Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (92)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Seara buna!

Intrebare: ce intelegeti prin "bebe face abdomene"? Adica isi ridica partea superioara a corpului de la orizontala, practic se ridica singuri in fundulet sau isi ridica picioarele catre gura? Ca nu inteleg!



Adica isi ridica partea superioara a corpului de la orizontala

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Singura? Sebi se ridica in fundulet de pe spate dar daca ii tin piciorusele jos. Altfel ridica doar capul si umerii....

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 5.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

m-am lamurit cu acea tensiunea dubioasa de 57 cu 35 - in cartea tehnica a unui tensiometru (de care am si eu) scrie ca poate da erori in cazul extrasistolelor... extrasistole care sunt determinate de descarcari suplimentare de adrenalina (o explicatie a unui patzitus) care ar fi cauzate de un stres... si eu eram cam speriata... suna rezonabila explicatia gasita de mine cu google? sau sa ma duc totusi la un medic?

AMR 8, aproape o dama bine!

_

Un vot pentru un maimutzel va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

ioana_fota nu se vede link-ul

Dana, mamica de cretzulin Dragos Andrei (27.12.2009)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Ma duc sa mai sorb din priviri o data minunea si apoi parchez pana la 6 cand papam.

Noapte buna!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 3 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

M-ai parasit :(((((((((((((((((

Catalutza mami de Irina




nu, nu, sunt aici! doar ca tot cautand pe net dupa una alta am dat de un site cu ceva Silent Scream of the unborn child si m-am apucat sa ma uit si era vorba de un live cu un avort din punctul de vedere al fatului... nu ma pot uita

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 3 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!


am incercat si eu sa ma uit dar...nu pot, nu vreau...nu suport...saracii copiluti..
deja mi s-a facut rau..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

m-am lamurit cu acea tensiunea dubioasa de 57 cu 35 - in cartea tehnica a unui tensiometru (de care am si eu) scrie ca poate da erori in cazul extrasistolelor... extrasistole care sunt determinate de descarcari suplimentare de adrenalina (o explicatie a unui patzitus) care ar fi cauzate de un stres... si eu eram cam speriata... suna rezonabila explicatia gasita de mine cu google? sau sa ma duc totusi la un medic?

AMR 8, aproape o dama bine!

_

Un vot pentru un maimutzel va rog



si eu cred ca e eroare

Noapte linistita!!!

Dana, mamica de cretzulin Dragos Andrei (27.12.2009)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Seara buna!

Intrebare: ce intelegeti prin "bebe face abdomene"? Adica isi ridica partea superioara a corpului de la orizontala, practic se ridica singuri in fundulet sau isi ridica picioarele catre gura? Ca nu inteleg!




Adica isi ridica partea superioara a corpului de la orizontala


Singura? Sebi se ridica in fundulet de pe spate dar daca ii tin piciorusele jos. Altfel ridica doar capul si umerii....

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 5.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......





pai doar nu credeti ca se ridica singura in fundulet!
nici n-as lasa-o!
am specificat ca doar incearca, e la stadiul de abdomene, nu reuseste sa ajunga in fundulet decat daca ii dau mainile mele sa se agate de el...si e taaare fericita cand ajunge in pozitia sezut...pacat ca mami o culca repede inapoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Am zis ca-s desteapta si am luat Calgel sa ma dau pe sfarcul dureros inainte de masa Irinei (ca doar e pt bebelusi, nu?), onitza mi-a dat ideea cand mi-a zis ca in crema ei de la dermato e anestezina si ce credeti? Apa de ploaie, absolut niciun efect. Sper sa nu fie atat de lipsit de efect si pe gingiile dureroase ale pufuletilor nostri... Ba nu, un efect a avut: s-a strambat fii-mea cand a luat sanul, de parca i-as fi dat avocado simplu.

de Isabela si Irina (01.02.2010)



Pt eruptziile dentare aceeashi pediatra ne-a recomandat baby orajel. Eu l-am luat de pe site dar inca nu l-am folosit. Oricum, la cat de scump e (75 ron + 21 ron transport) ar fi culmea sa nu aibe efect. In plus, pt stari de agitatzie prelungite, cica sa le dau nishte granule homeopate (chamomilla ch15). M-am dotat si cu de astea, dar deocamdata nu a fost cazul sa le folosesc.


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6; L7
Filmuletze

AMR 4 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Am zis ca-s desteapta si am luat Calgel sa ma dau pe sfarcul dureros inainte de masa Irinei (ca doar e pt bebelusi, nu?), onitza mi-a dat ideea cand mi-a zis ca in crema ei de la dermato e anestezina si ce credeti? Apa de ploaie, absolut niciun efect. Sper sa nu fie atat de lipsit de efect si pe gingiile dureroase ale pufuletilor nostri... Ba nu, un efect a avut: s-a strambat fii-mea cand a luat sanul, de parca i-as fi dat avocado simplu.

de Isabela si Irina (01.02.2010)



Pt eruptziile dentare aceeashi pediatra ne-a recomandat baby orajel. Eu l-am luat de pe site dar inca nu l-am folosit. Oricum, la cat de scump e (75 ron + 21 ron transport) ar fi culmea sa nu aibe efect. In plus, pt stari de agitatzie prelungite, cica sa le dau nishte granule homeopate (chamomilla ch15). M-am dotat si cu de astea, dar deocamdata nu a fost cazul sa le folosesc.


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6; L7
Filmuletze

AMR 4 (+11)



eu ii dau cu Dentinox. Am pus si eu un pic pe limba sa vad efectul si mi-a amortit instantaneu, deci functie sigur!

Gata, acu' chiar am plecat!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 3 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

salut

nu v-am uitat si ma gandesc mereu la voi la pufuleti
dar am tot evitat sa va scriu pt ca tonul meu a fost si este inca unul tare pesimist
Miruna nu a mai facut nici un progres /achizitie pe latura psihica si in plus par sa apara ceva retard si pe latura motorie pe care o consideram ok pana acum-pana acum vreo 10 zile se intorcea lejer de pe spate pe burta dar acum nu se mai misca din pozitia stand pe spate
am facut o programare la dr Craiu din Bucuresti dar abia pe 21 iulie - e ingrozitoare si incertitudinea dar mie tare frica si de ce as putea afla
Si ma termina psihic faptul ca ea mai mereu scanceste ,intai am zis ca e o pasa proasta de 1-2 zile dar s-a generalizat

acum sper sa nu va fi intristat cu problemele mele
si cum nu prea stiu inca cum ma voi descurca cand vin in Buc -ca vin singura cu trenul- sper ca daca voi avea nevoie de o mana de ajutor sa pot apela la careva din voi

acum plecam si la vaccinul de 2 luni


Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria




Te rog fii mai increzatoare! Tzinem pumnii sa vii cu veshti bune!


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6; L7
Filmuletze

AMR 4 (+11)

Mergi la inceput