Fulguleti de nov-dec 2006 (232)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Am avut azi o zi minunata! Am fost la waterpark, ne-am jucat si aia mici, si aia mari, ne-am dat pe topogane, ne-am stropit, am apa si in creier!
Si vroiam sa mai spun ca am mai pus cateva poze de la Disney pe contul comun.

ruxandra, pe aici se face educatie serioasa in scoli in privinta alimentatiei, incepand cu clasa 1. Si totusi copiii sunt atat de atrasi de junk food! E clar ca nu trebuie scapati din ochi...

Wow, ce activa am fost zilele astea e cazul sa ma mai potolesc!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:




La multi ani Maria


Acs, sa-ti traiasca frumoasa! Sa fie sanatoasa si voioasa, alaturi de toti bursucii.



..adevarata fericire in tine rasare si-n tine infloreste si leaga rod, cand ti-ai pregatit sufletul pentru ea. (Alexandru Vlahuta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

La multi ani,Maria scumpa si frumoasa!sa cresti mare,sanatoasa
mami Acs,asteptam pozele cu care ne-ai obisnuit dupa fiecare eveniment important din viata voastra minunata



Kiki,
garga a ta este f isteata!felicitari si la cat mai multe realizari!
cu pozele,nu stiu cum sa explic...este ceva de genul:vreau sa va impartasesc si voua ce mai fac copii mei,cum evolueaza dar nu vreau sa ies in fata,sa para sufocant,sa primesc n cuvinte de lauda etc.nu zic ca nu-mi place sa-i laude cineva...dar prea multe cuvinte frumoase ma fac sa simt ca acaparez discutia ca-s in centrul centrului,ceea ce nu-mi placesi voi cum santeti toate dragute,de fiecare data cand pun poze,ma faceti sa ma simt l'ombelico del mondo
Lacramioara,
groaznica patania cu bateria,bine ca ai fost pe faza.tu pari sa ai o stare blue.imi pari trista sau obosita poate.sper sa gresesc si sa vii mereu cu cafeaua ta revigoranta!
Yagmur,
oauuu,ce preferintele are Luca!si Crinutei ii place rock ul dar mai soft asa,fara scheletebine ea isi schimba des preferintele.pe vremuri era Lady Gaga,Beyonce,Smiley si altele de genul asta.apoi Rock'n roll si orice muzica veche.acum vals,simfonii
pe mine ma fascineaza f tare cum fiecare copil are cate un talent nativ.din ce povestesc mamicile se vede clar care spre ce categorie se indreapta.mi se pare incredibil cat de vizibila este latura asta!si acum stau si ma intreb la cate psiuni am eu acum,oare n-am aratat nimic in copilarie?pe mine ma atrage orice fel de arta.daca as avea timp...as face o groaza
Donia,
ma bucur ca te-ai distrat.ai mei,ambii sant f pasionali,se iubesc de-si lase urmen-ai intrecut masura,nu te opri din scris!ai sa razi dar eu sant sigura ca ne vedea intr-o buna zi.sper cat mai repede posibil
am vazut si restul de poze.imi plac la nebunie!asa mi-ar placea sa ma mut prin zona...de cate ori povestesti de activitatile scolare,de iesirile voastre,imi imaginez cat de minunat este sa traiesti asa 'confortabil' stiind ca,copii tai la gradi/scoala sant pe maini bune,sa nu mai zic de gradul de civilizatie.aici zilnic am cate un ex care-mi intareste visul de a emigra.cel mai greu imi este sa-l conving pe Claudiu sa faca pasul asta,nationalist pana in maduva oaselor.bai si daca n-ar fi vazut acele meleaguri,as fi zis...dar asa...,nu-l inteleg!
Ruxandra,
esti prea tacuta,ce-i cu tine?pe unde mai mergeti,ce activitati aveti?planuri de vacanta,ceva?zi-mi de copii,orice!mi-e dor sa te citesc
Alinuk,



mami de Crinuta si Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

printre toate valsurile de la nunti pe care le ascult de cand am deschis calculatorul,la cererea telespectatoarei care a inceput sa fie pasionata de engleza mai nou,am pus www.youtube.com/watch?v=ezMbFbwr7Lk&feature=related" target="_blank">asta.v-o impratasesc si voua.pe mine ma incarca maxim si mai imi si ridica fundul intepenit:))





mami de Crinuta si Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

pe fuga ca luca a zis ca ma lasa doar 3 secunde la pc.. deja se tine strans de un picior de-al meu...
kikineata - garga e geniala ca tine..; sper sa ne vedem vara asta daca ajungem prin capitala....
dandusa, nu am cuvinte - am vazut si pozele si filmuletele.. minunati
donia, ce activitati frumoase aveti voi.... va invidiez
teutz, arati perfect
manuela, la multi ani mariei!!! va pup cu mare drag
weekend placut in continuare... fug ca deja imi testeaza pielea de pe picioare cu dintii
inca o data scuze pentru felul in care am scris, asa pe fuga

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

La multi ani Maria, printesa lui Acs! Sa fie sanatoasa, norocoasa si fericita!

Imi poate trimite si mie cineva pe PM datele de la mail-ul comun (adresa de mail si parola), va rooog? Vreau sa vad si eu pozele Doniei. Multumesc!

Teutz, mami de Alexia Iarina (10.12.2006) si 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Multumesc, Danduselule, pentru PM! Pupici pentru pitici si pentru tine!

Donia, m-am delectat cu pozele voastre, sunt absolut minunate! Nu-mi vine sa cred ce mari au crescut Cristi si Roxana. Sunteti o familie foarte frumoasa. Va superinvidiez (in sensul bun ) pentru activitatile voastre. Vreau si eu in parcul ala!!!!

Teutz, mami de Alexia Iarina (10.12.2006) si 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinabr spune:

Va multumesc pentru raspunsuri, din pacate capitolul 231 nu poate fi deschis.O mare parte le-am citit .
Si eu fac parte dintre mamicile care stau mult la sevici si copiii stat cu bona. De aceea va cer parerea in ceea ce priveste ocupatiile si jocurile copiiilor de varsta 3.5 ani.
O noua idee pentru desenat: cartile e la egmond, carti de pictat. Aceste carti au desene cu culoare(acuarele) peste care trebuie doar sa trasezi cu pensula uda pentru a "colorä" .Eu asa l-am convins pe Matei sa coloreze cate un obiect, pe culori. A inceput sa mai coloreze.De desenat e greu... ce sa va spun. Psihologii stabilesc stadiul evolutiei unui copil dupa felul in care deseneaza.(ex desenul copacului spune multe despre un om).
Atazi am fost la tara, la Dropia, la 45 km langa Braila, cu Matei.
S-a jucat cu nisip dar cel mai mult s-a jucat cu aspersoarele.M-a inebunit cu ele si cum le pune in functiune. Cum nu aveau apa, m-a batut la cap sa pun apa. Nu a vrut nici un fruct desi aveam in curte si zmeura si visine si nectarine.La cateva ore bune ma chema la masa, ca vrea sa stea la masa.Acum doarme ca un ingeras.

In ceea ce priveste obezitatea o traiesc si eu, am 83 Kg la 165 cm. La mine se datoreaza sedentarismului. Din pacate si Mihnea este. El are 11 ani si greutatea 67 kk acum , dar a avut si 71 kg. In vacanta slabeste si in timpul anului scolar se ingrasa. La el este si datorita stresului, a presiunii pe care o punem pe el.Este oful meu si ne straduim. Cu el am fost si la medici si unul din ei ne-a dat regenon si ceva care ii provoca o inhibitie a poftei la nivelul creierului. Tratamentul nu l-a urmat inca , ne-am speriat si medicul de familie nu ne-a lasat sa ii dam asa ceva. Problema este ca nr de celule adipoase s-au format deja si viata ii va fi marcata de obezitate cu efecte pe sexualiate si intelect. Poate ca exagerez, dar sunt speriata rau.
Va salut si sper sa fie accesibil cap anterior sa apuc sa va citesc toate mesajele .


BB un an si cinci luni - Matei Cristian si baietel de 9 ani Mihnea Constantin

Matei la un an si doua luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Maria!

Va ofer o ....

dandusa, multumesc. Se pare ca a inceput sa se intrevada printre randuri.... Sunt obosita, ca sunt singura cu Stefy, ea e tare nazdravana si ma solicita cat poate de mult... iar mie mi-a ramas multe de facut, de intors casa, ca a doua zi dupa ce vine sotul trebuie sa vina si mesteri....deci trebuie sa fie toate mutate, puse prin cutii sa le fac loc sa lucreze.... si asta o fac si cu Stefy, dar mai mult dupa ce o culc. Zilele astea am avut ajutor... A fost sora mea cu nepoata si ea a stat cu Stefy afara iar nepoata m-a ajutat si ea cat a putut....ca are si ea 10 ai....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer .....

Mergi la inceput