Ajutor pentru terapia unui ingeras Ionela-Stefania

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Sa va mai dau vesti....Stefania merge in continuare la terapie, in fiecare zi,in afara de duminica. Doctorita este multumita de ea...a spus ca este foarte muncitoare si are vointa. O vad ca ii este foarte greu cu terapia pentru ca ,noi stam la 7 km de Baile Herculane si ea face impreuna cu mama ei naveta in fiecare zi. Aici la noi nu exista un autobuz de legatura. Asa ca, daca ai treaba la Herculane mergi la ocazie...sau mai bine zis cu IA-MA NENEA. Este foarte greu pentru ea , care abia merge, sa faca naveta zi de zi.Dar nu spune absolut nimic...la cei nici 8 ani ai ei,este un om de la care avem multi dintre noi ce invata.
Multumesc tuturor celor care au ajutat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

buna andreea.....luni sper ca reusesc sa mai pun si eu un pachet la posta , chiar am pus in el vreo 2-3 hainute , nu sunt noi dar arata bine ,sunt spalate si calcate , sper sa nu deranjeze ca nu sunt noi ...

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MACARIE

buna andreea.....luni sper ca reusesc sa mai pun si eu un pachet la posta , chiar am pus in el vreo 2-3 hainute , nu sunt noi dar arata bine ,sunt spalate si calcate , sper sa nu deranjeze ca nu sunt noi ...

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Stai linistita, ca nu cred ca saraca a avut ceva nou vreodata..M-am intalnit ieri cu ea si m-a intrebat...dea cand vine celalalt pachet? (am apucat sa ii spun ca o sa ii mai trimiti o tura de rechizite)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybehappy spune:

Buna Andreea !
As dori sa te intreb daca ai fotografii mai recente cu Stefania pentru a vedea ce marimi i se potrivesc la haine. Pregatesc ceva pentru ea , dar nu mi-e clar cat de maricica este.
Astept un raspuns de la tine.
Numai bine tie si familiei tale !

Mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marybehappy

Buna Andreea !
As dori sa te intreb daca ai fotografii mai recente cu Stefania pentru a vedea ce marimi i se potrivesc la haine. Pregatesc ceva pentru ea , dar nu mi-e clar cat de maricica este.
Astept un raspuns de la tine.
Numai bine tie si familiei tale !

Mary

Buna...fotografia in rochita alba este de pe `15 iunie cand s-a terminat scoala. Nu arate de varsta ei oricum.Am vazut-o pe langa iza mea...si este doar putin mai mare...cum Iza are 116 la haine, cred ca Stefania undeva la 122.
O zi cat mai frumoasa in coontinuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

foarte bine ia-ai spus ....diseara dupa ce ies de la munca ma duc la posta ....spune-mi te rog daca are parul lung sau scurt din poza nu imi dau seama si as vrea sa pun in pachet si clame de par si elastice .

------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

m-am uitat cu doi ochi la poze .....si are parul lungut , pun si clame si elastice.

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MACARIE

m-am uitat cu doi ochi la poze .....si are parul lungut , pun si clame si elastice.

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Da are parul lungut.poti pune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

De ieri Stefania a inceput sa faca injectiile cu Cerebrolisine, si vad ca indura cu stoicism. Este foarte cuminte.

Vroiam sa intreb, in special pentru cine este din Germania, daca se poate interesa sa gasim Risatarun,sunt iar niste injectii pe care trebuie sa le faca Stefania, dar care nici nu se fabrica si nici nu se gasesc la noi in tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea.2009

De ieri Stefania a inceput sa faca injectiile cu Cerebrolisine, si vad ca indura cu stoicism. Este foarte cuminte.

Vroiam sa intreb, in special pentru cine este din Germania, daca se poate interesa sa gasim Risatarun,sunt iar niste injectii pe care trebuie sa le faca Stefania, dar care nici nu se fabrica si nici nu se gasesc la noi in tara.



ma corectez singura...nu sunt injectii, sunt niste flacoane care se beau.

Mergi la inceput