Puiuti de Randunici 2008 * (427)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

liana-ici multi ca tare mi-a fost dor de tine..sper sa rasara soarele cat mai repede si sa-ti gasesti timp si pentru noi

tuchi pt cafeaua aromata



LA MULTI ANI,BLANKAR!!!!

LA MULTI ANI CELOR CE POARTA NUMELE SF.PETRU SI PAVEL!!!



sa aveti o zi minunata si fara ploaienu mai suport vremea asta




RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

La multi ani Petrica! La Multi ani Paul! Sa va traiasca sotii
Tuchi tu esti plina de "succesuri", fata ! Sa stapanesti sanatoasa casa cea noua, sa conduci cu grija si sa-ti fie "bona cea mai cea"!Felicitari pentru noua ta viata!
Liana imi pare rau ca "ploua pe strada ta", mi s-a strans inima cand am citit vestile !
Stela sper ca de-acum sunteti mai bine, mai ales fara febra. Nu prea am inteles eu de unde ideea cu infectia urinara, infectie arata hemograma?
Nicoleta bine ca ati revenit la normal! Sper sa va fie vacanta de vis!
Ioana sanatate !
Alice super poze, super impresii si povesti! Trebuie musai sa vizitez si eu tara aia !
Vesti de ieri: Dudu a purtat chiloti de bumbac , a facut pipi pe el, nici pas n-a zis, nu l-a deranjat si ar fi stat asa in continuare fara probleme Aseara s-a pitit dupa perdea si l-am intrebat ce face acolo. Mi-a zis" caca!" Dupa o vreme , il intreb "ai facut mai caca?" el raspunde "nu" Eu insist "pai cand faci?" El raspunde prompt "maine!" Dar un "maine" clar si corect ca si cum ar vorbi de cand lumea E scump rau!




Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

'neata de la Brasov...unde incontinuare ploua...adica a plouat azi noapte..acum e soare cu multiii nori, adicalea prea putin soare... si eu am treaba in oras. Masina nu am ca a luat-o tati la servici. Ieri nu s-a simtit bine(adica aceleasi stari ca mine saptamana trecuta si ca Daciana in we...o fericire) azi noapte a avut febra, vomita tot ce mananca...merge la wc din ora in ora nasol...sper ca in cateva zile sa se simta mai bine. i-am bagat paracetamol, furazolifon ceai de menta si catina...si covrigi..singurele chestii pe care le poate ingurgita .

faceti-mi vant sa ma duc sa imi rezolv treburili
la somaj ieri nu am rezolvat mare lucruimi mai trebuie 2 adeverinte de la fostul angajator ca ajofm-ul din brasov nu poate vedea contributiile anofm-ului din Bucurestisper azi dupamiaza sa le am. mai trebe sa trec si pe la dr sa imi completeze cum trebuie adeverinta . sper maine sa imi depun dosarul, desi o sa fie blocat pana o sa am cartea de munca in original...important e sa fiu inregistrata pana in 1 iulie...

va pupic pe toate, am luat o gura de cafeluta aromata(virtuala) data de tuchi..tareeee buna gata am curaj sa plec

"dragostea e zarea libera si larga unde sufletul isi intinde aripile" Ch. Wagner
Te īnaltii cu adevarat nu cānd urci, ci cānd privesti drumul parcurs.

Claudia si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

La multi ani sarbatoritilor!
Am si uitat ca e sarbatoare!

Nu stiu cat de plina de succesuri sunt, am niste stresuri zilele astea....daca da DD sa trec saptamana cu bine, fara sa ma cert grav si ireversibil cu nimeni....sunt mareata!

Asistenta sefa mi-a recomndat sa iau distonocalm preventiv!
bag capul la cutie, azi vreau sa o intind mai repede.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

'Neata si din zona asta!

Multam de cafeu Tuchisor. Si lasa stressurile deoparte, ca faci riduri Bona o sa se descurce foarte bine, o sa vezi, pentru ca ai niste copii minunati! Felicitari pentru condus!

Mimo foarte tare Dudu cu maine. Stie copilul ce stie!
Eu am tot incercat sa o tin cu chiloti pe ea, dar nu reusesc neam! Ii da jos imediat, si tot balta face. Acum de cand a invatat sa se dezbrace si sa se descalte singura, in 2 minute dupa ce intra in casa e deja in fundul gol! Sper sa nu faca acelasi lucru si la 18 ani

Sovi hai mah... iarasi bubite

Liana imi pare rau de probleme... Mai ales cand aud de copilasi bolnavi! Offf! pentru zambetul de pe buze!

Nicoleta bine ca sunteti ok!

La Multi Ani sarbatoritilor zilei de astazi!!!

Ce-or face Luny si Vali la mare? Oare vremea pe acolo o fi mai buna? Eu mi-i imaginez pe tatici cu baietii la joaca si pe ele 2 stand pe sezlong sub umbreluta cu un cocktail in mana Asa o fi?

Stela sunteti mai bine? Ai reusit cu punguta aia?


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata si La multi ani sarbatoritilor!

Eu am terminat supica cu galusti, pilaf si ardei umpluti...pfiu...mi-am facut baita si ma duc acum la coafor...la 1 plec la serviciu...

Tuchi, bafta cu bona!!

Mimo, ce scump e Dudu, la fel zicea Stef cu baia A avut o saptamana cand urla din gura de sarpe la baie/dus si zicea ca face maine

Stef nu mai are pampers ziua de vreo 2 saptamani, nu face deloc pe el, la pranz ii pun din cand in cand si seara are mereu ca mai face in somn...

Va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Bubulina ce rasfat pe tine...

A iesit soarele afara si se lumineaza cerul!


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Salut!

Nico, ma bucur ca Matei e ok, fara febra si ca Stefan a trecut cu bine peste viroza! Si ma bucur si pt intalnirea cu vieneza sadea.

Kya, :))))) mie nu-mi iese din cap poza Sanzianei, ojata toata la gura!:)))) Cu mustata de Hitler, tre' sa fie haioasa rau!:)))

Liana, , mi-e dor de voi!

Bubu, ce de bunatati ai gatit! Azi sunt si eu de serviciu la bucatarie..., cred ca fac o musaca.

Daci, spor in toate! Sanatate puiutei!

Stela, cum e Tea?

Mimo, Vlad e de coma cu raspunsurile lui!!!:))))) Cand te hotarasti sa faci o vizita, sa ma anunti!

Sovi, imi pare rau de Ana, poate ca e doar o alarma falsa cu bubitele.


Cata, heeeeei, ce de treaba pe tine! Esti o bengoasa, casa, masina, bona noua!!! Iti doresc sa treci cu bine peste zilele astea stresante, cu sau fara distonocalm!

Mihutza, de cand vrei sa o dai pe Andra la gradinita?

Ramo, lasa ca vine vremea buna si la voi, ca norii se muta incet-incet aici, vad...


Se vede ca sunt in vacanta..., n-am mai scris eu atatea mesaje pe forum...din tinerete.:)))


Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salutare.

M-am inscris de dimineata la un curs de germana, incepand din octombrie. Am zis totusi ca septembrie este de acomodare si pentru mine, si pentru pici. Am dat si un test! La primul am gresit numai 2 raspunsuri! Tipa de acolo era extrem de uimita, in sens pozitiv, fireste! Dar i-am zis ca le ghicesc, am un usoooor simt al limbii, stiu ceva terminatii... La al doilea am cam imbulinat-o, dar la intrebarile din text am dat raspunsurile corect! Norocul meu ca toate au fost grila! Si la oral am raspuns la 3 intrebari :D. Asa ca m-au incadrat la 1B. Eu care nu am facut in viata mea germana.

In rest... caldura mare, mon cher! Avem in casa 30 de grade si un cheeef de muncaa! AMR 3 zile si pe cai! Sa ma vedeti pe mine conducand pe autostrada in miez de noapte! Mai, au croatii niste autostrazi! 160 o sa bag! (asta e mult la mine, daa??)

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Peste cateva ore plecam!
Am intrat scurt ca sa va si sa va!Sa dea Domnul sa ne auzim cu bine!Si sa aveti grija si de puiutul meu mic si scump!
Va

Mergi la inceput