Bravo Carla !Delfinasi de iul-aug 2010 (154)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_goga

hello fetele!!! Bebelul meu isi bate joc de mine . astazi de pe la 17 pana pe la 20 am avut contrctii la 6 min si durau cam 1 min. Am zis ura, asta e momentul, dar m-am gandit ca totusi nu e cazul sa ma bucur si am avut drep tate. Vroiam sa ma duc la spital dar tot ziceam sa mai astept, Acum am cate una pe ora. Ma duc sa citesc din urma si revin.

39+ Bogdan-Andrei
AMR azi, maine ... azi, maine... azi, maine ...



contractiile la 6 min, adica contractiile pe bune...sunt extrem de dureroase...eu zic ca erai la spital de mult! A fost travaliu falas...dar e semn ca uterul se pregateste....ceee ce e f bun! Poate revin in forta...nu e important doar sa fie repetate ci sa si creasca in intensitate! Doamne ajuta....hai ca oricum ar fi...mai e putin!

Michelle, de la Cristina si Teodora nu mai ai vesti?

Larisa 37+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 19 zile
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79
Deja incep sa ma intrebe daca nasc, cand nasc...ma enerveaza sa explic la toti ca inca nu...


larissa, pe mine ma vad cu caruciorul si ma intreaba daca am nascut, cand, cum si de ce

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

gagici

acu am terminat si eu treaba....m-am pus pe facut ordine in toate dulapurile si in sfarsit am pus si eu hainutele bebelinei la spalat ca maine sa le calc si sa i le asez frumusel in dulapior

acum tre sa ma duc la facut ceva de papica, si aveam pofta de piure da de unde cartofi ca uitasi sa cumpar toata ziua dar maine cumpar si fac un sac sa ma satur

Mov felicitari pentru bebelu grasunelu. sa iti traiasca, multa sanatate si noroc in viata.

Carmen bebelusa ta mai sta pana se face de 4 kg credca la cat e de grasunica acum daca va ajunge de 4 si ceva vei naste tot natural??



Bianca 35 + Andra Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Am ansamblat si noi in sfarsit carutu http://family.webshots.com/photo/2231140000103962562NUhIzd



Shery ce faci draga, cum te simti?
Denisa cre ca a plecat in Ungaria deja

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 33+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 3 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

anca, nu am sunat inca la sano.

wow..MOV FELICITARI! mULT NOROC LUI BEBE MIHNEA!
FETELOR, MODIFICATI TITLUL :):)

dragaica..si eu ma plangeam nu de mult ca stau f prost la capit. nervi. din pacate mi-i mai revars si aspura lui Stefan..:(

pun listuta ca e inceput de capitol si maine e marti, sa faca bine delfinasii sa apara! :):)

sorina,
elena,
oana,
btz
sheri
anagia
Carla
victo...

Paula cu Mihai 39+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 8 zile de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Am ansamblat si noi in sfarsit carutu http://family.webshots.com/photo/2231140000103962562NUhIzd



Shery ce faci draga, cum te simti?
Denisa cre ca a plecat in Ungaria deja

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 33+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 3 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.




Pfui e ditamai caleasca! Cate kile are? E super!
Noi am luat unul usor, pun maine poze cu el cand vin de la cuafor sa fiu mumoasa, are 13 kile. Dar eu il voi tine 90% in curte, asa ca al tau mi se pare f rezistent si bun pt plimbarici prin parc. Sa-l stapaniti sanatosi!

Shery 37 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

AMR -2z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Pai cum sa ma simt Andreea, cum zici si tu, doar ca adevaratele dureri vor veni de la 34 sapt, atunci sa te tii, nici pe wc nu poti sta o secunda, n-am mai citit si eu nici macar titlul de articol de pe ziarul de buda pan' la capat, parca ma rup in doua ca-n SF-uri.
Dar acum din 37 parca-i mai usor, dintr-odata s-au linistit toate, si oase, tendoane, etc, doar ca misca la greu, de te plictisesti, ba pe rand, ba odata, si cand se opresc in sfarsit incepe sughitul, parca-ti da cineva suturi la fofo , nici nu stii, sa te enervezi, sa te exciti.
De mancare mi-au disparut si mie poftele si visele erotice de inghetate fel de fel, lichide as bea intr-una, acu am un sprit de vin rosu fffff slab!
Maine am program de infrumusetare, si miercuri dimi la internare. Mi-am setat MMS, internet pe tel, bagaj, astept intalneala, ma crezi ca parca-s la prima astere, nu mai am rabdare? Si mintea parca mi s-a golit, numai la acel moment unic ma gandesc, cum le voi vedea, cum le voi alapta, maternitati dintr-astea. Daca-mi pui o carte in fata nici titlul nu-l mai inteleg, dar-mite o fraza ! Sau daca dimineata ma scol la pisu, nu mai pot adormi de ganduri, cum va fi, cum vor arata, ce va spune medicul, ce va spune sotul, tot felul de scenarii copilaresti, apoi imi plang de mila ca ce greu imi va fi...

Shery 37 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

AMR -2z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

hai ca nu am somn asa ca cine imi tine companie!?

eu am mai luat una alta pt bb trebuie sa le clatesc maine...am primit si cercelusii sunt din aur alb sunt niste ineluse superbe cu o pietricica alba!

i-am cumparat bb-linei prosop si sanosan...ceva costumase, o sa mai iau cateva bodyuri cu maneca lunga si mai vad eu pe ce imi casuna!

a si nu am somn!

BUN VENIT MIHNEA DAMIAN!

Anca +34s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

se pare ca ati fugit la nani si eu am ramas sa n=bantui singurica pe aici!

mai zabovesc si o sa incerc sa bag si eu nasu in perna!

Anca +34s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

burtici, dormiti?!

noi tocmai am papat o jumate de tava de pandispan cu vi sine din visinata. ooana, chiar ca a iesit delicios! doar ca l-am scos dupa 15 min, cuptorul meu e electric si s-a copt mai repede.

si chiar cand sa scot bunatate de praji din cuptor, hop vecina cu bb al ei de 6 luni in vizita. nu ca nu vroiam s-o servesc si pe ea (de fapt, chiar nu vroiam , dar era exact ora de papa a Isei si se trezise deja agitata. ti-ai gasit sa se simta asta si sa plece! asa ca mi-am sunat sotul sa vina repede de la sala sa mi-o scoata din casa. Doamne, ce nesuferita m-am facut! dar asa nu-mi place sa-mi strice cineva programul...

acum e liniste si pace, nici fotbal nu e , poate putin cam cald, dar suportabil.

maine arata temperaturi si mai mari, asa ca n-o sa iesim pana seara... o sa avem vreme sa scoatem motate la nevoie!!!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput