La Multi Ani,IOANA! Mai-Iunie 2009(82)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata si de la noi,in sfarsit am dormit toata noaptea fara fitzele de litoral ale sectoristei si la 7 a fost tezire

carla se pare ca si la voi se mai aseaza treaburile cu somnicul
otilia asa e,daca te trezesti de cel putin 2-3 ori pe noapte ..pana calmezi piticul si il culci,pana adormi tu din nou, te trezesti ca s-a facut dimineta si jumate ai pierdut-o pe drumdar eu sunt mai smechera oleaca..cand se trezeste ii dau sticloanta cu apa si de oftica se culca
mihaelutza_c eu sigur nu sunt graviduta,dar tot poftesc la o bucatica mica-mica de tort
nemora am vazut filmuletul,ce dulci sunt pustoaicele se vede clar cat de mult se iubesc surioarelemulta sanatate sa treaca rosul in gat si zmeii
laurra stii ca te astept sa merem in club si la mare,nu??
ana cum te mai simti acuma??e ok??am vazut colajele..sunt iar razvanel e un scump in costumas de ursuletsi atmosfera de la petrecere foarte frumoasa
dici nasolllllllllllll si in acelasi timp prea tare momentul ca sa decedeze masina..sorry,dar imi imaginam faza si nu ma pot abtine
alynta ce fain ati petrecutsa se joace david cu placere cu noua trotineta si vezi pentru weekendul asta sa nu te obosesti prea tare cu pregatelile ca te paresta bebelina
maria ma bucur ca nu e ceva grav si ca si-a mai evenit dariusica
ana imi pare atat de rau capul sus ca sigur data viitoare va vi mai bine si o sa aveti in casa iar miros de bebelus

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'neata, gagicile mele s-au trezit la 3, la 4 si de tot la 7, cred ca azi o sa bat pe cineva la cum ma simt...
Mihaelutza_c, si mie mi-e pofta de tort .
Nemora, .

Trimit si revin ca ma striga al-jazeera.


-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Asaaa, fetele papa mere cu banane, se indeamna una pe alta, cea mica deja casca .

Ana, imi pare atat de rau , ma gandeam ca va fi bine, momentul era atat de perfect si voi va doreati atat de mult un bebe... Probabil ca organismul tau nu a fost pregatit acum pentru o noua sarcina, data viitoare trebuie sa fie bine. Stiu ca nu ai chef de nimic, dar daca ai nevoie de ceva, suntem aici .

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna dimineata fetele!!
se pare ca iar suntem in cod galben, asa ca mai putina treaba pe afara, mai multa treaba la calculator . ieri am avut vreme mai buna, in sensul ca nu a plouat si iata ca o luam de la capat. eu una nu mai stiu ce jocuri sa inventez, ca matei tare repede se plicitiseste si vrea ceva nou. aveti voi ide de joculete noi??

clody, cum mai e razvanel?? stiam ca daca o persoana a fost racita e posibil ca o perioada dupa raceala sa mai aiba ganglionii inflamati. ganglionii reprezinta o bariera de protectie a organismului impotriva actiunii agentilor externi. oricum, e bine sa te duci sa-l vada si un dr. multa sanatate!!

carla, inca o data iti multumesc din suflet. stii cumva daca aceste produse se gasesc la plafar?? ca nu stiu unde sa caut in alta parte. si inca ceva - in momentul de fata lui matei i-au trecut petele. pt a incepe chema de care mi-ai spus, trebuie sa astept sa reapara sau ii pot da si acum??? printesele

nemora, multa sanatate fetelor!!! multa putere de munca si voua va dorim si te asteptam cat mai des, sa ne mai dai cate un semn.

ana, , imi pare asa de rau.... multa sanatate, refacere usoara si cu dumnezeu inainte, sigur va fi bine data viitoare..

maria, ma bucur ca e mai bine darius! ce mancarea de regim ii dai?? ca la matei inca nu s-a reglat scaunul complet, adica o data face normal, tare, apoi ceva mai moale, dar nu cu mucus, ci mai mult cu mancare nedigerata complet.

cris, felicitari pt o noapte dormita de la cap la coada!!! ce i-ai facut teroristei??? noi am avut treziri din ora in ora. si era satul cand l-am pus la somn. nu mai stiu ce sa ii fac. iar mi-a baut vreo 600 - 700 ml lapte. faza mai naspa e ca nu mai da drumul la sticluta. vrea sa doarma cu ea, mai mult sa suga, chiar daca e goala. si nu conteaza daca e apa, ceai sau lapte.
apropo, i-am dat sambata lapte de vaca de 3,5% grasime....si surpriza...nu mi-l accepta nicicum. azi vreau sa incerc cu lapte de vaca de la tara, sa vedem. daca pana acum o cutie de lapte de 600 g imi ajungea pe aproximativ 5 zile, acum mai mult de 3 zile jumate mai ne mai ajunge...
ce i-ai mai dat teroriciului sa manance???

carla, se pare ca aproape toate albinutele, bondareii si fratiorii&surioarele lor s-au vorbit sa faca greva noaptea... ... in alta ordine de idei, trebuie sa fie tare frumos sa le vezi cum mananca ele impreuna..

va pup, ma apuc de facut ordine la parter, pana se trezeste copilul meu nuclear.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Alynta, scuze ca am sarit peste intrebarea ta. prietena mea a avut ceva probleme inca de la inceputul sarcinii, a facut tratament de mentinere, dar acum parea totul bine. Acum vreo 2 saptamani a inceput sa aiba scurgeri si s-a internat la Iasi. Cand ziceau ca-i bine au inceput contractiile, dupa aproape doua zile s-au potolit dar apoi s-a rupt apa. Se pare ca ar fi o problema cu uterul ... nici eu nu stiu prea multe. Zilele astea nu am vorbit foarte mult cu ea si cand am facut-o vorbeam despre fetita, incurajari ...
Acum fata se pare ca e mai bine. Are plamanii curati, dar inca are nevoie de ajutor pentru respirat.

Ana, imi pare foarte rau. O sa fiti patru in curand, ai sa vezi. Sanatate multa si sa vii repede acasa!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=3" target="_blank">I LOVE DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Otilia, eu asa astepta pana sa-i apara iar eruptia, poate nu-i mai apare deloc. Nu stiu daca se gasesc la plafar, la noi se gasesc in farmaciile homeopate. Daca nu gasesti pot sa-ti iau de aici si sa-ti trimit.
Este foarte frumos sa le vad cum mananca impreuna, adevarat. Ele ma storc de puteri si tot ele imi dau aripi.
Cu tva-ul asta imi tot faceam calcule azi-noapte si n-am ajuns la alta concluzie decat ca trebuie sa ies la produs, dar m-a avertizat sotul ca voi avea concurenta mare .

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! Eu azi noapte iar m-am foit in somn! La 3 m-am trezit si am bantuit prin casa vreo ora- doua! Am o stare nasoala! Si vremea e urata! Am vb cu vecina sa duc baietii jumatate de ora sa pot cobori sa i-au de papa!
AnaMIcu imi pare rau! Stiu ca nu e usor.... Incearca sa mergiinainte chiar daca doare tare! Mergi la un preot, un psihlog- daca te ajuta sa vorbesti, sa te descarci! Ne ai si pe noi, chiar daca numai virtual! Multa sanatate!
Cris nu cred ca ma rup in doua cu treaba! Ne axam pe gratar si vreo 3 salate! Deci nu ar trebui sa fie foarte greu! Am sa o rog pe sora cea mica sa vine sa ma ajute cu baietii macar! Sotul meu e suparat pe toti bunicii! Sa-l vezi ce revoltat e! Si pe mine ma doare sufletul dar nu am ce sa fac... Fiecare face cat crede!
Carla romanul e facut sa reziste si la zeci de suturi in fund! Vom gasi noi o cale sa mergem mai departe! Stiu ca e foarte greu, fiecare leut trebuie socotit si rationat! Fruntea sus! Sa vedem partea plina a paharului! E usor sa scrii, dar sa stii ca si pe mine ma afecteaza orice! De la bani pana la inundatii, de la nenorocirile fam mele pana ale celor straini!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Serialbastre lasa ca va fi bine! Sarcina era destul de avansata cand a nacut ea! Cu repiratia se rezolva, bine ca plamanii sunt sanatosi! Va fi mai greu ca trebuie sa stea in spital!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Va multumesc pentru gandurile bune si sustinere...parca doare mai putin cand ai umeri pe care sa-ti versi naduful.

Maine plec acasa...sunt topita de dor dupa Razvan..nu am stat niciodata separati atat de mult.

Aici, esti ca-n jungla ..nu stii ce legi se aplica, dar nu mai este loc de moralitate, dreptate..bun simt..nimic. Femeile sunt tratate ca niste vite..si asta de seful sectiei de ginecologie...asistentele si ele pe nicaieri...iar infirmierele isi dau atata importanta de parca au vreo 7 doctorate in medicina si TU nici macar nu stii sa citesti.

Am avut noroc ca am picat la un super DR, si in plus a intevenit pt mine un amt dr prieten cu el. Pt DR toata stima..pt restul...imi vine sa le sparg fata!!!

Nu am dormit toata noaptea...a plans tare tare un bebe de la et superior si eu in rand cu el...

Va pup!

***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ana, din pacate asa este sistemul sanitar.
Nu ti-l poate aduce sotul pe Razvan putin? Hai ca mai e putin pana maine si acasa o sa-ti vindeci ranile.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput