Fluturasi de martie-aprilie 2011 [4]]

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

dinora eu nu pot manca nimic, nimic. m-am chinuit acum la un corn si 2 caise si un pic de pepene. nici apa nu intra, dar ma fortez. de pe la 5 dimineata m-a luat raul. dupa masa pot manca, mai ales ciorba. am supa de rosii dar sincer in momentul asta nu-mi face cu ochiul deloc, cu toate ca imi place mult.

S-a intamplat minunea mult asteptata7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

buna fetele!!!!multi tuturor! am fost la dr si mi-am vazut uriasul,dar am calculat gresit am 5 sapt si 3 zile..calculatorul de pe site nu spune minciuni ca asa a spus si eu ziceam ca face greseli.... pe 23 ne ducem la dr din nou. astazi ne-am tras in poza... aaa...si mi-a dat o crema(defapt 4 creme)pregnancy program de la mustela care are cate o crema pt fiecare zona(burta.sani,pulpe si gambe)...stiti ceva de ea?? e buna~?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Helloo!

Ziua buna pentru toate! Eu nu pot sa mananc decat fructe, legume, salate, chestii d-astea usoare. Dimineata si seara imi e putin greata si foameee...cat cuprinde. De-asta si mananc numai mancaruri din astea usoare.

Cu sanii...sunt cam sensibili, sfarcurile ma dor, si ii simt durerosi si grei, parca mai umflati. Mi-a luat cumnata-mea o bluza de ziua mea...si ea nu mai alapteaza de 2 luni cred, dar inca are pieptul mare. Ea a probat bluza pentru mine, i-a venit, mie nu mi-a venit. A trebuit sa o schimbe...

Eu am auzit ca sunt foarte bune cremele de la mustela. Nu au parabeni si sunt special pentru gravide.

Cat de urat e acum in Constanta, ploua ...

Sa aveti o zi frumoasa

Stefy, ce ai vazut? sacul gestational cred, nu? Eu luni fac 5 sapt si mor de nerabdare sa vad si io punctu' meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

stefy, spiridusha
si eu am auzit ca este foarte buna crema Mustella.
si la noi este asa urat si ploua. dimineata era asa soare si frumos.

S-a intamplat minunea mult asteptata7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

burticile

ce faceti? vreme urata azi in bucuresti...
eu lenevesc prin casa,am spalat cate ceva si acum stau cu fetita care nu are nici un pic de stare numai boroboate face

cupapa asa sunt si eu nu pot sa pun in gura mancare gatita, doar hestii rapide, fructe,legume,lapte altceva nu intra...

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello!

Am revenit si acasa. Si eu folosesc Mustella si imi place f mult cu toate ca am citit la ingrediente si are si asta un paraben chiar daca e speciala pentru perioada sarcinii. Cred ca ne stresam prea mult cu parabenii astia..acum 2 ani cand eram gravida cu Cristi nimeni nu vorbea de asa ceva...poate s-a mai desteptat lumea sau poate ne facem griji degeaba..nu stiu...

Eu sunt apoape sigura ca am contractii nedureroase, dar nu in fiecare zi. am intrebat dr si a zis ca se poate si sa iau no-spa cand le simt. Azi pe drumul de intoarcere de la mama le-am simtit

Aveti idee in cat timp se dau rezultatele pentru CMV, toxoplasma , rubela ..etc? Oare daca le fac luni sunt gata pana joi?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008 si acum 7+

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

maduta de obicei dureaza panala 14 zile
acu depinde
ei au niste kituri pt 10 pers sa zicem
si pana nu umple kitu ala nu se lucreaza analiza.
dc ai norocu sa fi printre ultimii si sa ia imediat la lab, iese repede, dc nu..astepti si 2 sapt.


Raluca va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 14+


858 SMS PT COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

am vazut........mai vedeam intreba-ma??? de emotii nu vedem ,nu simteam,nu nimicabia dupa ce am plecat de la dr am vazut fotografia aia sau cum ii zice..e ceva mic de tot,sacul, asa a zis dr. dar a fost frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

maduta de obicei dureaza panala 14 zile
acu depinde
ei au niste kituri pt 10 pers sa zicem
si pana nu umple kitu ala nu se lucreaza analiza.
dc ai norocu sa fi printre ultimii si sa ia imediat la lab, iese repede, dc nu..astepti si 2 sapt.


Raluca va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 14+


858 SMS PT COPII


merci, bebelu, deci nici daca ma duc azi nu am sanse sa fie gata joi..off. Asta e. Nu tb sa ma duc nemancata, nu? Merge sa sa ma duc si seara?

Am un tiuit in urechi...parca m-au apucat toate acum . Mi-am luat tensiunea ... 10 cu 6. Mi-am pus de o cafea ca simt ca ma scurg din picioare si mai tb sa si plec de acasa. Si mi-e un sooooomn

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008 si acum 7+

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

maduta poti sa te duci oricand au ei prog de recoltare. nu conteaza.poti sa te duci mancata, bauta tot ce vrei tu,
unde vrei sa le faci?
si eu mi-am luat tensiunea acu 2 zile si o aveam 8.4



Raluca va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 14+


858 SMS PT COPII

Mergi la inceput