Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Fetele, mai respirati si voi, nu mai scrieti ca nesatulele! Parca a-ti fi evadat de la izolator si nu va mai saturati de vorbarie!

ROXANA, DENISA - Nu iau 2 biberoane. Imi iau o sticla cu apa pentru bebelusi sau pun apa fiarta si racita intr-un termos. Separat imi iau cate biberoane sterile imi fac eu socoteala c-o sa-mi trebuiasca pana ma intorc acasa si pun in fiecare cantitatea de lapte necesara. Cand umplu unul pun apa pana la gradatia pe care o am deja pe sticla. Casius, spre exemplu, bea acuma 120ml, ori valoarea asta e gradata pe biberon, nu? Iar in sticla am deja cele 4 lingurite de LP necesare.

Oi fi explicat clar?

De ce sa ma mai complic cu alte scule cand am ce-mi trebuie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

miria, pai si cum stii cata apa sa pui, daca in biberon e deja laptele praf? chiar daca e gradat, automat 120 de apa pus intr.un biberon gol nu.s totuna cu 120 pus peste lp
sau cred ca n.am priceput

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Pai, fa un experiment sa vezi ca intotdeauna vor fi in plus, 5ml de lichid, daca laptele este deja in sticla.

Iar de la doctora neonatoloaga stiu ca se poate pune nitica apa in plus spre siguranta, deci daca nu masori cu exactitate cei 5 ml in plus, pui tu inca 5-10 ml si gata.
Este o valoare prea mica ca sa modifice consistenta laptelui in detrimentul copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Ajunsesem la 200 MB si acum a luat-o de la capat, 35, mb.
Si nici nu mai pot sta la calculator, ca s-a trezit Ioana si mergem sa papam.
Poate gasiti vreo solutie si eu le uploadez cu mare placere, numai sa nu dureze mult.


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


miria_cristina adaugand cele 4 masuri de lp, ar tb sa iasa 140 ml, nu? 120 ml de apa + 4 masuri de lp.


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

deja mie nu.mi mai iese socoteala, probabil ca nu conteaza, dar toti medicii si.n spital mi.au atras atentia sa se puna intai apa si pe urma lp si pe cutiile de lp la fel scrie sau in paginile respective
eu cand ii fac 120 ml cu 4 de lp sau 150 cu 5 de lp , zic ca bea 120 sau 150 nu 140 sau 160 etc

silvia

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu, ALINA, ies cam 130ml.

Eu nu pot lua masura din aia dozatoare pentru ca deobicei pe unde plec stau mult. Imi pun in geanta vreo 3-4 biberoane ori sa cumpar atatea doze doar pentru plecari ocazionale e aiurea.

Inainte, pana sa-mi calmez fricile vis-a-vis de bebe puneam apa in biberoane si imi luam laptele praf cu mine intr-o cutie mai mica.

Asa am si observat ca tot timpul urca pana in jur de 130ml si am inversat procedeul ca mi-e mai usor la transportat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

PIP_PIF si eu ma asteptam la reactii la lapte, dar vad ca el papa in continuare si a facut si kk, dar am citit si eu pe net ca sunt tot felul de schimbari, inclusiv unii refuza laptele de tot

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

miria doza vine impartita in 3 sau 4 compartimente pentru mai multe biberoane

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Miria cutia aia are 3 copartimente ( cea de la avent) deci iti ajunge pt 3 bibe. Cea de la babyone are 4 compartimente deci inca 4 bibe.
Cred ca sunt si cu mai multe compartimente.


Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput