Aradence DC (145)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

No hai sa scriu si eu ca ma scoateti de pe lista .Zilele trecute(saptamani de fapt )) va intrebam de intarcat.Am reusit si eu performanta ,cu foarte putin efort.

La multi ani Iulia! distractie la petrecerea surpriza!Ada sa va traiasca domnisorica.

Moni am ramas fara cuvinte...dar ma bucur ca esti optimista.Tudor ce face?l-ai intarcat fortat?
Miha daca ti-ar mai reusi si slabitul ai fi perfecta!Lasa-ne si pe noi muritoarele de rand sa avem un motiv sa te aratam cu degetul...


Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CARMEN Tudor s-a intarcat singur la 6 luni.Pur si simplu a refuzat cu incapatanare sanul,asa ca l-am trecut pe Milumil.Nu m-am agitat ca incepuse deja sa manance binisor de toate si a acceptat rapid laptele praf.
ANCA16 parerea mea e sa ii dai deocamdata doar lapte praf,abia de la 3 luni incolo poti incepe cu sucuri de mar,morcov etc. Poate se pricep celelalte fete mai bine sa iti dea sfaturi.Eu asa am inceput la amandoi diversificarea,adica sucuri in cantitati mici de la 3-4 luni,piure de fructe de pe la 5 luni si piure de legume/carne de la 6 luni.Ceaiuri nu le-am dat aproape deloc.Putin i-am dat Dianei cand era foarte mica si tin minte ca i-l indulceam cu ... siropul de calciu pe care trebuia sa i-l dau

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

La multi ani, Iulia! Sa fii fericita si sa ai o viata frumoasa...
Diana, esti meseriasa.Super ai slabit...
Noi azi am fost la strand...
Miha, hai ca nu esti grasa.Si mai ai si 4 copii...
Alina, unde merge Dragos in tabara?
Fetele au fost la scoala de vara...
Merg sa ma uit la meci...

Cristina si gemenele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Salutare!

Nu ma dati disparuta, sunt prin timisoara la "hotel". Am facut un RMN si o tomografie pt durerile mele de spate de unde a reiesit ca am doua tumori, un pe dreapta la coasta 4, si alta pe stanga la vertebrele T1 si T2. Drept urmare, miercuri sunt programata la biopsie.
Va pup pe toate si scuze ca nu am mai scris, cred ca intelegeti de ce....

de Mara 18.01.2007 si Dora 24.03.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Nu se poate sa aud din nou asa ceva.
Maria iti tin pumnii sa iasa biopsia bine. Dumnezeu sa te intareasca sa treci cu bine peste asta si sa se rezolve cu bine.

Gabi m-ai intrebat ce simptome am. Ei bine, de o buna bucata de vreme ma doare in partea stanga jos, sunt balonata tot timpul, am tendinta de constipatie si mai nou ma doare si o bucata de spate. Durerea este ca o jena permanenta, ca o usturime, iar intestinele mele fac un zgomot mai ciudat, ceva bolboroseste acolo si vreau sa fac colonoscopia ca sa exclud "gandul meu negru"
A, era sa uit, am si extrasistole. Vin batranetele..........

Ma duc la nani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Of Cristina mi-ai dat si mie fix in cap cu vestea asta. Tin pumnii pe miercuri la biopsie .
DIANA du-te si fa urgent colonscopia aia ... precis n-ai nimic,dar mai bine sa te controlezi de pomana de toate alea,ca uite ce se intampla !
Nici nu mai stiu ce voiam sa va zic

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Of Cristina ce veste ne dai Sper sa iasa negativ rezultatul biopsiei. Sanatate multa iti doresc.
Noi am ajuns de 10 minute acasa de la Ziua Iuliei, iar copiii mei au chef de desenat acum. Am dat drumul la apa sa le fac dus, dar vorbesc singura ca nu vor, asa ca merg sa ii iau pe sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Of, Cristina! Tin pumnii la biopsie! Sa dea Doamne Doamne sa fie bine!

Concursul "I love DC": www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=i love dc&page=2" target="_blank">dr-1 si dr-2



Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)

croitoreasa cea viteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:


Cristina, sa dea Dumnezeu sa fie totul bine!

Io va spun sincer ca deja pe langa Cristina (sa dea Doamne Doamne sa fie bine ) si Moni, am mai primit 2 vesti tot asa de de la 2 dintre prietenele mele...una deja face chimio si ambele au copilasi mici


Sunt alaturi de voi!




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca16

Fetelor, apelez din nou la experienta voastra.Eu din pacate nu mai am lapte, nu mai scot nimic cu pompa, doar manual niste stropi asa ca papa Nan1.Ei si tocmai a plecat pediatra de la mine si mi-a spus asa:
1.sa-i dau ceai Baby Calm indulcit cu o lingurita de zahar...mie mi se pare prea mic la 7 saptamani sa-i dau zahar, fie si doar o lingurita.Voi ati indulcit ceaiul?Stiu ca Baby Drink e dulce, dar ala are glucoza.Nu stiu, e drept ca altfel nu prea il bea, mai mult scuipa afara...voi ce ziceti?

2.sa-i incep sa-i dau suc de morcovi,mere,piersici..pana la 30 ml/zi,incepand treptat cu o lingurita si crescand ratia de la o zi la alta pana ajung la 30 ml...si iarasi mi se pare mic.

In rest, eu sunt una din cele care va citesc cand am cate putin timp liber, dar voi va cunoasteti si discutati ale voastre, eu nu prea am cu ce sa intervin...mai mult cu intrebari

Va pup si weekend placut mai departe

Mamica de Razvan (24.05.2010)


Chiar daca nu-l mai alaptezi eu zic ca n-are sens sa te grabesti cu diversificarea...eu l-am alaptat pe Raul doar vreo 2 luni ca nu am avut langa mine fetele astea minunate care sa ma indrume si cu toate astea diversificarea am inceput-o abia pe la 5 luni si ceva...treptat...cu cateva ling de suc de morcov, apoi fel si fel de pireuri din legume, apoi fructe...parerea mea e ca inca e mic ca sa incepi diversificarea, dar adevarul e ca de cand l-am nascut eu pe raul si pana acum s-au schimbat multe si cu siguranta restul fetelor te pot ajuta cu sfaturi mai bune!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput