BV Giorgia,roxanici,Eladea ! mai-iun2010(99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

artu icterul sa dus suntem albuta si frumoasa am ajuns la 3100,dar se trezeste greu,noaptea se trezeste dar ziua trebuie sai dau cu bibe in timp ce doarme

fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

aaaa, am uitat........si eu zic sa asteptam sa infloreasca si ultima floricica de liliac si apoi sa ne mutam la bebelusi!


www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Cata, asa se agita si Sabina dimineata; zici ca a intrat in priza.
De unde ai luat slingul (semn de intrebare ) Daca e cumva de pe sling punct ro sigur poti suna si ruga `indicatii``.

Lena, eu nu as trezi-o; e clar ca ea are ziua noapte si noaptea zi; as lasa-o sa se regleze singura, cu atat mai mult ca e gata icterul.

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

[URL=http://family.webshots.com/photo/2565291750105580295rNDzSb][/URL]
si eu mam gandit la fel dar ma sperii totusi vreau sa manance sa faca mare
am pus poze noi si nu stiu cum sa vin cu scurtatura aici
maribel ce mai faceti?

fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Bine v-am regasit
V-am citit mereu dar am fost super ocupata..cu folos insaAm terminat "stresiunea",cu BRIO

Corina imi pare rau de cearta cu sotul.Si noi suntem cam intepati de cateva saptamani bune..dar la noi nu tine supararea...ne ciondanim 5 min,ne trece,iar ne ciondanim,iar ne trece
Despre alaptat mereu mi-am planificat plimbarile exact dupa masa..si am stat 2-3 ore,cat sa nu i se faca fomica.La noi cred ca o sa fie exact invers,eu o sa ma simt super jenata si el pus pe sotii..ahhh,bine ca mi-ai dat ideea,sa-i fac morala dinainte sa nu faca glume
Cu siguranta sotul tau a reactionat asa ca era suparat dinainte,dar cand se va linisti isi va da seama ca nu ai cum sa tii copila nemancata

Sabina sa ne povestesti cum a fost botezul si abia astept pozeCu urechiusa sper sa nu fie o problema grava.Doamne ajuta,asteptam numai vesti bune de la voi

Ale eu cand plange Sebi neconsolat si e si mancat si curat etc etc..ma gandesc ca vrea sa comunice cu noi
De obicei cand plange si nu vrea nici sanul,nici suzeta,nici leganat e de oboseala...plange,plange,il tin in brate si ii cant pana adoarme asa deodata,zici ca a lesinatM-am speriat prima oara

Cu predarea stafetei,mi se pare o idee buna,sa facem mesajul de predare pe 30 cand se termina odiseea oficial,dar sa mai stam un pic pana nasc toate fetele.Priceputa la "vorbe" mi s-a parut Nana,si sigur ar fi scris un mesaj emotionant,dar vad ca nu prea mai intra,nu cred ca are timp.

Despre noi,nimic noi,decat ca m-am linistit cu examenele ,si pot fi mamica 100%..ii dau concediu mamei cateva zile,pana trebuie sa merg sa depun dosarul pentru indemnizatie

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Da, i-am scris Dianei (sling.ro) si mi-a dat niste instructiuni. Vreau sa incerc sa imi fac niste poze si sa i le trimit sa-mi spuna unde gresesc. Pt ca stiu ca trebuie sa vina slingul si la baza capului, ca sa i-l sustina. Si e destul de larg sus si nu reusesc sa-l mai trag porin inele.
Lenabum si eu sunt de parere sa nu scoli fata ca sa-i dai sa pape. E clar ca ii ajunge cat are in burtica, altfel s-ar scula ea de foame

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Lena, daca vorbesti de pozele din album, cele cu rochita si cu fratiorul, le-am vazut acum, super faini copilasi aveti!

Cris, felicitari pt sesiunea terrminata cu brio!!!!!

Cata, stiu despre ce vorbesti, trebuie sa tragi dupa inel doar de bucata aferenta materialului care nu sta fix. Aiaiai, iar mi-a iesit super explicatie
Tu tot burta pe burta incerci sa o pui (!) - asta e in loc de semnul intrebarii

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Cris, si eu sunt pro Nana

Ne pregatim de mers la pediatru la o vizita de rutina

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Da...stiu ca tb sa trag de fiecare parte a slingului, dar tot nu-mi iese. Si incerc varianta burtica pe burtica, ai dreptate.
Cris, felicitari pt terminarea sesiunii cu brio!


www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Salutare, fete dragi

..Ce dor mi-a fost de voi..Miercuri seara am ajuns acasa dupa mai bine de 10 zile pe litoral si...hop pe net, am citit cu nesat cele aproape 3 capitole de cand am plecat si nu m-am culcat pana nu le-am dat gata, ca o mica dependenta ce sunt Partea proasta ca eram obosita si nu am reusit sa retin foarte multe.

Felicit toate mamicile care au nascut intre timp, nu nominalizez acum, revin pt asta intr-un alt mesaj, sa nu uit pe cineva

Voiam doar sa va zic ca ne-am intors si imi propun sa fiu iar prezenta aici, cu voi, si mai on-topic decat pana acum..

Va pe toate cu drag.


Mergi la inceput