Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Mandruta pai mai mama cum vrei sa fie altfel faceti parte din acelasi triunghi na vb aceea.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Mandruta pai mai mama cum vrei sa fie altfel faceti parte din acelasi triunghi na vb aceea.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine







Teoretic suntem amandoi ambitiosi si incapatanati. Nu-mi place sa-mi dea mereu dreptate ca mi-e teama sa nu mi se urce sefia la cap. Plus ca sunt convinsa ca nu am mereu dreptate, iar el ma aproba din comoditate.

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Mandruta pai mai mama cum vrei sa fie altfel faceti parte din acelasi triunghi na vb aceea.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine







Teoretic suntem amandoi ambitiosi si incapatanati. Nu-mi place sa-mi dea mereu dreptate ca mi-e teama sa nu mi se urce sefia la cap. Plus ca sunt convinsa ca nu am mereu dreptate, iar el ma aproba din comoditate.

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)






Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) poveste: nasterea piticului


AMR 10 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

fetili....m-a ajutat si pe mine ayanna sa bag cateva poze pe cont...multumiri si pe aceasta cale.

aoleu....m-ati bagat in ceatza cu ...nasterea....masaj la uter?????
mie mi s-a rupt apa...fara dureri..dilatatie nica....ca si cum s-a spart borcanul....si dupa 3-4 ore dureri...ioc....dilatatie ioc...si curaj gaina ca te tai...fara cetanii..masaje sau alte chestii....trebuia ceva si mie nu mi s-a facut???? VREAU SI IO....


IO..o zi proasta....burta e varza( mi-am fc ca muream aseara niste grish cu lapte..si era expirat..o fi de la ala? )....fara chef de nik...ba mai mult certat si cu jiji mare pe prb sda-i zic asa financiare....desi mai degraba erau principii de supravietuire la criza...vb aia "mila mi-e de tine dar de mine mi se rupe inima"...asta....ii cer io sa faca acu...altfel aduce bani de acasa..
ma rog...nebuneli...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...se duc 1 cate 1....Doamne tine-le naravul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Tocmai l-am vazut pe jiji mic facand nudism si cu berea langa el. Asa da diversificare!

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

SCriu repede ca maraie Daniel; sper ca nu ne=ati uitat, noi suntem relativ ok, daniel e sanatos si asta e cel mai imp, trecem cu vederea ca e terorist nu doarme ziua si carutul are ace; despre mine am o veste BOMBA: nu am CANDIDOZA la sani, ci IRATIBILITATE de la bebe fomist si agresiv cu sfarcul. Am facut tratament pt candidoza timp de 4 luni jumate degeaba.... Am fost azi la dermatolog si mi=a dat alt tratament. Uaaaaaf, sper sa treaca ca nu mai pot de usturimeeeee Cam atat deocamdata despre noi ca urla tzunami.

Va pup si mi-e tare dor de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Onitza bine ai mai revenit pe la noi.Sa treaca rpd sanii si te mai ateptam pe la noi.Mandruta sincer cu noi capricornii nici asa nu-i bine nici asa.Pe mine ma enerveaza ca al meu de multe ori e prea moale.Mereu iau initiativa,ma lasa pe mine sa ma ocup mai de tot ca stie ca ma descurc si fac totul rpd si bine.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

fetili....m-a ajutat si pe mine ayanna sa bag cateva poze pe cont...multumiri si pe aceasta cale.

aoleu....m-ati bagat in ceatza cu ...nasterea....masaj la uter?????
mie mi s-a rupt apa...fara dureri..dilatatie nica....ca si cum s-a spart borcanul....si dupa 3-4 ore dureri...ioc....dilatatie ioc...si curaj gaina ca te tai...fara cetanii..masaje sau alte chestii....trebuia ceva si mie nu mi s-a facut???? VREAU SI IO....


IO..o zi proasta....burta e varza( mi-am fc ca muream aseara niste grish cu lapte..si era expirat..o fi de la ala? )....fara chef de nik...ba mai mult certat si cu jiji mare pe prb sda-i zic asa financiare....desi mai degraba erau principii de supravietuire la criza...vb aia "mila mi-e de tine dar de mine mi se rupe inima"...asta....ii cer io sa faca acu...altfel aduce bani de acasa..
ma rog...nebuneli...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...se duc 1 cate 1....Doamne tine-le naravul...


io cu situatiunea financiara m-am impacat... ca sa zic asa, eu sunt cea care-i alimentez contul sotzului ca sa poate face el cumparaturi, si ma mulge de bani si in fiecare dimineata si asa-mi displace chestia asta, ca tre sa ma gandesc la supravietuire, nu la masaj, spa, shoppinguri, tzoale, meditatii, cursuri, limbi straine... ci la chirie, rate, ce papam si cam atat. Am obosit! dar cica mai dureaza situatia creatza pana ia si el salariu inca vreo 2 luni... si io nu mi-am primit nici concediul pe februarie, so... acum chiteam piscine de inot buc, hotel mariott ar fi cel mai aproape ca distanta fizica si cel mai departe de buzunarul meu ca scoruri (1000 euro pe an abonament full)... sunt din nou sarantoaca, ce mai... back to ceaiul fara zahar, doar cu banii de indemnizatia care de bine de rau acopera cam toate cheltuielile casei si restul cu prudenta maxima, dar maxima am zis!

Papat din ochi jijelul la soare! ... acum nu te supara, dar toate fetele o sa-ti pomeneasca de acea poza...

AMR 10 k(z)ile, si se duc cate unul pe zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Bea...uite citeste aici despre www.desprecopii.com/info.asp?id=77" target="_blank">vaccinuri

cu ocazia asta am vazut si eu papagalul care o dispera pe MP :)))

alerg dupa voi de dimineatza...dar oricum Bea..tks ca te-ai gandit la mine

vad ca iar e targ eco la voi... de ce numai la voi??? spuneti-le sa vina si la Iasi, pls..

nu prea am timp ca inainte sa intru ca tre sa stau lg miss bobitza (asa ii spunem de cand a castigat concursul ala ) cand doarme ca se trezeste repede daca nu-s langa ea sa-i fac "sssstt" sau s-o tin de manutze sau sa-i dau suzeta cand se foieste! si uite-asa ma uit la filme sau citesc din cartea lui mencinicopschi cum sa mancam sanatos. ca vreau sa revin la stilul de viatza sanatos ca sa fiu cat mai mult timp alaturi de fetitza mea si nu numai atat, sa fiu si sanatosa ca sa nu sufere ca are o mama bolnava sau mai stiu eu ce,...

ma si imaginez pe la 50 de ani cum stam de vb pe forum despre simtomele de la menopauza...oare cate dintre noi vom mai ramane in front?

deja cand e suparata nu se linisteste decat la mine, soacra-mea a spus: "ai sa vezi tu ca nu poti pleca nicaieri fara ea".Am vrut sa-i replic: "ei si?" dar...nu-mi permit! Vb Decenuelei: deocamdata sunt unica ei dragoste si cine stie cat o mai tine, profit maxim acum

App Decenuela, ai luat o nota f buna.Felicitari! Cred ca te simti tare usurata!

despre Plateea...am sms-uit azi cu ea...e f solicitata de BBTeo si nu are timp nici sa manace, nici sa invete, dar'mite de forum..ne saluta!

cu Danasor am vb la telefon, are netul f slab si m-a sunat sa ma intrebe ce mai fac fetele de pe forum!

Bine ca a aparut Cris.M ca vroiam s-o caut si pe ea..

Ioana, ce varsta are copilul pt care vrei hainutze?

Simplicity, bine ai venit in gasca!
Ai nimerit f bine, eu mereu imi spun ca fetele de aici mi-au usurat initierea in meseria de mamica, mereu am stiut la ce sa ma astept datorita discutiilor de pe forum. Recomand fiecarei gravidutze sau proaspete mamici sa comunice pe forum..unele nu inteleg..poate nici eu nu intelegeam inainte...conteaza enorm sa nu te panichezi..sa nu suni pediatrul pt orice kkcel..eu n-am sunat decat o data cand a avut febra 38.

Shuete intre fete??? Ce dor imi e...ehh..

Myky, neodihnita odiseei..multumim pt felicitari! Sper sa te odihnesti cat mai curand!

MS, "Am gasit-o in mijlocul camerei ca o broscuta testoasa, cu scoica in spate, din care iesau mainile si picioarele
" - stiu ca nu e de ras, dar m-am amuzat cand mi-am imaginat


..Mi-e dor sa ma aranjez...sa ma fardez...m-am saturat de blugi si par prins in coada de cal...

Mai am de raspuns din urma...revin!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Salutare fetelor!
Hop si eu... am cam lipsit stiu. Nu stiu cum va descurcati voi, dar eu sunt la foc continuu. Inca ne trezim din 2 in 2 ore noaptea, asa ca ma intelegeti. Mariuca mea creste. Ne curge un ochisor intruna, nu ia foarte bine in greutate, dar aia e, nu ma stresez, ma eschivez non-stop de la a-i da LP si o tin tot pe LM chit ca e taaaare frumos, ma mulg din 3 in 3 ore. Una peste alta, probleme mici, dar bucurii mari. Adica: papam degetele de la picioare, deja se intrezareste cate un ras care ma topeste, d-astea, stiti voi. In rest, toate bune, de munca nene, dar merita! Va pupam!

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput