat la mine sincer de tot si mi-a spus ca i-ar place sa imi faca masaj din cap pina in picioare la lumina luminarilor :)) numai masaj, fara nimic altceva, apoi sa ma priveasca dormind. I-am spus la fel de sincer ca mi-ar trebui mult timp sa am incredere in cineva indeajuns incit sa pot adormi in prezenta acelei persoane. Si oricum, i-am spus mirata... sint mai mare ca tine cu 8 ani! Pe FB am vazt ca este nascut in aceeasi data ca si mine, Noiembrie 14, dar la 8 ani diferenta. M-a flatat atentia si dorinta lui. Uite dom'le ca nu sint chiar asa sluta :)) Mi-a spus ca ii place de mine pentru ca il linisteste prezenta mea, sint deschisa si necomplicata. La plecare m-a intrebat daca mai vreau sa ies cu el. I-am spus ca este ok, dar numai ca amica. Mi-a spus ca este ok si asa.

Binecuvintare: ma simt bine in pielea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Happy, asta da intamplare care sa-ti ridice moralul

Eu astept sa plece individul sper sa nu ajungem la stirile de la ora 5 In rest, sunt intr-o mare stare de amorteala

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Go Happy, up with self esteem!

Mergi la inceput