Diagnostic: iritabilitate sani?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Am avut problema asta la Isabella. Era atat de inversunata ca imi lua pielea de pe san. Si nu o puteam alapta fara dureri indiferent de cum prindea sanul.
La mine au ajutat mameloanele din silicon. Mi le-au dat lactation nurses si desi nu eram increzatoare in solutia respectiva a functionat.
Vezi daca solutia asta te ajuta.

Madalina
mami de Isabella Andreea si 23+
http://www.picasaweb.com/bogdanmabo
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758
"Dumnezeu are numai 2 maini, de aceea a creat mamicile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

MADALINA, multumesc de hint, le-am mai incercat o data si din cate imi amintesc tot dureros era, dar parca la inceput..... o sa le mai folosesc o data. Sarcina usoara in continuare!

O sa iau si ibuprofen, daca ajuta de ce nu?

PAULUSH, nu pot manca varza, am servit o data cruda si am facut colici si eu si bebe, eu zaceam intr-o parte el urla in alta parte. In sarcina si cat am alaptat am mancat absolut orice pt ca nu credeam ca mancarea da colici, mi se parea invechita conceptia, ei, asta pana am mancat varza si m-am lamurit ca e un sambure de adevar cu varza si fasolea, dar ma voi axa mai mult pe iaurturi, chefir si ce ai mai recomandat. Astazi ii voi pune is degetul sub limbuta.

DIANA, am incercat cu lanolina de la bioclin cand avea 2 luni daniel si nu m=a ajutat deloc. Am dat cam o sapt.

LAURA, multumesc tare mult pentru incurajari....te-ai muls timp de 10 luni? wow!!!! pai tu ai fost mama eroina nu eu! bravo! CU mana daca ma mulg iese cam jumate pahar tuica....si asta cu insistente. NU mi-am pus problema mulsului, nu am incercat cu pompa, vreu sa il simt aproape de mine.

kj74, multumesc pentru incurajari.

INclin sa cred ce mi=a spus al doilea dermatolog: ca daca nu as mai alapta 2 zile, mi-ar mai trece durerea de sani. Azi-noapte nu s-a trezit si cand am alaptat la 5 jumate nu a mai durut asa de tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Oana cum mai sunteti?

Ma mai gandeam.. poate ar fi o idee sa-i dai sa pape mai des sa nu apuce sa-i fie fff foame sa suga cu putere.. zic si eu



-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Louisea , aseara ne=am intors din concediu. I-am dat sa pape f des, i se facea foame din juma in juma de ora, ba de sete ba de foame, si tot asa de tare doare, poate si mai tare. NU am gasit inca solutia, alaptez in suferinta si cred ca asta e soarta mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Onitza, incearca sa iei legatura cu Roxana. Poate te poate ajuta.
Esti o adevarata eroina!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca

www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamat spune:

poate te ajuta si asta
http://www.naturalmamas.co.uk/forum/showthread.php?t=67711


dianocica cu d (3+)
nu mai ajung pe forum prea des, daca aveti vreo treaba (neterminata ) cu mine, PM va rog

Mergi la inceput