Clopotei de ianuarie-februarie 2008 *266*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Alina, stiu ca nu ai spus ca divortul e o metoda de terapie... am inteles f bine, ceea ce am vrut sa spun e ca fiecare vede situatia din perspectiva lui. Daca la mine s-ar fi ajus la acest punct... situatia ar fi fost probabil nerezolvabila... fiecare reactionam diferit... asta am vrut sa spun.

Elle, nu dispera intotdeauna exista solutii la orice. Spune-ne cum te mai simti. O imbratisare virtuala din partea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna fetele

imi cer scuze ca am generat valva cu problemele mele ..

sa stiti ca intr-un fel, sunt resemnata ... n-am ce sa mai fac si ce sa-i mai zic .. nu are rost sa intru iar in discutii cu el, oricum imi taie macaroana imediat spunandu-mi sa termin cu prostiile .. pur si simplu, asta e si gata .. normal ca sufar si sunt trista, nu asa imi imaginam familia noastra .. nu va mai spun de aspectul intim al relatiei noastre .. dezastru total .. practic, nu mai e nimic ..

lala cum sa las copiii cu el cand i-am pasat-o 10 minute pe anna pe plaja si am gasit-o plangand in hohote cu lacrimi de crocodil .. nu reusea s-o impace deloc .. iar eva nu vroia cu el de nicio culoare ..

roxanici pozitia mutului ii convine lui de minune .. taman bine ca nu-l mai tacan la cap, deci nu merge asa .. si sa-i spun ca plec cu astea mici .. sincer, la cat sta pe acasa si cu ele, nu cred ca ar fi vreo diferenta .. cu sau noi acasa .. sincer ..

alinus oh daaa .. e un capos si jumatate .. si eu tind sa cred ca are ceva impotriva mea .. nu stiu ce varianta poate sa-l trezeasca la realitate .. i-am spus ce ma deranjeaza insa el crede ca eu glumesc, ca nu vorbesc serios .. si ma ia la misto .. in bulgaria, la masa cu prietenii, spunandu-i eu ca e iresponsabil si ca nu-l cunosc astea mici, m-a trimis la un control de specialitate care sa aiba drept finalitate internarea la sanatoriu .. si i-am spus ca mi-ar face chiar placere .. as scapa o perioada din iadul in care traiesc ..

vera sa stii ca l-am amenintat cu divortul, insa, cred ca el zice ca glumesc si vorbesc aiurea .. nu mai ia deloc in serios, face misto de orice spun ..

miriku as veni cu mare drag, sa stii .. numa' ca pe anna nu am intarcat-o inca si oricum, fii sigura ca nu ar sta sotu cu ea, ci socrela sau mama ...

ce sa mai spun ... sunt tare tare obosita, azi anna a urlat 2 ore si n-am avut ce sa-i fac .. nu am reusit s-o calmez cu nimic .. sunt nervoasa .. tip la ele, in eva mai ma si infig .. eva urla si plange si ea din orice .. dezastru total ... nu vad iesirea din situatia asta, nu o vad pur si simplu ...



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Elena, te inteleg atat de bine... si imi pare nespus de rau. Sincer, iarta-ma daca pun sare pe rana, dar mi se pare ca sotul tau efectiv te sfideaza... si nu ar regreta nimic daca il parasesti, ba din contra... Si in conditiile astea........ufff, ce situatie ingrata.
Nu suntem nici noi departe, dar motivele sunt altele. El se implica enorm, e f responsabil, dar ne certam din toate fleacurile si mai rau e ca nu ne abtinem, ne certam de fata cu copiii si ma condamn pt asta. Mi-am jurat sa ma abtin, desi e greu, si sa ne rafuim fara sa asiste copiii.
Daca esti dispusa si poti face atatea compromisuri, mai ai si tu rabdare pana reincepi munca si atunci viata se va schimba categoric si pt tine, in bine. Mai iesi din casa, mai schimbi peisajul, socializezi etc... si poate vezi lucrurile altfel, ti se schimba si atitudinea si el va observa... nu stiu...
Va pupam si aveti grija de voi!

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Elle, cat de rau imi pare ca treci prin asa ceva, tocmai acum cand ai nevoie de sustinere maxima. Cat despre resemnare Eu sper sa treceti cu bine peste incercarea asta... iar atitudinea lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Vera, am vrut sa ma asigur ca n-am fost gresit inteleasa!

Doniro, imi pare rau ca si voi aveti probleme. POate gasiti totusi o cale de rezolvare. Certurile astea din nimicuri pleaca totusi de la frustrari acumulate in timp. Poate nu ar strica sa mergeti la un consilier de cuplu, cineva care sa va dea niste raspunsuri.
Eu sunt sigura ca daca Elle l-ar parasi pe sotul ei, el ar suferi si ar regreta! Cred ca el acum este fix ca un pusti de gradinita care e suparat pe cea mai buna prietena a lui si o trage de codite, o necajeste, numai sa o vada plangand! Barbatii astia...
Elle, mergi mai mama la Miriku! Sunt sigura ca-ti va prinde tare bine! Gaseste o solutie si poate reusesti sa ajungi! Eu daca as avea cum si maine as zbura la ea ! (nu m-a invitat ...dar stiu ca-i plac musafirii neanuntati...hihihii )

Hai va pup si va iubesc!

Am uitat sa va spun...am terminat cursul de teatru!! Actorii au intrat in vacanta....ce ma fac eu pana-n septembrie fara ei??? Uof!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina023


Doniro, imi pare rau ca si voi aveti probleme. POate gasiti totusi o cale de rezolvare. Certurile astea din nimicuri pleaca totusi de la frustrari acumulate in timp. Poate nu ar strica sa mergeti la un consilier de cuplu, cineva care sa va dea niste raspunsuri.
Eu sunt sigura ca daca Elle l-ar parasi pe sotul ei, el ar suferi si ar regreta! Cred ca el acum este fix ca un pusti de gradinita care e suparat pe cea mai buna prietena a lui si o trage de codite, o necajeste, numai sa o vada plangand! Barbatii astia...

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!




Adevarul e ca eu sunt o rasfatata si recunosc... sotul meu e genul care, indiferent ce ii spui, cauta sa ne impacam. Ii trece orice suparare, in maxim o zi. Si eu m-am cam invatat asa si cam profit... probabil daca l-as vedea facandu-si bagajele, as suferi ca un caine (sigur, nu l-as chema inapoi, fiind muuuult prea orgolioasa, dar as suferi enorm si as spune "ia uite, bai frate, chiar pleaca")...
Dar in fine, luni implinim 7 ani de casnicie si se spune ca daca treci de 7 ani, stai o viata... asta, desigur, e o gluma; fac haz de necaz.


Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

Acum am apucat sa ma eliberez - de luni plec in concediu - uraaaa - si e un haos total (pt ca ramane in locul meu un coleg care n-are nici-o treaba cu ce fac eu ... in fine)

Off, Helen
Imi pare asa de rau, de situatia prin care treci; eu tot sper ca, odata cu criza asta economica/sociala si de ce fel o mai fi, totul sa reintre in normal. Si asta conteaza, zic eu.

Doniro, la cat mai multi si cat mai frumosi ani impreuna!


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 2 ani
Albume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


ola ladies

stati linistite ca nu mor eu din asta .. e normal ca ma afecteaza, insa, viata mea merge inainte, n-am incotro .. poate daca era numai eva, credeti-ma ca nici nu m-as fi uitat in urma .. dar asa cu doi copii, nu am ce face, sunt legata de maini si picioare .. offf .. ca nu trece zi sa nu-mi dau palme ca am tinut a doua sarcina .. imi vine sa-i dau cu copilu' in cap sotului ..

roxanici plecati la mare?? cand am trecut prin eforie, am vazut o pensiune superrr .. cu teren mare si un super loc de joaca ptr copii, se numeste chiar pensiunea roxana .. nu am cautat pe net sa vad si alte detalii insa arata tare dragut!

alinus sunt sigura ca gasesti tu cu ce sa-ti umpli timpul .. la cat esti tu de energica si activa.

roxana pai mami tu ce te plangi .. mai lasa si tu un pic de la tine si sunt sigura ca va veti intelege perfect!

uf .. s-a sculat anna .. ca m-a capiat ieri si azi ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Buna,

Nu mai dati vina pe criza pentru orice problema de familie.La Elle sunt sigura ca nu e vb de criza, e vb de un barbat care nu-si respecta familea, nu-si respecta nevasta, un barbat care are impresia ca el e buricu pamantului si el are o femeie in casa care trebuie sa se ocupe de copiii si de casa, nu o nevasta cu care are grija de casa impreuna ca o famile.
Eu nu cred ca el crede ca tu glumesti cand ii spui ce simti.El cu asta incearca sa evite o discutie in care stie ca tu ai dreptate.
Iti repet, nu crede ca glumesti, nu vrea sa discute cu tine.
Eu as fi mai dura si i-as flutura in fata foaia de intentare de divort asa ca sa vada ca nu glumesc.
Si daca nici cu asta nu-l indrepti... e clar ca nu vrea o familie, nu-i curios de voi, si prefera burlacia.Imi pare rau sa spun asta, stiu ca nu ai nevoie sa auzi asa ceva dar, eu cu asa om nu as sta.
Sper sa nu te superi pe mine pt ce ti-am spus, dar asta e parerea mea.
Din ce scrii tu nu are nici o scuza ca se comporta asa, nici macar pe criza nu poti da vina.



RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ELLE, vino cu amandoua!!!! ne descurcam! iar el va avea vreme sa regandeasca situatia.

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de bebe jeremy (12.04.2010)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii







Mergi la inceput