La Multi Ani,Alexandra! Mai-Iunie 2009(81)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Alynta, cumnata e in spital cu fetele. Acum le are cu ea in salon permanent, ca e tare aglomerat la prematuri si sunt unii mult mai mici. Fetele iau in greutate, una suge cate putin, una inca nu prea. Dar le hraneste prin sonda tot cu laptele mamei. Cu perseverenta si rabdare vor fi bine toate trei.
Imi e si mie greu, ca trebuie sa mergem zilnic cu mancare, cu hainute curate si pe vremea asta e greu cu iesitul cu caruciorul, dar ma bucur ca sunt bine. La Iasi ar fi fost si mai greu din punctul asta de vedere.


Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=3" target="_blank">I LOVE DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:



Ioana, la Bubu au trecut aproape toate bubitele, adica mai are cateva coji sa-i cada dar o mai tin in casa pana sambata ca masura de precautie, eu nu i-am dat nici un medicament, singurul tratament a fost cu mixtura mentolata de cate 3-4 ori/zi si fara baita, doar o sterg cu un prosop umed dimineata si seara, si mi s-a mai transmis asa din popor ca nu e bine sa stea absolut deloc in curent si chiar daca am murit de cald am stat cu geamurile doar rabatate. multa sanatate si sa scape fata repede de bubite

Eu am fost astazi la control la gineco, pt ca acum 2 saptamani, din pacate, am pierdut o sarcina , dar pt ca a fost mica s-a eliminat foarte bine si nu a fost nevoie de chiuretaj si nu sunt probleme asa ca ne ramane doar sa perseveram

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009

AM IMPLINIT 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

DanaMi imi pare foarte rau pentru voi! Dar ai simtit?! Cum ti-ai dat seama ca ceva nu e bine? Ai vreo problema tu de mentinere? SCUZE CA TE ASALTEZ CU INTREBARI... Capul sus ca va fi bine si va veni si perechea!
Serialbastre deci sunt la Sv acum! Nu stiam! E mai bine "acasa"!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

LA MULTI ANI, ALEXANDRA!!

mami de ELIZA
http://lb2f.lilypie.com/rAMSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

La multi ani Bianca!

LA multi ani, Sara Magdalena!

La multi ani Ana Matilda!

Ana pentru finuta sa se faca bine. A iesit din spital?

Alina am citit ca nici Matei nu bea lapte, ii dai iaurt sau branzica?

Otilia nu stiu de la ce a facut eczema, daca as sti as elimina cauza. Si eu am citit de dexeryl. Vreau sa o intreb pe doctorita inainte sa il dau. Multumesc de informatie.

Uite ca am inceput sa vb de gradinita. Noi mergem dupa 2 ani daca reusesc bunicii sa mai vina 6 luni. Cred ca nu vom avea probleme cu adaptarea ca Eduard rade si se joaca cu oricine, adult sau copil.

Nusy somn de 4 ore??? de cate ori doarme pe zi?

Maria mie mi se pare ieftina cresa/gradinita. Aici costa $1000 pe luna program intreg (de la 8 la 5) si $700 jumatate de zi. In plus trebuie sa ducem pampersi si servetele. De obicei li se dau 2 mese plus snack.

DanaMI imi pare rau pentru sarcina. Cu rabdare si munca multa va mai veni o mica minune in viata voastra.


mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata,ce faceti???

LA MULTI ANISORI INAINTE Alexandra!!!!!!!!!!! sa cresti mare si frumoasa,sa ai parte in viata numai de impliniri si multa iubire alaturi de cei dragi



ioana sa stii ca cea de pe nisip e cumnataeu sunt si mai slabaciune
gaby ,si noi tot cu 4 dintisori suntem,iar acum ne pregatim d eun caninam vazut si pozicile d ela turta,ce domnisoara aisi tare cocheta;am scaun de masa,dar for fun o mai las si asa prin casa,stiu ca-mi face dezastru,dar e copil si nu stie
nusy binenteles,ca doar nu o fi asa de haplea sa nu lase si altora macar sa guste
alynta pia noi am hotarat ca macar kinderul sa aiba ceva bulanenoi astia marii ne vrem supliiunde am fost noi era curata plaja si nici macar o coaja de samanta nu gaseai,dar cred ca e asa acum la incaput,ca mai incolo o sa fie mizerie garla
andreea s mai fetelor??si voi v-ati freazat??? se para ca eu sunt singura care am de gand sa-mi las kinderul pletos si eu pe langa
maria multa sanatate si tine-ne la curentsi la voi o gramada de cheltuiala cu gradi....dar macar e aproape de casaeu pentru mandra inca sunt in cautari,cu toate ca ta-su vrea sa o lasam cu bunica pana la 4 ani
anreea s ma bucur ca cumnata si nepotelele sunt bine,sper ca sa le dea drumul repede acasa

danami sunt sigura ca data viitoare o sa fie bine si bubu o sa aiba un fratior sau o surioarade abea astept sa cada cojitele bubulinei si sa veniti la mare


brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

LA MULTI ANI, Alexandra! Sa fii sanatoasa si fericita!


Cris, si eu am in plan sa-i las parul lungut Cezarei, dar era neuniform, ros prin unele locuri si lung in altele. Chiar parea neingrijit.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=3" target="_blank">I LOVE DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Multumesc din suflet pentru urari!

Imi amintesc cum ploua, la fel ca acum, acum un an, si noaptea la 1 cand au inceput tunetele si fulgerele, atunci au inceput si contractiile mele. Dar am stat pana dimineata, de fapt pana la amiaza, mama era speriata ca o sa nasc acasa, eu de frica ziceam ca mai stau ca doar nu ma doare asa tare, dar macar in cateva ceasuri la spital am fost gata. A venit puisorul numarul 2 pe lume, grasuta si negruta, 'motzul','ghemul','balutza' cum ii zice Andreea. Acum asa tare se iubesc ca ma tem ca Andreea nu o sa stea la gradinita fara ea...nici nu isi mai aduce aminte de dinainte de alexandra, asta mi se pare asa frumos, ca s-au 'trezit' una cu alta.

In ultima vreme am citit f putin pe forum, deci nu stiu nici ce se mai discuta pe aici. Urez si eu La multi anisori! tuturor puiutilor , sa cresteti mari, sanatosi si frumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

ALEXANDRA, La multi aaani!!! Sanatoasa, voioasa, voinica!

Cris, pe tine te-am vazut..., pe cumnata nu am remarcat-o, pt ca m-am uitat doar la brotac ...

Dana, imi pare rau sa aud de sarcina pierduta. Ma bucur insa ca nu au fost complicatii. cum ti-ai dat seama ca a fost sarcina? menstruatia lipsa? Mie tratamentul cu aciclovir mi l-au dat medicii de acolo si a fost confirmat si de pediatrul nostru, care mi-a spus sa cumpar medicamentul inainte sa ii spun ca il am deja, prescris de turci. Si acum ma gandesc sa ii cumpar inca un flacon si sa ii dau din nou.

Pe 1 iulie duc fata la cadiolog, pt un consult. Ii bate inima f repede, lucru remarcat de noi inainte si confirmat in spital acum. Si i se mai invinetesc buzele din cand in cand. `Sa vedem.
Iar vineri mergem la neurolog cu andrei, acuza dureri puternice de cap. Si marti are programare la RMN. Doamne ajuta sa fie bine!

Maria, pupam micul baietel de gradi!

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelutza_c spune:

buna fetele.
ce zi ploioasa...azi suntem condamnati sa stam in casa.

LA MULTI ANI ALEXANDRA!SA FII SANATOASA SI SA AI PARTE NUMAI DE BUCURII SI FERICIRE IN VIATA.
Bebe Beca succes la dr,sa fie totul ok.
la noi se pare ca ne mai iese un dintuc,Andreea a fost tare agitata azinoapte,atata s-a mai foit.m-am uitat azi dimineata si se pare ca tre sa ii puste gingiuta.
la puiutul meu si la toti puiutii,si mamicile,bineinteles.

Mergi la inceput