La Multi Ani,Alexandra! Mai-Iunie 2009(81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Lauraa am ramas datoare cu un raspuns! Gravidele astea uituce! Tot ii bun ca nu am uitat de tot! Noi stam in Mircea cel Batran pe aleea cu acelasi nume! Cunostinta mea (Dastefa de la mamici de Iasi) trebuia sa mearga sa kineto! Nu stiu ce a facut, ca nu a mai scris! Stiu ca vorbise cu dr. respectiva! Aflase de d-ei din alte surse!
Afara fulgera si tuna si asta mica ma ciocneste!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nusy

Gabi: Ingrid are doar 2 dintisori..cei de jos.I-au iesit la 10 luni,respectiv la 10 luni jumate si de atunci nimic!



Biancai i-au iesit primii 2 la 7 luni jumate si ceilalti 2 de sus acum vreo 2 saptamani. Deci din an in paste cate unul.
Nu e bai ca si la Tudor a fost cam la fel si i-au tot iesit dinti pana pe la 2 ani si jumatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Cris faina Mirunica cea bolfosica(apopos de unde chiscutele ca la voi...nimic ?!) dar ai comis o greseala... Prea putine poze! Cred ca ai avut alergatura si te inteleg! Manca nisip?! Dar e pasarica?! Si david manca nisip in primul an, dar era mai de "soi": colecta mucuri de tigari si samburi de piersica in....gura!
Gabi ce rochita de printesa a avut! Faina poza cu copii in cerc! Locatia deosebita cu lumini! Tortuletul dragut!

Cand va vad fetitele abia o astept si pe a mea! Sa creasca sa o motez sa-i pun rochite scurte sa i se vada chiscutele(sper sa aiba, sa nu fie ca sotul silueta!)!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Azi am fost la salonul de coafura si ne-am aranjat. Dovada A fost foarte cuminte, nu a plans, nu s-a matait. La mine numai un pic luat din ochi si de pe ceafa, ca nu a mai avut mandra rabdare.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=3" target="_blank">I LOVE DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Serialbastre

Azi am fost la salonul de coafura si ne-am aranjat. Dovada A fost foarte cuminte, nu a plans, nu s-a matait. La mine numai un pic luat din ochi si de pe ceafa, ca nu a mai avut mandra rabdare.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=3" target="_blank">I LOVE DC



Vazut tunsulica! La mine sotul si-a bagat masina de tuns in capul la amandoi! La Matei s-a lasat cu bocete! Ce-ti fac nepotelele?! Parca ziceai ca pe cumnata au externat-o! Nu sta cu ele?!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Serialbastre, sa va fie de bine tunsoarea!

Gabi, frumoasa rochita a avut micuta. S poza cu copiii in cerc este foarte reusita! Borcanele cumpar din germania, de pe sitelul babypoint punct ro. Ii iau Hipp, mi se par cele mai reusite. Si cerealele tot hipp le iau, de data asta am cumparat si humana, sa vedem cum ii plac.



Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Alina, si noi am tuns-o pe sara tot cu masina de tuns. Am tuns-o eu singura, nu a protestat, spre uimirea mea. Isi tot intorcea capul, insa, pt a vedea ce se tot plimba prin capul ei.

Andreea, cum este in vacanta? Ce fac baietii? Cum este Italia?

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!

Va multumesc mult pt raspunsuri..Darius nu a mai facut febra,insa diaree are in continuare(faca caca cu mucus)Azi voi merge la farmacie sa vad daca imi poate da ceva pana ajungem la pediatra!

Incerc sa mai raspund din urma...din capitolul trecut..

Laurraa..imi pare bine sa te citesc si ca ai dat un semn de viata!Ma bucur ca Maya e bine,mititica prin cate a trecut ea in ultima perioada!Distractie placuta la mare si sa va mutati cat mai repede in casuta voastra,sa aveti spor la treburi!Felicitari Mayei pt progrese,este fetita mare!Pt iritatia de la gat de la caldura incearca si cu pudra de talc ca usuca..cand era Darius bebe i-am dat si a functionat!
Laurraa..multumesc.Si Darius stie daca ii spunem nu,da din cap si el ca nu este voie,dar rade si continua sa faca ce nu are voie...sau se uita la noi si cu mana face in continuare ce avea de facut..ne sfideaza pe fata ce mai!
Serialbstre..sa dea D-zeu sa ajunga cumnata acasa cat mai repede cu micutele si sa fie totul bine!
LauraOana..multumim pt felicitari!Darius va merge la o cresa(ii zic eu gradinita ca nu imi place cum suna cresa)privata,micuta,intr-o vila...nu e de fite sau mai stiu eu ce,mi-a fost recomandata de o vecina,acolo a avut si ea baietelul si a fost multumita!Este bine dotata,are si curte si a zis ca atunci cand le permite vremea ii tine si afara..au biciclete din acelea fara pedale si ii lasa sa se joace!
Otilia..pai sta bine cu greutatea Matei!Nici Darius nu mai are rabdare sa stea in scaunel sa pape,dar ii arat una alta si papa tot pana la urma..chiar si asa in joaca deschide gurita,nu e mofturos,doar ca se plictiseste repede!Reteta de mazare e simpla,o fac ca si mancarica (tocanita) de cartofi!Rumenesc un pic carnita de pui,prajesc un pic ceapa,morcovul si ardeiul cu bulion in putin ulei,apoi adaug carnea,apa,las sa fiarba toate,putina sare,apoi adaug mazarea si cativa cartofi,las sa scada apa ,apoi cand sunt gata toate ,adaug patrunjel verde si marar si pofta buna!Nu stiu cat de explicita am fost cu reteta ca scriu in graba,daca mai ai intrebari iti completez!
Carla..ma bucur ca ati revenit in stup!Imi si imaginez scenele dintre fete,cred ca sunt tare dulci impreuna!
Otilia..la gradi va avea program de la 7.30 la 12.Ne va costa 155 de euro pe luna fara nimic inclus..pampersi si servetele trebuie sa duc de acasa si daca vreau sa ii dea greo gustare..Am gasit-o bine la pret si aproape de casa,ma incadrez sa ajung si la serviciu la 8!Asta pt cand isi va gasi si tati de lucru,dar acum nici nu putea sa caute,ca nu aveam cu cine lasa copilul dupa o zi pe alta!La 1 septembrie trebuie sa mai platim 45 de euro materialul scolar pt tot anul,12 euro un halat(au toti ca un fel de uniforma),45 de euro matricula si in lunile friguroase,cum vor pune caldura vom da 3 euro in plus...

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Gabi..bine ati revenit in stup!
Alynta..nazdravani baietii tai...in fiecare zi te tin in priza..
Alic..am ajuns pana la pozele tale,dar s-a trezit Darius,asa ca ne pregatim sa iesim la plimbare..promit sa revin cu impresii cand am timp!

la toate

P.S..am zis ca ii ies 2 maselute lui Darius,dar de fapt e vb de un canin si o maseluta,cred...ma voi uita mai bine cand ma lasa...

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Rochita a fost cumparata de nasica Biancai. Multumim de aprecieri.

Sa ii fie de bine Cezarei coafura de vara!

Ioana ai incercat sa ii dai si borcanele Nestle? Bianca pe astea le mananca cel mai bine, dar e drept ca de la Hipp nu am luat pentru ca nu prea le-am vazut. Del a Humana am luat fructe cu musli si nu i-au placut. Eu cumpar cereale Humana si alte bebelusisme de la flaschenmilch.de. Sunt muuuuult mai ieftine decat la noi si vin repede.

Mergi la inceput