Bobocei de sept-oct la soare (296)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Salutare tuturor! Am timp!! Mi-am culcat copiii, sotul inca nu mi-a sosit de la cabinet, casa e vraiste (dar ce conteaza?!) si pe mine ma chinuie o intrebare : A NASCUT MAMA LU' MIKUL???

In rest... n-am citit decat ultimele 3 postari, sper ca toata lumea e bine.

Si, da, sunt de acord cu Miruna, cel mai mult depinde de felul copilului - asa a fost si la noi cu cei doi baieti: la primul m-am chinuit sa-i fac si sa-i respect programul, cu toate ca el nu dadea vreun semn de "supunere" la toate incercarile mele, al doilea si-a facut singur-singurel programul, in ciuda tuturor fluctuatiilor zilnice din viata noastra tumultoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

300 , ma gandesc daca e cumparata de la tara e mai bine

Nocom nu am ce face... ms mult . Cum mai e Daria?

Babymom ne era dor de voi, speram ca si voi sunteti bine. CD are termen pe 2 iulie

Sunt de acord cu Miruna, am incercat in toate felurile posibile cu a mea fata, insa daca nu vrea nu vrea, azi a dormit 1h, asa ca a picat la 20.30 in mod normal adormea la 21-22.00, dar nu a mai vrut somn deloc peste zi

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

sunt aici babymom, joi trebuie sa nasc si sotzul ma ameninta sa nu cumva sa fie mai devreme ca el e tare ocupat,eu ma tin cum pot si acum colac peste pupaza nici apa calda nu mai avem cateva zile si ma gandesc cu groaza cum o sa fac eu baie la lighean de maine[alcool

eu n-am reusit sa-l mut pe Mik in patul nou si implicit in camera noua, fuge si se culca la el in patutz sau la noi in pat si chiar gasisem si bara de protectie, i-am burdusit lateralele cu prosoape sa nu dea cu capul...degeaba, nici nu vrea sa se uite, l-am urcat cu forta si a urlat, dupa care s-a dat jos si a fugit nu stiu unde o sa culc eu copilul mic de saptamana viitoare....

Mikul nu se uita la desene, nu prea sa uita la tv decat rar, la muzica, nu are rabdare, in momentele lui de liniste sta intins pe jos/pat si plimba agale o masinuta, in rest..... ieri arunca cu diverse prin casa si tipa DACII, DACI, DA DACI (si nu se referea la dacii si romanii, ci la ) dar era foarte vesel

Lumi multa sanatate hunilor, cu aspiratul te inteleg perfect, eu nu stiam ce sa ma mai fac, galgaia de muci dar se dadea de ceasul mortii daca vroiam sa il aspiram, fara imobilizare era imposibil, intr-o seara doar a vazut batista, tubul ala, nici nu adusesem inca aspiratorul si a inceput sa urle pana a vomat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Ange, suntem foarte bine, doar cu timpul stau mai prost ca nu mai stiu cum sa ma impart sa le pot acoperi pe toate. Dragos creste, ne uimeste in fiecare zi cu cate ceva, e un vorbaret si un haios! Fratiorii se inteleg foarte bine intre ei, tot mai bine, pe masura ce Dragos isi dezvolta limbajul si capacitatea de a face conexiuni intre lucrurile pecare le invata.
Ma bucura in fiecare zi! Asa imi uit si eu oboseala :)

Acum ne planificam vacanta si... nu ne prea iese cum vrem noi, adica si multe zile si ieftin :))

Alte noutati??? Ce-mi mai spuneti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilandia spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Alte noutati??? Ce-mi mai spuneti?


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor
_
"Doar doua sunt testamentele valabile, pe care le putem lasa copiilor nostri: radacinile si aripile."




Ne era dor de prezenta ta ..aici pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

CD!! Deci, esti inca pe "baricade"! Nu stiu de ce, dar am stiut ca azi te duci la "taiere". Oricum, sa stii ca ma gandesc la tine.

Eu azi am fost pe la maternitate, ca a nascut o prietena draga de-a mea al 2-lea copil - o fetita minunata - si m-au navalit emotiile cand am vazut gaza mica-mica in patut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirabilandia


Ne era dor de prezenta ta ..aici pe DC

Lidia, mami de Izabella si Stefan


Huh! Ce m-ai speriat mai Lidia! Nu stiam ce Mirabilandie se bucura de revenirea mea pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilandia spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Huh! Ce m-ai speriat mai Lidia! Nu stiam ce Mirabilandie se bucura de revenirea mea pe DC



Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor
_
"Doar doua sunt testamentele valabile, pe care le putem lasa copiilor nostri: radacinile si aripile."




Mi-am setat "radar-ul" ..si i-am dat cautare dupa "babymom" ...sunt pe urmele tale
Sa nu ma uiti cu chestia aia legata de IASI ...Pleaseeeeeeee!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Lumea vad ca s-a culcat sau sunt plecate fetele prin concedii/vacante, ca-i tare liniste pe aici. Unde sunt vremurile cand "zumzaiam" pana la ore tarzii in noapte?!

Lidia, tare scurta de minte sunt! Bine ca mi-ai (re)amintit - maine vorbesc cu dr. si-l intreb. Chiar ieri "mi-a luat cu mana" o durere de spate atroce, care m-a blocat total cateva ore, pana mi-a venit homeopatia in ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Va doresc noapte buna tuturor!



Mergi la inceput