Ghiocei de martie - aprilie 2009 ***223***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Da, subectu e ala cu 6 ore de somn ziua

Gagici in pijamale si fuste lambada, mi-ati inveselit seara! Novus, ce culoare avea parul pe vremea tapajului tzapan?



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Natural adica saten ca de vopsea am dat abia cand m-am angajat

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank"> Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Si cu asta ma duc la nani. Poate ma urmareste si pe mine careva pe forum, sa se socheze cind citeste ce am scris. Pentru consolare, la concursul de tricouri ude nu am participat.
Anu asta ne ducem cu Pisilinca in loc de caniche :)). Abia astept sa o vad acolo. Pe strada e turbata dupa motoare, se vede ca-i fiica-mea :))

Novus, felicitari pentru stelutele albastre !

Floric, imi pare tare rau de necazuri si de febra si de rezervare ratata... Las'sa fie Rares bine ! Multumesc Domnului ca pina acum noi am scapat usor la dinti...si masele...mi se pare ORIBIL sa faci 100 de analize si sa vezi 10 medici ca sa (nu) te lamuresti de ce face copilul febra...
Cit despre dr ta...sa-i fie rusine. Parerea mea este ca exista profesii pe care daca ti le alegi, apoi te dedici 100%, si cum nu e posibil, iti gasesti un alt medic cu care te "asociezi", care sa fie disponibil atunci cind tu nu poti fi. Dar nu te dai la fund si o faci pe niznaiul... Stiu ca in BR e mai greu la capitolul medici...poate reusesti sa gasesti pentru viitor si o varianta de rezerva (cum imi tot propun sa fac si eu), pentru linistea ta sufleteasca ! In rest...multa sanatate si eruptie usoara de masele !



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

No, cu gandul la Janis Joplin ca asta ascultam in faculate , merg la culcare !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank"> Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Da, subectu e ala cu 6 ore de somn ziua

Gagici in pijamale si fuste lambada, mi-ati inveselit seara! Novus, ce culoare avea parul pe vremea tapajului tzapan?



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Natural adica saten ca de vopsea am dat abia cand m-am angajat

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank"> Alexandra (03.03.09)





Daca era ca acum ...si cu fustita...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

No, cu gandul la Janis Joplin ca asta ascultam in faculate , merg la culcare !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank"> Alexandra (03.03.09)





Ce vremuri, cind studentimea asculta Joplin !!
Noapte buna !



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Valeu,ca eu tre' sa ma simt cand se discuta de "tinerii din ziua de azi", mai ales care "nu stiu sa se distreze".

Chefuri in camine? Dyana, asta e o traditie din moshi-stramoshi, pe care o sa o respecte si urmasii urmasilor nostri!

Hmmm, in liceu aratam si eu a ia o pauzare faina si bagam fustitze scurte. Intr-o zi nu m-a lasat bodyguardul sa intru pe motiv de imbracaminte indecenta. M-am dus acasa,mi-am pus o fusta lunga si batic pe cap si l-am intrebat daca e OK asa. [mai zic si ca am iesit sefa de promotie??] Atunci m-a pocnit si hippie-ul, dar culori am purtat cu tupeu abia in facultate (dresuri colorate cu pantaloni scurti iarna, maieu peste maleta,nah, zuzeli), am si acum vreo 40 de perechi de cercei colorati, deh, scapasem de sub supravegherea parintilor [m-am maritat in anul I si era motiv de mare mirare... pt colegi... mai zic ca si aici am terminat shefa?]

Si recunosc ca mare cheflie n-am fost, aveam asa o moaca de copil cuminte, asa ca atunci cand m-am inamorat si am facut tambalau pt asta nu mica le-a fost mirarea

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

A, si NOVUS: eu aveam ora de ajuns acasa. Eu o mai si respectam, sor'mea in schimb facea mare scandal pe tema asta. Asa ca, vazand cat scandal iese, preferam sa vin la ora respectiva, ca ma dureau urechile de atata "negociat". Pana cand am schimbat casa

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

ANAAN si noi am fost in vizita azi, la sor'mea. Am trantit toate usile, ca si-au facut biblioteci si dressing nou, a furat un chip, a dat pasta de peste pe parchet, rosii pe fotoliul alb si a alergat pe toata lumea. Spre sfarsit s-a gandit sa faca si curatenie, asa ca a inceput sa se tarasca pe jos ca rama.

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Helloo heloo, intru sa va dau buna ziua sau mai bine zis seara si sa nu ne dati pierduti. Ne-am intors cu bine din mini vacanta noastra si ne-au napadit treburile ca abia mai avem timp sa ne tragem sufletul. Am reusit sa recuperez si sa admir fetele de la intalnirile nordice si sudice si sa ma delectez cu amintiri din copilarie. Nu ma bag la povesti ca sunt rea obosita doar mai zic cate ceva si plec.

Ilinca nu vreau sa te sperii, eu de felul meu nu sunt paranoia ba chiar imi fac griji ca uneori stau prea relaxata in privinta copilului (m-a invatat Mitzi meu prost ca e cuminte) dar patutul il avem si noi la fel ca voi si stateam linistita pana intr-o zi cand i-a cazut o jucarie exact langa pat, un pic sub si am surprins-o ridicandu-se in maini si pe varfuri sa se uite dupa jucarie era aproape jumatate aplecata peste marginea patului.Atunci mi-a stat inima pt ca ei cum au si capusorul mai greu putea cu usurinta sa se dezechilibreze si sa o traga capul in jos (cam aiurea m-am exprimat da intelegi tu ce vreau sa zic). So de atunci eu nu o mai las in pat nesupravegheata nici o clipa. La pranz o culc in patul mare marginita de perne ca sa nu se rostogoleasca involuntar pt ca daca se trezeste stie sa se dea singura jos din pat, doar noaptea o culc in patutul ei ca daca se trezeste nu are tendinte sa se uite peste balustrada iar ziua misuna prin casa.
Papucei de plaja vreau si eu sa-i iau Gazeei mici dar nu stiu daca Gumarii aceia stau bine in picioare si pote mereg cu ei eu la Aris in poze am vazut ceva la Alexandros care mi-a placutca niste sandalute de plastic. Aris de unde i-ai luat? si daca mai mergi la Kiddyland da-mi si mie un semn ca imi suna tare placut.
Pisik & Novus despre ce colacel e vorba ca vrem si noi. Peste o sapt cred ca plecam la Mare si trebuie sa fim pregatiti. A si inca ceva Pisik ai gasit Pampersi de plaja ca eu ultima oara cand am fost nu mai aveau.

Gata pup si intru cand mai apuc, maine am vrea sa mergem la vaccin sa vedem cum stam cu timpul. Aaaa si am un mare stres Sambata o sa fiu Nasica pt finuta noastra Sophia Maria. (Ilinca eu i-am cam corupt cu numele ca mi-a placut mult Sophiphica ta) si trebuie sa cumpar hainute si tot felu de bazaconii iar eu sunt total pe langa. Plus ca mai am si eu nevoie sa-mi caut tinuta....am mult de alergat. Daca aveti sugesti de magazine cu hainute deosebite si frumoase de botez, astept cu placere.

P.S. scuzati greselile dar sunt tare obo. Paaa

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Ahh era sa uit Anca urarile de bine si La multi ani! le primesc cu drag oricand.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput